Да ли је брзина светлости измерена?

Baad_Boy

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.638
Zašto je spominješ ovde? Farmacija i zdravlje je prvo BIZNIS, pa onda nauka, ona ne zalazi ovde.... Upsss.. Autogol: Kao i nauka! :rotf::rotf::rotf:
Cackam je po svim pdf. I na zdravlju digli ruke od nje, proverio sam, ne banuju vise.

A lepo sam joj rekel nemoj rejelo sa mnom dase sigras a ona oce pa oce. Pa kade hoce sigracemo se dok me sluze prstici da mogu da utipkam komentar.

@Rayela

Konobar 3 rakije i donesi vrata da izadjem

Usla je u moje srce napravila loooom
Pitali me prijatelji sta ces sa njoooom
Tek sade vidim mili mojiiiii
Gora od nje ne postojiiiiii

@Rayela da li si ikada mene voljela kao tebe ja da li si ikada mene voljela kao tebe ja ?

Анонимни

Primećen član
Banovan
Poruka
637
Ideja da je brzina svetlosti različita u raznim smerovima je DEBILNA! Zašto bi fotonu bilo različito ako putuje od Zemlje do Marsa, ili obrnuto?
Када говоримо о науци, многе ствари су апсурдне за нашу схватање, а опет су такве какве су. Нама је чудно кад се честице појављују ниоткуда и нестаје. Која је логика у томе? Али такве су ствари у природи. Не кажем ја да је брзина светлости различита у два смера, али је чињеница да нисмо доказали да то није истина.

Мислим да сам недавно баш гледао клип о проблемима математике где се не може увек доказати да је нешто истина иако се чини да то она јесте. Просто математика нема одговор. Можда нећемо имати одговор за овако нешто.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.156
Када говоримо о науци, многе ствари су апсурдне за нашу схватање, а опет су такве какве су. Нама је чудно кад се честице појављују ниоткуда и нестаје. Која је логика у томе? Али такве су ствари у природи. Не кажем ја да је брзина светлости различита у два смера, али је чињеница да нисмо доказали да то није истина.

Мислим да сам недавно баш гледао клип о проблемима математике где се не може увек доказати да је нешто истина иако се чини да то она јесте. Просто математика нема одговор. Можда нећемо имати одговор за овако нешто.
U vezi svetlosti će nam sve biti jasno kada shvatimo da Majkelson-Morli eksperiment zbog sistemske greške NIJE mogao da dokaže ono što se očekivalo od njega... Do tada će se smišljati razne DEBILNOSTI, kao ova o različitim brzinama svetlosti itd.....

Zauz

Buduća legenda
Poruka
30.142
Screenshot_20220212-215712_Instagram.jpg

Sateliti postoje.

Poruka
6.382
Слажем се. Ипак, треба се фокусирати на математику која се тиче саме Земље, а не нечега у свемиру. Ми се мучимо са енергијом којом напајамо све уређаје кући. Увек нема довољно, процес је скуп. Не знам за тебе, мени се допада идеја када Тесла производи електричне аутомобиле и има обећавајуће странице за брзо пуњење аутомобила. То је већ будућност.

О таквим стварима треба да мислимо.
Мени се рецимо не допада да се име Тесла користи за електричне аутомобиле Илона Маска јер је Николај Тесла свој електрични аутомобил замислио сасвим другачије (и пробао, постоје записи свједока). Тај прави Теслин аутомобил се напајао енергијом преко антене, није имао никакве батерије које се пуне... али производити аутомобл који ради „нинашта”, наравно, није у складу са савременим „одери, опљачкај” тржиштем.

Poslednja izmena:

Анонимни

Primećen član
Banovan
Poruka
637
Мени се рецимо не допада да се име Тесла користи за електричне аутомобиле Илона Маска јер је Николај Тесла свој електрични аутомобил замислио сасвим другачије (и пробао, постоје записи свједока). Тај прави Теслин аутомобил се напајао енергијом преко антене, није имао никакве батерије које се пуне... али производити аутомобл који ради „нинашта”, наравно, није у складу са савременим „одери, опљачкај” тржиштем.
Све што се тиче Тесле (научника) је прелепо. Замисли ти шта би се десило да су три торња саграђена. Нема жица, далековода, губици током преноса. Нормално је да Тесла неће мислити о батеријама.

Poruka
6.382
Упростићу, да се не раскуцавам... у погледу електричне енергије он је имао три фазе. За прву знамо, то је Нијагара и ово што имамо данас на цијелој планети. Друго је било бежични пренос, то је кула Варденклиф (требало је да их буде још 4 на разним тачкама Земље) и оне би омогућавале оно „пободеш антену у земљу” и ето струје. Трећа фаза је кад је схватио да ми, како је говорио, пливамо у енергији, да је она вуда око нас, не требају никакве куле, само антене и ето нама енергије чисте да не може бити чистија, и то изравно, дакле примаш електричну енергију и „враћаш” је у земљу након „употребе”...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.