Танатолог
Poznat
- Poruka
- 8.841
Још пред почетка агресије Израела и Америке на Иран, су кренула трвења између такозваних чланица БРИКСа. Први већи рез је начинила Индија, где је Биби мало масирао Индијског Председника, и на крају је Индија због уцена од стране САДА прекинула трговинску везу са Русијом, по питању нафте, потпомажући санкцијама против Русије. У међувремену су почели да купују по правој цени, уместо са попустом, али штета економска и политичка је већ начињена.
Креће рат против Ирана, где се пушкарају Иран, Саудијска Арабија и Емирати, три чланице овог несрећног економског савеза.
У међувремену, Руси показују колико су *****, и само посматрају шта се догађа тамо, без некаквих значајних потеза. Лавров рони сузе крокодилске, говори како је све то тужно шта се дешава, али осим наводне сателитске помоћи, нисмо видели ишта посебно. На Руској телевизији, или барем по неким каналима, људи отворено имају проблем са ратом у Украјини, то јест методом исцрпљивања, и постављају иста питања као што сам ја постављао, где се чуде што Руси не гађају НАТО базе, и не приводе рат крају. Песков је нешто коментарисао један дан, па је следећи дан добио дриблање од Кремљског диктатора. Онда недавно је Путин изјавио да Русија не би да се меша претерано око Ирана, због наводног постојања 2 милиона Руса у Израелу (исти квалитет Руса, ко онај што је дошао у Србију који страшно воли Русију и Путина). Поједини аналитичари сматрају да је Путин опет недоследан у својим намерама, и кокетира превише лево или десно, слично као што је радио Горбачев, који је и пао због такве политике, а главни изговор је да Русија жели да остане медијатор између свих.
Кина наводно шаље неко оружје и помаже сателитима, али генерално не ради ништа. Мртва тишина, што је чудно и непојмљиво, јер им треба нафта, и треба им трговина која иде преко Ирана. Наравно БРИКС није војни савез, али у ком моменту су Економија и Војна Сарадња повезане? Оставити САД и Израел да раде шта желе у сопственом дворишту је лудило. Кина по први пут има добру шансу да заузме Тајван, али се пишмани и нема муда да то изведе.
Када се овај рат заврши, велико је питање да ли ће БРИКС или нешто слично уопште и постојати, јер сви су овде партнери до прве кривине, и само гледају сопствене интересе.
Шта ви мислите?
Креће рат против Ирана, где се пушкарају Иран, Саудијска Арабија и Емирати, три чланице овог несрећног економског савеза.
У међувремену, Руси показују колико су *****, и само посматрају шта се догађа тамо, без некаквих значајних потеза. Лавров рони сузе крокодилске, говори како је све то тужно шта се дешава, али осим наводне сателитске помоћи, нисмо видели ишта посебно. На Руској телевизији, или барем по неким каналима, људи отворено имају проблем са ратом у Украјини, то јест методом исцрпљивања, и постављају иста питања као што сам ја постављао, где се чуде што Руси не гађају НАТО базе, и не приводе рат крају. Песков је нешто коментарисао један дан, па је следећи дан добио дриблање од Кремљског диктатора. Онда недавно је Путин изјавио да Русија не би да се меша претерано око Ирана, због наводног постојања 2 милиона Руса у Израелу (исти квалитет Руса, ко онај што је дошао у Србију који страшно воли Русију и Путина). Поједини аналитичари сматрају да је Путин опет недоследан у својим намерама, и кокетира превише лево или десно, слично као што је радио Горбачев, који је и пао због такве политике, а главни изговор је да Русија жели да остане медијатор између свих.
Кина наводно шаље неко оружје и помаже сателитима, али генерално не ради ништа. Мртва тишина, што је чудно и непојмљиво, јер им треба нафта, и треба им трговина која иде преко Ирана. Наравно БРИКС није војни савез, али у ком моменту су Економија и Војна Сарадња повезане? Оставити САД и Израел да раде шта желе у сопственом дворишту је лудило. Кина по први пут има добру шансу да заузме Тајван, али се пишмани и нема муда да то изведе.
Када се овај рат заврши, велико је питање да ли ће БРИКС или нешто слично уопште и постојати, јер сви су овде партнери до прве кривине, и само гледају сопствене интересе.
Шта ви мислите?