Да ли је БРИКС готов?

Poruka
8.841
Још пред почетка агресије Израела и Америке на Иран, су кренула трвења између такозваних чланица БРИКСа. Први већи рез је начинила Индија, где је Биби мало масирао Индијског Председника, и на крају је Индија због уцена од стране САДА прекинула трговинску везу са Русијом, по питању нафте, потпомажући санкцијама против Русије. У међувремену су почели да купују по правој цени, уместо са попустом, али штета економска и политичка је већ начињена.

Креће рат против Ирана, где се пушкарају Иран, Саудијска Арабија и Емирати, три чланице овог несрећног економског савеза.

У међувремену, Руси показују колико су *****, и само посматрају шта се догађа тамо, без некаквих значајних потеза. Лавров рони сузе крокодилске, говори како је све то тужно шта се дешава, али осим наводне сателитске помоћи, нисмо видели ишта посебно. На Руској телевизији, или барем по неким каналима, људи отворено имају проблем са ратом у Украјини, то јест методом исцрпљивања, и постављају иста питања као што сам ја постављао, где се чуде што Руси не гађају НАТО базе, и не приводе рат крају. Песков је нешто коментарисао један дан, па је следећи дан добио дриблање од Кремљског диктатора. Онда недавно је Путин изјавио да Русија не би да се меша претерано око Ирана, због наводног постојања 2 милиона Руса у Израелу (исти квалитет Руса, ко онај што је дошао у Србију који страшно воли Русију и Путина). Поједини аналитичари сматрају да је Путин опет недоследан у својим намерама, и кокетира превише лево или десно, слично као што је радио Горбачев, који је и пао због такве политике, а главни изговор је да Русија жели да остане медијатор између свих.

Кина наводно шаље неко оружје и помаже сателитима, али генерално не ради ништа. Мртва тишина, што је чудно и непојмљиво, јер им треба нафта, и треба им трговина која иде преко Ирана. Наравно БРИКС није војни савез, али у ком моменту су Економија и Војна Сарадња повезане? Оставити САД и Израел да раде шта желе у сопственом дворишту је лудило. Кина по први пут има добру шансу да заузме Тајван, али се пишмани и нема муда да то изведе.

Када се овај рат заврши, велико је питање да ли ће БРИКС или нешто слично уопште и постојати, јер сви су овде партнери до прве кривине, и само гледају сопствене интересе.

Шта ви мислите?
 
Kad big iskreno rekao šta mislim o tvom
trabunjanju, banovali bi me.
Кад је кренуло "мишљење"? Опа, па ти се не фалиш.

Прочитај шта је БРИКС, па обриши свој упис.

За почетак, БРИКС није НАТО пакт.

.
Прочитај цео мој коментар, па онда коментариши. Написао сам.
Nikad nisu potpuno prekinuli nego samo "smanjili" i to možda samo kao obećanje ludiom radovanje
Индија је откачила била Русију због трампових тарифа, а Биби је ишао да масира леђа Индијцу, или беше било обратно?
 
Индија је откачила била Русију због трампових тарифа, а Биби је ишао да масира леђа Индијцу, или беше било обратно?
Kolko se sećam, obećali su da će da smanje uvoz. I nedugo zatim im se potrefila ova nestašice te to sad ne važi. A nisam ispratio šta su se pogodili sa Bibijem
 
БРИКС, за сада, није војно-политички савез попут злочиначке НАТО алијансе него економски. Успостављен на економској повезаности и сарадњи.
И то функционише. Политичка размимоилажења постоје, прије свега између Кине и Индије, и то ће се премостити у будућим временима.
Блискост између Русије и Кине није била овако добра све од 1953.године. И све је боља, иде у добром смјеру.

Тренутно вуку опрезне потезе након злочиначке агресије Америке и Израела на Иран, водиља је имати у будућим временима, чак и ако се десе проимјене, у Ирану пријатељску земљу али теже и што бољим односима са арапским земљама у заливу. Временом те земље ослободити америчког утицаја и приближити БРИКС-у. Зато и опрезност, помажу Ирану у обавјештајним подацима и технолошки, и помагаће, али гледају и ширу слику.

Из свих ових турбуленција БРИКС ће изаћи јачи, те земље у поређењу са земљама западне хемисфере бељеже велики тренд економског раста, довољно је погледати БДП тих земаља прије 20 или 10 година и данас и то поредити са трендом раста земаља Запада. демографска кретања су све боља, технолошки развој, јачају војно, БРИКС има територију, популацију, ресурсе, има све и има будућност за разлику од земаља Запада.
 
Прочитај цео мој коментар, па онда коментариши. Написао сам.

Прочитао сам.

Мало ми изгледа дебилно да Срби подучавају Русију како се води и гради држава и савези и шта треба или је требало да раде.

Са нашом памећу ми све мањи, а они п**ке, све већи и већи.

Даље, зашто би Кина нападала Тајван када је Тајван међународно призната територија Кине?

БРИКС је без проблема преживео и недавни сукоб Индије и Кине и не видим зашто би ово био крај једног економског савеза.

.
 
Прочитао сам.

Мало ми изгледа дебилно да Срби подучавају Русију како се води и гради држава и савези и шта треба или је требало да раде.

Са нашом памећу ми све мањи, а они п**ке, све већи и већи.

Даље, зашто би Кина нападала Тајван када је Тајван међународно призната територија Кине?

БРИКС је без проблема преживео и недавни сукоб Индије и Кине и не видим зашто би ово био крај једног економског савеза.

.
Мало изгледа дебилно да једна од тобоже највећих сила нема муда, да им гину војници без разлога, да се зајебавају у Украјини уместо да приводе крају, да се лижу са свима и не бирају страну, него ко ***** чекају да виде исход.

Нашу земљу не воде Срби, него квислинзи и пето колонаши.

Зашто онда вежбају да улете доле? Зашто онда Тајван води своју политику и не питају Кину било шта? Зашто Тајванци вежбају одбрану од инвазије?

Да, супер су преживели. Индија на први проблем рекла пуши га, док није загустело. Кина седи и мирно посматра и не ради ишта. Иран и још две чланице размењују ракете. Одлично иде тај економски савез.
 
Kada je famozni BRIKS ikada i bio neki bitan faktor?
Vladimir Putin GIF
 
Још пред почетка агресије Израела и Америке на Иран, су кренула трвења између такозваних чланица БРИКСа. Први већи рез је начинила Индија, где је Биби мало масирао Индијског Председника, и на крају је Индија због уцена од стране САДА прекинула трговинску везу са Русијом, по питању нафте, потпомажући санкцијама против Русије. У међувремену су почели да купују по правој цени, уместо са попустом, али штета економска и политичка је већ начињена.

Креће рат против Ирана, где се пушкарају Иран, Саудијска Арабија и Емирати, три чланице овог несрећног економског савеза.

У међувремену, Руси показују колико су *****, и само посматрају шта се догађа тамо, без некаквих значајних потеза. Лавров рони сузе крокодилске, говори како је све то тужно шта се дешава, али осим наводне сателитске помоћи, нисмо видели ишта посебно. На Руској телевизији, или барем по неким каналима, људи отворено имају проблем са ратом у Украјини, то јест методом исцрпљивања, и постављају иста питања као што сам ја постављао, где се чуде што Руси не гађају НАТО базе, и не приводе рат крају. Песков је нешто коментарисао један дан, па је следећи дан добио дриблање од Кремљског диктатора. Онда недавно је Путин изјавио да Русија не би да се меша претерано око Ирана, због наводног постојања 2 милиона Руса у Израелу (исти квалитет Руса, ко онај што је дошао у Србију који страшно воли Русију и Путина). Поједини аналитичари сматрају да је Путин опет недоследан у својим намерама, и кокетира превише лево или десно, слично као што је радио Горбачев, који је и пао због такве политике, а главни изговор је да Русија жели да остане медијатор између свих.

Кина наводно шаље неко оружје и помаже сателитима, али генерално не ради ништа. Мртва тишина, што је чудно и непојмљиво, јер им треба нафта, и треба им трговина која иде преко Ирана. Наравно БРИКС није војни савез, али у ком моменту су Економија и Војна Сарадња повезане? Оставити САД и Израел да раде шта желе у сопственом дворишту је лудило. Кина по први пут има добру шансу да заузме Тајван, али се пишмани и нема муда да то изведе.

Када се овај рат заврши, велико је питање да ли ће БРИКС или нешто слично уопште и постојати, јер сви су овде партнери до прве кривине, и само гледају сопствене интересе.

Шта ви мислите?
To brate nikad nije ni funkcionisalo.
 
Мало изгледа дебилно да једна од тобоже највећих сила нема муда, да им гину војници без разлога, да се зајебавају у Украјини уместо да приводе крају, да се лижу са свима и не бирају страну, него ко ***** чекају да виде исход.

У Украјини Русија спроводи циљеве СВО и нема неке веће проблеме. У разменама погинулих видиш колике су размере губитака Русије у Украјини.

Па негде ми се чини да им је пун клинац "савезника" којим помажу, а када им реше проблем они се слижу са противницима, као недавно у Сирији.

Нашу земљу не воде Срби, него квислинзи и пето колонаши.

Руси Србе виде као невиђене јајаре и једноставно нас презиру као народ који није у стању да себи самом објасни шта хоће, око тога се уједини и то оствари.

И ту нема шта да им се замери.

Зашто онда вежбају да улете доле? Зашто онда Тајван води своју политику и не питају Кину било шта? Зашто Тајванци вежбају одбрану од инвазије?

Коју то политику води Тајван супротно кинеској?

Да, супер су преживели. Индија на први проблем рекла пуши га, док није загустело. Кина седи и мирно посматра и не ради ишта. Иран и још две чланице размењују ракете. Одлично иде тај економски савез.

Индија има право да води самостално своју политику и то нема везе са чланством у БРИКС.

Имали су право да кажу пушите јер су видели свој економски интерес, а како кажеш када је загустело добили су уместо претходних великих попуста, значајно повећање цене.

И то су уобичајени економси односи и процене...

.
 
У Украјини Русија спроводи циљеве СВО и нема неке веће проблеме. У разменама погинулих видиш колике су размере губитака Русије у Украјини.

Па негде ми се чини да им је пун клинац "савезника" којим помажу, а када им реше проблем они се слижу са противницима, као недавно у Сирији.



Руси Србе виде као невиђене јајаре и једноставно нас презиру као народ који није у стању да себи самом објасни шта хоће, око тога се уједини и то оствари.

И ту нема шта да им се замери.



Коју то политику води Тајван супротно кинеској?



Индија има право да води самостално своју политику и то нема везе са чланством у БРИКС.

Имали су право да кажу пушите, а како кажеш када је загустело добили су уместо претходних великих попуста, значајно повећање цене.

И то су уобичајени економси односи и процене...

.
У Украјини се води рат а не СВО. И лоше иде, ево прође још једна година и нема краја на видику.

Размене мртвих нису добар показатељ ствари, јер ако Руси заузму један део, њихове губитке не видиш.

Руси не знају где је Србија, а они из власти знају какво је стање у Србији и боли их дупе.

Политику наоружавања и спреме за одбрану земље од Кине. Нису под њиховом контролом.

Није ствар вођење политике, ствар је бити доследан том савезу којем наводно припадаш.
 

Back
Top