Da li je bračna prevara zdrava?

6562_prevara_ls.jpg


Mnogi prevare svog bračnog partnera a ja priznajem da se i meni to dešavalo. Razlog za to uvek nađemo. Međutim postavlja se pitanje da li je to zdravo? Mogao sam to pitanje da formulišem i drugačije ali mi se nekako baš nametnulo ovo!

Ja mislim da jeste. To je kao kad posle teške bolesti saznaš da si ozdravio...hoćeš da poletiš. Tako je i u prevari, prvo zadovoljstvo je osećaj pobede jer si se popeo na teško osvojiv planinski vrh a drugo je kad se vratiš kući i shvatiš koliko je to što te je kod kuće čekalo vrednije....al' mnogo....

Ipak, muče me dva potanja:
Zašto moja komšinica Eva za muža koji često ume da zaluta u tuđe "dvorište" kaže...on je jedna obična bitanga a za rođenog brata koga je žena i na gomili hvatala kaže ....muškarčina

Drugo pitanje je da li sam ja grešan ili su grešni oni koji me osuđuju?

Ja znam da ti baš ne deliš moje mišljenje, zato mi kaži ono što misliš...
 
Poslednja izmena:
Zavisi koliki stepen zrělosti imamo kao ličnosti, koliko cěnimo ono što imamo u braku i kakav uopšte brak i odnos sa partnerom imamo jer, vidim, ima danas raznih kombinacija.

U zavisnosti od tih, tričavih par desetina faktora uključujući srěću, možda u 1-2 % slučajeva prěvara ispadne zdrava za organizam prěv(a)rnika.

Kako vreme odmice prevaru vise niko nece ni pominjati. Danas bas procitah da se u Bostonu sprema prva heteroseksualna "Strejt parada" zbog diskriminacije, slaviće se heteroseksualnost, ljubav prema suprotnom polu.

- Kako LGBT akronim raste i kako su proteklih godina dodata slova "I" i "Q" za interseksualne i queer osobe, organizatori bostonske parade žele da dodaju i slovo "S" za strejt, odnosno heteroseksualne osobe.

- "Želimo toleranciju i želimo toleranciju za sve, ne samo za LGBTIQ populaciju", rekao je jedan od organizatora.
 
Ako nisam nista od toga. :)
I dalje je odgovor subjektivan.. :lol:
ako ja varam prevara je zdrava jer doprinosi poboljsanju veze i naravno on je kriv sto ga varam :rotf:
ali ako vara on..eee to je druga prica..on je muska svinja, skot..sram ga bilo, izgubio je poverenje, srozao se ,
bar da je lepsa od mene, kokoska jedna :lol: i naravno da prevara nije zdrava :rotf:
 
A svi mogu da sude,ali mislim da je tvoje varanje tvoja stvar. Ja sam protiv prevare,partneru ne bih mogla da oprostim tako nesto a meni sumnjam da moze da se desi. Znam,nikad ne reci nikad,ali to je prosto tako.
I mogu da kazem "obice ti se kad tad o glavu", a mozda i nece. Mislim da to da li je prevara zdrava zavisi od mnogo faktora. Da li ces ti sutra,za dve nedelje,sledece godine ili neces uopste da ostanes bez zene zbog toga niko ne moze da ti tvrdi. Svidja mi se sto otvoreno kazes da si varao,jer iako je za mene to jako lose,to je tvoj zivot i barem si svestan sta radis.
E sad dalji tok radnje zavisi od tvojih osecanja prema zeni,od tvojih osecanja prema ljubavnici,od zeninih osecanja prema tebi i od osecanja ove koja to nije. Zavisi i od kvaliteta kondoma koje koristis jer lako se avantura pretvori u nesto drugo a i to se smatra pod mogucim posledicama prevare.
Tako da ono...kada pitas svako ce ti reci svoje misljenje,nekome je to skroz okej dok ce neki da te psuju i vredjaju :D
 
I dalje je odgovor subjektivan.. :lol:
ako ja varam prevara je zdrava jer doprinosi poboljsanju veze i naravno on je kriv sto ga varam :rotf:
ali ako vara on..eee to je druga prica..on je muska svinja, skot..sram ga bilo, izgubio je poverenje, srozao se ,
bar da je lepsa od mene, kokoska jedna :lol: i naravno da prevara nije zdrava :rotf:

Sta god uradio kriv sam. Znaci ne mogu da bude objektivan.
 
A svi mogu da sude,ali mislim da je tvoje varanje tvoja stvar. Ja sam protiv prevare,partneru ne bih mogla da oprostim tako nesto a meni sumnjam da moze da se desi. Znam,nikad ne reci nikad,ali to je prosto tako.
I mogu da kazem "obice ti se kad tad o glavu", a mozda i nece. Mislim da to da li je prevara zdrava zavisi od mnogo faktora. Da li ces ti sutra,za dve nedelje,sledece godine ili neces uopste da ostanes bez zene zbog toga niko ne moze da ti tvrdi. Svidja mi se sto otvoreno kazes da si varao,jer iako je za mene to jako lose,to je tvoj zivot i barem si svestan sta radis.
E sad dalji tok radnje zavisi od tvojih osecanja prema zeni,od tvojih osecanja prema ljubavnici,od zeninih osecanja prema tebi i od osecanja ove koja to nije. Zavisi i od kvaliteta kondoma koje koristis jer lako se avantura pretvori u nesto drugo a i to se smatra pod mogucim posledicama prevare.
Tako da ono...kada pitas svako ce ti reci svoje misljenje,nekome je to skroz okej dok ce neki da te psuju i vredjaju :D

Spreman sam ja na svaku vrstu odgovora i e smeta mi bilo kakav da je.
Ove nove generacije tesko da bi se slozile sa tobom. Rec prevara u
njihovom recniku ne postoji. :)
 
Spreman sam ja na svaku vrstu odgovora i e smeta mi bilo kakav da je.
Ove nove generacije tesko da bi se slozile sa tobom. Rec prevara u
njihovom recniku ne postoji. :)
Ja sam nekako vise stekla utisak da ove "nove" generacije prevaru shvataju previse olako i da su se ljudi manje varali da tako kazem :D
Mada to je samo moje misljenje na osnovu onog sto sam videla,ne mora da znaci da je generalno tako. A da ne postoji u recniku,ne postoji. :)
 
Ja sam nekako vise stekla utisak da ove "nove" generacije prevaru shvataju previse olako i da su se ljudi manje varali da tako kazem :D
Mada to je samo moje misljenje na osnovu onog sto sam videla,ne mora da znaci da je generalno tako. A da ne postoji u recniku,ne postoji. :)
Tendencije redefinicije javnog morala idu u pravcu uništenja porodice jer je, ja mislim, glavni cilj depopulacija planete. U suštini, ide se na glorifikaciju svih vrsta egoizama i sebičnosti, a to za posledicu ima minimalno potomstvo ili njegov izostanak. Pa, ko ne želi da bude deo eksperimenta, neka se zamisli.

PS. U ovom svetlu može se gledati i naša izgubljena bitka sa Albancima, ne samo na Kosovu, gde smo svakako mi davali bolje rezultate u pomenutom eksperimentu.
 
Tendencije redefinicije javnog morala idu u pravcu uništenja porodice jer je, ja mislim, glavni cilj depopulacija planete. U suštini, ide se na glorifikaciju svih vrsta egoizama i sebičnosti, a to za poslědicu ima minimalno potomstvo ili njegov izostanak. Pa, ko ne želi da bude děo eksperimenta, neka se zamisli.

PS. U ovom světlu može se gledati i naša izgubljena bitka sa Albancima, ne samo na Kosovu, gdě smo svakako mi davali bolje rezultate u pomenutom eksperimentu.

Daleko ti ode? Kakvi Albanci? Mogu da se slozim da smo deo nekog eksperimenta
a da je neko moju komsinicu stavio u eksperiment pa zbog toga ima razlicite arsine
prema bratu i muzu kad je u pitanje prevara....mmm. Ne mogu a da se ne nasmejem
a posebno da ona ima bilo kakav uticaj na nase odnose sa Albancima. Lepo sam se
nasmejao.Ako je to istina onda su nju sve svetske sile ubacile u svoje eksperimente ...
pitam se mozda ona,posto "sve zna", ima resenje da nas izvuce iz problema oko Kosova
 
Daleko ti ode? Kakvi Albanci? Mogu da se slozim da smo deo nekog eksperimenta
a da je neko moju komsinicu stavio u eksperiment pa zbog toga ima razlicite arsine
prema bratu i muzu kad je u pitanje prevara....mmm. Ne mogu a da se ne nasmejem
a posebno da ona ima bilo kakav uticaj na nase odnose sa Albancima. Lepo sam se
nasmejao.Ako je to istina onda su nju sve svetske sile ubacile u svoje eksperimente ...
pitam se mozda ona,posto "sve zna", ima resenje da nas izvuce iz problema oko Kosova

Stavio ju je da gleda Vil i Grejs, Seks i grad i slično mozgoperno smeće, gde babe i lezbejke razmišljaju o vibratorima umesto o unučićima. Ovo drugo je svakako zdravije - da se nadovežem na temu. :mrgreen:

Albanci su pedesetak godina "iza" nas i zato su nas natalitetom i zajedništvom pobedili.
 
Ja sam nekako vise stekla utisak da ove "nove" generacije prevaru shvataju previse olako i da su se ljudi manje varali da tako kazem :D
Mada to je samo moje misljenje na osnovu onog sto sam videla,ne mora da znaci da je generalno tako. A da ne postoji u recniku,ne postoji. :)

Od kad je zene i muskarca od tada su se i varali samo sto se danas zbog toga mnogo ne drami.
Ima se razumevanja... :)
 
Stavio ju je da gleda Vil i Grejs, Seks i grad i slično mozgoperno smeće, gdě babe i lezbejke razmišljaju o vibratorima uměsto o unučićima. Ovo drugo je svakako zdravije - da se nadovežem na temu. :mrgreen:

Albanci su pedesetak godina "iza" nas i zato su nas natalitetom i zajedništvom pobědili.

U pravu si. Seksi grad je ucinio svoje cak i od nas. Zaviri u ova nasa dva rijalitija
svi su tamo zavrsili pocetnicki kurs Seksi grada ali su sad vec spremni da budu
predavaci u srednjoj skoli...
 

Back
Top