Quantcast

Da li je bolji IT na PMF u Kragujevcu ili na PMF u Novom Sadu?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Razumem ja to, i nadam se da na kraju krajeva nije bitno koji fakultet zavrsim da bi naucio programiranje i uspesno se bavio time. Ali na osnovu te dve stavke koje ste naveli sta mislite koji je bolji od ta dva?
Nemam pojma koji je bolji! Baci ovu temu na Nauka i Obrazovanje/Obrazovanje, tamo ćeš možda naići na neke koji još studiraju na nekom od tih, ili su nedavno završili studije pa će znati više o tome?

Marko1212

Obećava
Poruka
55
Nemam pojma koji je bolji! Baci ovu temu na Nauka i Obrazovanje/Obrazovanje, tamo ćeš možda naići na neke koji još studiraju na nekom od tih, ili su nedavno završili studije pa će znati više o tome?
A jel mozete da mi odgovorite na to koliko je bitno za zaposljenje kao programer koji je fakultet zavrsen i da li je to zapravo tezak posao?

Marko1212

Obećava
Poruka
55
univerzitet u novom sadu je u 1000 najboljih svetskih univerziteta (univerzitet u beogradu je u top 500), a univerzitet u kragujevcu nije na toj listi. tako da ako si orijentisan ka tome da ides u inostranstvo mozda je novi sad bolji. a ovde mu dodje isto.
Znaci mislite da u Srbiji mogu da nadjem posao kao programer sa PMF u KG? Mislim da li je to dobar i ozbiljan fakultet?

Grindelwald

Iskusan
Moderator
Poruka
5.353
Све док је факултет те јачине, није важно толико. То су финесе. Даћу ти пример. Они траже знање, а не школу. Убисофт је мене позвао на интервју, а имам високу школу. Могли су одмах да ме одбаце јер немам факс, али нису. Као и многе друге фирме. Приватне фирме не занима шта ти имаш, него колико ти знаш.

Да су мени гледали диплому наспрам других који имају факултет, ја никада не бих добио посао.

Grindelwald

Iskusan
Moderator
Poruka
5.353
Sad sam video da na MF u BG ima mesta na smeru astroinformatika, cini mi se da dosta lici na informatiku na njihovom faksu samo ima dodato astronomije. Kakav je to smer? Da li je pretesko programiranje na mf?
То је смер ако хоћеш да се бавиш послом астронома уз познавање програмирања. Ту ће ти добро доћи пајтон јер имаш богат избор библиотека. Требаће ти када пишеш неке своје програме за проучавање појава на небу. То је исто као астроном, само имаш бонус што можеш све то графички представити, прорачунати и сл. Није то смер класичног програмера на кога ћеш налетети у фирмама. То је јако специфично поље рада.

Не остављам своје информације ван форума. Тако да сву помоћ можеш добити овде. Како од мене, тако и од других форумаша. :pivce:

Marko1212

Obećava
Poruka
55
То је смер ако хоћеш да се бавиш послом астронома уз познавање програмирања. Ту ће ти добро доћи пајтон јер имаш богат избор библиотека. Требаће ти када пишеш неке своје програме за проучавање појава на небу. То је исто као астроном, само имаш бонус што можеш све то графички представити, прорачунати и сл. Није то смер класичног програмера на кога ћеш налетети у фирмама. То је јако специфично поље рада.

Не остављам своје информације ван форума. Тако да сву помоћ можеш добити овде. Како од мене, тако и од других форумаша. :pivce:
Znaci mogu da odem na pmf u kg i da ne brinem? Naravno uz ucenje i trud...
Znaci pmf u kg je odlican fakultet?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.