Da li je bolji INTE PENTIUM ILI AMD?

d1:
фигхтер:
go ahead, купите АМД! ја ћу увек бити ту да вам наплатим сервис, реинсталацију и надоградњу на интел. ако ништа друго - АМД је добар бизнис.

интел форевер! 8)
a sto citiras Kuzmanovica iz SK-a majke ti...... i ako vec citiras, zasto ne stavis od koga je citat

опс...заборавих знаке навода да ставим, sorry. :oops:
управо тако - миодраг кузмановић, свет компјутера, 11/2003, стр.67
 
procesor ne moze da bude losh on ili radi ili ne radi - koji je kreten taj vas kuzmanovic nevidjeni ...
kad su preocesori u pitanju jedino o brzini vredi raspravljati ...
na stabilnost sistema uticu ostale komponente ploca najvise (i kuler ako je neispravan :) )
ako uzmes dobru plocu i najbolji procesor a to je naravno AMD XP na bilo koliko imaces odlican komp
 
Ne mogu verujem da vodite ovako glupu raspravu. Ko je bolji, Mercedes ili BMW?

Ono što se mora znati pre početka ovakvog razgovora je:

1. Koja dva procesora poredimo, tačan model.
2. Ili imamo fiksnu količinu novca - X, i za te pare koji je najbolji procesor koji možemo kupiti?
3. Ili koji je najbolji procesor trenutno na svetu?

O takvim stvarima se može raspravljati. Nije isto kada se poredi Mercedes C200 i BMW 760il ili Mercedes CL55 AMG i BMW 316ti.

Ja sam prošle nedelje kupio Celeron na 2.6 a na poslu imam P4 3.0. Moj Celeron sa FX5200 karticom (845 čipset) na 3D Mark2001 dobija 4801 poen, dok ovaj na poslu sa GF MX440 (865 čipset!) dobija 4889. Nek mi neko kaže da razlika u ceni od preko 300 evra izmedju ova dva opravdava razliku u performansama od 2%? Uzgred, da ga overklokujem samo par procenata verujem da bi odrao ovaj P4, i to samo zato što ima neznatno bolju video karticu.

A AMD je dobar, za cenu Celerona 2.6 bi se otprilike nabavio XP 2400 koji je tu negde, opet bi verovatno presudile sekundarne komponente - video kartica, kvalitet čipseta, brzina memorije itd.

Dakle, nemojte biti smešni i pokušavati da odgovorite na glupavo pitanje - ko je bolji. Kao što neko reče - procesor je procesor, on ili radi ili ne radi. A ako je kompjuter nestabilan, to može biti sve drugo pre nego procesor.
 
Sve samo pametnjakovici...
Jel neko konkretno uporedjivao procesore ?
E pa ja jesam i evo malog testa.
AMD 1800+ Prva generacija koja nije mogla da se overclokuje i
Celeron 1700 MHz
Za uporedjivanje je koriscen jedan mali program koji radi u dosu i nezavisi od ostalih delova racunara.
Inace njegova svrha je da radi matematicki test procesora.E sad evo odgovora :
Celeron 1700 Mhz -> 6 Min
Intel Pentijum 2.2 Ghz -> 4-5 Min ( nemogu da se setim a inace je testiran u inostranstvu )
AMD 1800+ ( 1.53 Ghz ) -> 3.5 Min
Ovo je bio samo matematicki test.
Ako je neko spreman za test nek me kontaktira pa cemo jos da vidimo.
AMD RULES
 
Ice:
Sve samo pametnjakovici...
Jel neko konkretno uporedjivao procesore ?
E pa ja jesam i evo malog testa.
Vidiš sinko, testiranje procesora je malo komplikovanija procedura od startovanja nekog x DOS programa i merenja vremena za koje će test da bude završen. Jer, tu postoji niz problema.

Problema sa uporednim testiranjem AMD i Intel procesora zapravo postoji nekoliko - ali suština je u tome što su u pitanju dve različite arhitekture. Rezultat ovoga bi recimo bio sledeći: siguran sam da bih mogao napraviti dva programa baš za ova dva procesora, u jednom bi pobedio Intel a u drugom AMD.

U određenom stepenu bitan je i čipset koji očigledno ne može biti isti, a nisu svi čipseti stvoreni jednaki, nije isto testirati P4 1.7 stavljenog u VIA 645 ili Intel 875PE čipset.

Najrelevantniji testovi za običnog korisnika su zapravo "real life" testovi i ocene tipa businessmark, winstone i slično, gde se kompjuter posmatra kao celina i gde se simulira realan rad na računaru kao što je obrada slike, zvuka, game testovi i sl. Jer to je bitno običnom korisniku a ne brzina nekog number crunching programa u DOS-u.
Uopšte, dakle nisam želeo reći da AMD ne valja, naprotiv - to je odličan procesor, ali prosto kvalitet jednog procesora se ne određuje na taj način.
Ice:
Ako je neko spreman za test nek me kontaktira pa cemo jos da vidimo.
Ja sam spreman sa mojom mašinom da izazovem bilo kog AMD-a. Dakle, govorimo o mašinama najvećih performansi, ko sme neka izađe na crtu.

Koje testove predlažeš?
 
Predlozi test i reci koju masinu imas pa da pocnemo.
A onaj test sam spomenuo jer sam ga dobio od jednog decka koga su zajebali.Stvar je da je decku potrebana matematicka funkcija za faks ( 2 u usvetu u fizici ) a moj stari 1800+ jede njegovog Celerona 1.7 cak dere i kao sto sam rekao Pentijum 2-2.2Ghz jebemliga.
Ako hoces da uporedimo masine ja sam za.
ASUS A7V266-C
256 MB DDR ( stvarno nisam gledao koji je me bs i nije briga, znam da gresim ali mrzime )
GeForce 2 Ti ASUS
Predlozi test !
I uzgred ne znam koliko je verodostojan ali pogledaj
fresh device da vidis koliko sije AMD
 
Intel Pentium 4 EE 3,2 GHz
Asus PC-DL
2048 MB DDR RAM, PC3200/400 MHz, Kingston HyperX (CL2) (Dual Channel DDR, 4x512MB)
MSI GeForceFX 5950 Ultra

Ostalo manje vazno (mada se podrazumevaju high-speed SCSI diskovi i ostale peripetije koje mogu da uticu na performanse)... Dam sve sto imam osobi koja u ovom trenutku sastavi masinu sa AMD-om i slicnom konfiguracijom, bez overklokovanja, koja ovakvu masinu pobedi u vise od 30% relevantnih testova (ne onih stelovanih da pokazu snagu jednog ili drugog procesora)...

Medjutim, kome je ovo gore potrebno? Za tu cenu... hmmm... moze se kupiti nekih 5-6 regularnih, dosta dobrih, kucnih comp-ova...

Ali eto, pitanje je AMD ili Intel... AMD isplativiji, Intel - kao i uvek, jaci... Pa sad kome sta prija... AMD je dosta napredovao, ali nikad nece oboriti Intel-a...

Ljudi koji pricaju 'AMD!!!!!!!!' su izuzetno subjektivni... Samo zato sto imaju AMD u masinama to ne znaci automatski da je isti najbolji... AMD je dosta napredovao, i zamalo da potuce Intel-a, ali Intel je isuvise velik i bogat da tako nesto sebi dozvoli... Tako da ipak ostaje konstantacija: hocete da se igrate - AMD, hocete ozbiljnu masinu - Intel... Tako je bilo, tako ce i ostati!
 
Amd ili Intel nije bitno ko zna kakav ce racunar njemu se uvek moze dati ono sto hoce.Na primer ja koristim racunar samo za online igre i amd mi je sasvim dovoljan ali sada posto cu uskoro da pocnem da radim sa serverima itd... trebace da kupim intel jer ima tu kao sto je sve navedeno tako da se nemoram ponavljati ....Amd je dobar za igrice Intel(xeron,itd.)za server i ozbiljnije stvari a za firme su najbolji mac zbog virusa itd ako hoce da nemaju problema jer trnutno se svi virusi pisu za xp windows
 
Ice:
Predlozi test i reci koju masinu imas pa da pocnemo.
Predlažem sve sintetičke testove -

1. PCmark2002
2. 3DMark2001
3. 3DMark2003
4. SiSoft Sandra 2003
5. Bilo koja igra - Quake arena, Unreal, Comanche, Splinter Cell, šta god želiš, OpenGL i Direct3D performanse, (demo) FPS neka bude pokazatelj.

Imam P4 3.06 HT na MSI (865PE) ploči, MSI Geforce4 FX5200 128DDR, 1024 MB DDR 400 Kingston RAM i Maxtor diskom od 80GB.
 
Inco, da li je vredno da nabrajam?
hehehehe
Evo, mlado momche...
Abit IC7 MAX3 INTEL 875ICH5-R Canterwood
1024Mb Ezeo Pro Kit 400MHz
2 x 73.5Gb Hot S. U160 RAID
ATi Radeon 9800Pro
TT Xaser III
Intel P4 3.0 GHz 512kb, 800MHz
Pa probaj, stavljam moju firmu na dobosh
Bez OC - moj prijateljski savet, malo se raspitaj...
(naravno, mozemo i OC makine)
 
Au, a ja mislio gotova tema....
Ne kaze se za dzabe koliko para toliko muzike. Elem, za isto para imacete podjednake rezultate sa Intel i AMD procesorom samo sto mali broj Vas to razume. Ja npr imam AMD XP 2100+ na MSI KT333 Ultra2 256/333 Samsung memorije GeForce 4 Ti 4200 64DDR Gainward i prezadovoljan sam sa svojim racunarom - Mad union test 3D Mark 2003 1540 poena.
Ah da, gde je ko bolji... Dakle AMD je brzi u radu 1 na 1 aplikacije ili ti jednu aplikaciju radi brze od Intela, ali ako radimo vise aplikacija odjednom tu je Intel neprikosnoven. Ali uvek ima neko ali, npr pogledajte AMD 64. Skoro sve je receno, jedini ko nije sve rekao je Intel. Sta ce da kaze - videcemo.
Iskreno da kazem sve sam ubedjeniji da dva do tri para ociju odlucuje sta ce kad da se dogodi. Npr prezentacija prvog 128 bitnog procesora bila je negde '88 ili koju godinu pre....
Poz svima i ne mucite se mnogo sa nebitnim stvarima u zivotu :)
 
Intel nishta nevalja. Secka mi kad igram Quake III i mnogo zuji! Evo moje konfiguracije:

HP 1024MB PC2100 ECC DDR SDRAM (1×1024MB)
P/N: 287497-B21 Qty.4
HP ProLiant DL380 G3 Xeon-3.06 1MB L3, 1GB RAM
P/N: 333704-421
HP 36.4-GB U320 SCSI 15,000 rpm Drive (1² ) Hot-plug (Universal) P/N:
286776-B22 Qty.6
HP Integrated Lights-Out Advanced Pack (Code) P/N: 263825-B21
HP Hot Plug Redundant Power Supply Module P/N: 313054-B21
HP Hot Plug Redundant Fan Kit P/N: 293048-B21
HP StorageWorks DLT VS 80 Internal Tape Drive (carbon)
P/N: 280129-B21
HP DLT VS Cleaning Cartridge P/N: C7998A
HP 5 m Wide Differential SCSI Cable, 68 pin P/N: 328215-001
HP DLT Type IV Data Cartridge, Qty 21 P/N: 217861-B21
HP 64-Bit/66-MHz Single Channel Wide Ultra3 SCSI Adapter (for the external DLT
drive) P/N: 154457-B21
HP DLT Streamer, DLT 40/80 GB Tape Drive, 3U Rackmount (Carbon, External),
P/N: 274332-B21

Shta da radim?
 

Back
Top