Quantcast

Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? Vol.7 (Ima li posla u Srbiji)

Vaša kilaža u doba Korone?

• Raste (žderem k'o stoka)

glasova: 6 25,0%
  • Pada (po'edoh se iznutra)

glasova: 1 4,2%
  • Ne mrda, k'o crnogorski virus

glasova: 9 37,5%
  • Ne opterećujem se brojevima i materijalnim stvarima, duhovno je mnogo bitnije

glasova: 4 16,7%
  • Imam krupne kosti

glasova: 4 16,7%
  • Posla ima više u Srbiji nego u kantonu Bern

glasova: 6 25,0%
  • Nijedan od Ponuđenih Odgovora

glasova: 1 4,2%
  • Sve od Ponuđenih Odgovora

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    24

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.849
Da jesu. Ali nisu dobri kao npr otac Dragan sa slike. Treba da se trudimo da se popravimo a to nije moguce ako smo gordi pa imamo visoko misljenje o sebi, mislimo da smo posebni i iznad drugih . Gordost je uzrok svih drugih grehova tj barem vecine njih. A da bi se popravili treba prvo da shvatimo kako smo jadni i bedni, i koliko smo nisko pali. Tek tada pocecemo da se popravljamo i radimo na sebi. Sve dok mislimo da smo mi npogresivi,najnaj u svemu, nedodirljivi time padamo sve vise i sve dublje.
Po čijim merilima nisu dobri? I zašto si ih prvi put nazvao lažnim Srbima?

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.849
"Virus je božanska kazna za postupke protiv Rusije"
Bivša ruska gimnastičarka Svetlana Korkina dale je svoje "zanimljivo" viđenje pandemije koronavirusa.
IZVOR: B92 ČETVRTAK, 26.03.2020. | 10:35

Podeli

Foto: EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL

Foto: EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL​

Dvostruka olimpijska šampionka u ritmičkoj gimnastici (1996. u Atlanti i 2000. u Sidneju) smatra da je ova epidemija "božanska kazna protiv Zapada za postupke protiv Rusije".

"Sve ovo se dogodilo, s moje tačke gledišta, je jer su Rusija i naši sportisti ljuti. Nije slučajnost da naša himna kaže 'Bože čuvaj našu zemlju'. Covid-19 se pojavio zbog lažnih optužbi i političkih poteza protiv naše zemlje, što je dovelo do diskvalifikacije mnogih sportista zbog dopinga. Rusija bi trebalo da iskoristi odlaganje Olimpijskih igara da bi odbranila svoje sportiste pred CAS (Sud za sportsku arbitražu) i vratila se u kompletnom sastavu u svim disciplinama", rekla je Korkina.

MOŽDA VAS ZANIMA

@Muertero
Ne, ne zanima nas.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.193
ili ono...verujem u Boga, pravoslavac sam, hoću monarhiju i odmah sam klerofašista...pazi, klerofašista! šta je uopšte to?
U čemerici studi kredit sa Jejla Harvarda Berklija NE MOZEŠ OTPLATITI do mirovina.
[/QUOTE]
To ako si debil, i ako si diplomirao liberal arts ili prevrtanje pljeskavica... a inače ne.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.889
Ovi danas što čekaju su sicilijanci koji bi da se vrate kući.

A ranije sam već pisao da sicilijanci nisu hteli ni turiste iz zaraženih regija da puste na ostrvo. Ranije, dok nije buknula ova kriza.

Sicilijanci su mnogo u proslosti stradali od kuge. Pa znaju kako je to sa epidemijama ako nekog pustis.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.193

sirmijum

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.266
Verovao ili ne, ali Kinezi su izdali zbornik naučnih radova o korona virusu na 500 strana, i preveli ga na engleski, i već su na petom izdanju.

Imaš i preko 50 članaka već objavljenih.

https://www.nature.com/articles/d41586-020-00253-8
Opet lupaš, jedno je zbirka iskustava stečenih u par meseci, a drugo su radovi pisani po svim propisima struke.
Kakve to naučne radove može da se piše o nečemu što su videli pre 2 meseca.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.889
Tiksi, kasno su se ovi tvoji setili da zatvore Beograd i Niš, prvi zaraženi u Kraljevu. :(

Pa rekao sam ja trebalo je to sve pre mesec dana jos....

Ali sta ces...

Najvazniji propust nije trebalo dozvoliti gasterbajterima ulazak u zemlju bez prolaska karantina od 28 dana ili testiranja svih na koronavirus....

Ovako sad lecimo posledice losih odluka beogradske vlasti

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.849
Pa rekao sam ja trebalo je to sve pre mesec dana jos....

Ali sta ces...

Najvazniji propust nije trebalo dozvoliti gasterbajterima ulazak u zemlju bez prolaska karantina od 28 dana ili testiranja svih na koronavirus....

Ovako sad lecimo posledice losih odluka beogradske vlasti
Nije to "beogradska" vlast, već naša srpska. A najveći broj u toj vlasti je nekih kumova i šurnjaja.
Kao što su naši gastosi krenuli nazad u Srbiju, tako su iuz Beograda krenuli nazad u svoja sela i eto brzog širenja zaraze. :(

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.849
https://covid19.data.gov.rs/

Ivanjica, Novi Pazar, Tutin, Brus, Kursumlija = 0

Tu je najsigurnije sad. Kraljevo 2 , Raska 3
Nema najsigurnijeg kraja, čak ni izolovana sela u brdima. Uvek dođe neko, neki poštar da donese penziju ili tako nešto. Većina nas će da se zarazi, pre ili kasnije. Suština je da se ne zarazimo svi u isto vreme, veš da se to razvuče i omogući što većem broju pristup lečenju.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.889
Cula sam da ce zbog tebe od sutra to biti centralno, apdejtovanje na svakih 15 minuta da bi imao
o cemu da pises ovde.
Zanimljiva statistika se dobija ako izlistamo zemlje po broju zarazenih na milion stanovnika

Ubedljivo najvise zarazenih imaju San Marino i Vatikan.

Rusija ubedljivo najmanje samo 6 na milion stanovnika....

Sto je za toliku zemlju, koja pri tom deli ogromnu granicu sa Kinom - neverovatan uspeh.

Poredjenja radi sa nama, u Srbiji ima 10 puta vise zarazenih na milion stanovnika od Rusije....

Sto znamo.... A realno sigurno i vise....

Eto ti @Rayela , sta se desi kad drzavu vodi PUTIN INSTITUCIJA, a kad je vode Merkel, Vucic, Tramp, Boris Dzonson , i ostale zapadne budaletine kojima se klanjate.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.889
Tiksi, šta sad onaj toj monah kaže?

Episkop eparhije valjevske Milutin i još dvojica sveštenika pozitivni na virus korona

on je bas kod njega u eparhiji trebalo bi ga pitati.... Ima facebook profil Iguman Arsenije pa ga pitaj.

Dusa je bitnija od tela. Svi umiremo.

Ali se samo oni koji lece dusu - spasavaju za sva vremena.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.889
Ne bih ja, ja ne slušam te koji ne poštuju patrijarha i SPC. Te neke poput crnjog. Ali vidim da si ti propagirao, pa rekoh da priupitam.

Ja se slazem sa onim sto pise Arsenije

Na kraju cemo svi manje vise prelezati ili umreti od ovog koronavirusa to je neizbezno.

A posto je tako bitno je da radimo na sopstvenom spasenju vise nego ikada pre.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.889
Šta nas tačno čeka ako se zatvori ceo Beograd
A. J. 26.
marta 2020. 19:41
Šta nas tačno čeka ako se zatvori ceo Beograd
Foto: Tanjug/Dragan Kujundžič

Podeli
Rampe na svim izlazima iz Beograda, stroga kontrola ili potpuna zabrana kretanja između naselja i rad samo službi neophodnih za funkcionisanje grada bile bi ključne mere ukoliko bi se, kao u pojedinim gradovima u Kini i Italiji, donela odluka o zatvaranju prestonice.
Stručnjaci civilne zaštite i eksperti za bezbednost rekli su za „Novosti“ da u slučajevima izolacije određene teritorije u Srbiji postoje jasno utvrđeni protokoli.
Profesor civilne zaštite sa Fakulteta bezbednosti Vladimir Jakovljević objašnjava da bi u tom slučaju Gradski štab za vanredne situacije imenovao poverenike civilne zaštite za pojedine delove grada, pa čak pojedinačno i za zgrade, kako bi se brinuli o ljudima koji tu žive.
„Bio bi, naravno, pojačan i nadzor policije i komunalne policije, bile bi organizovane službe dostave, kontrolni punktovi… Naravno, građani ne bi sa oduševljenjem dočekali ovakve mere, ali u borbi sa nevidljivim neprijateljem mora se razmišljati i o najradikalnijim potezima“, rekao je Jakovljević.
Radomir Milašinović, bivši dekan Fakulteta bezbednosti, kaže nam da bi u slučaju zatvaranja jednog dela Srbije tu morale da se primene stroga pravila subordinacije između institucija, civilne odbrane i službi bezbednosti.

„U slučaju blokade Beograda bili bi postavljeni punktovi vojske na svakom izlazu na auto-putu, Pančevačkom mostu, Smederevskom putu“, rekao je Milašinović.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.