Quantcast

Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? Vol.7 (Ima li posla u Srbiji)

Vaša kilaža u doba Korone?

• Raste (žderem k'o stoka)

glasova: 4 22,2%
  • Pada (po'edoh se iznutra)

glasova: 1 5,6%
  • Ne mrda, k'o crnogorski virus

glasova: 6 33,3%
  • Ne opterećujem se brojevima i materijalnim stvarima, duhovno je mnogo bitnije

• Imam krupne kosti

• Posla ima više u Srbiji nego u kantonu Bern

glasova: 5 27,8%
  • Nijedan od Ponuđenih Odgovora

glasova: 1 5,6%
  • Sve od Ponuđenih Odgovora

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    18

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.271
Onda da verujemo Samiru i Redžu.

"Virus je božanska kazna za postupke protiv Rusije"
Bivša ruska gimnastičarka Svetlana Korkina dale je svoje "zanimljivo" viđenje pandemije koronavirusa.
IZVOR: B92 ČETVRTAK, 26.03.2020. | 10:35

Podeli
Foto: EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL

Foto: EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL​
Dvostruka olimpijska šampionka u ritmičkoj gimnastici (1996. u Atlanti i 2000. u Sidneju) smatra da je ova epidemija "božanska kazna protiv Zapada za postupke protiv Rusije".

"Sve ovo se dogodilo, s moje tačke gledišta, je jer su Rusija i naši sportisti ljuti. Nije slučajnost da naša himna kaže 'Bože čuvaj našu zemlju'. Covid-19 se pojavio zbog lažnih optužbi i političkih poteza protiv naše zemlje, što je dovelo do diskvalifikacije mnogih sportista zbog dopinga. Rusija bi trebalo da iskoristi odlaganje Olimpijskih igara da bi odbranila svoje sportiste pred CAS (Sud za sportsku arbitražu) i vratila se u kompletnom sastavu u svim disciplinama", rekla je Korkina.

MOŽDA VAS ZANIMA

@Muertero

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.271
@Tihi

100 tema si otvorio o propasti Amerike, usponu Kine i Rusije, pisi tamo, sto si poceo i ovde da razglabas i stavljas
ove tekstove koje ziv covek ne procita do kraja.

evo ti kratko posto vidim da imas problema sa citanjem duzih tekstova :)

Predator je u nasem slucaju Korona virus.

Poslednja izmena:

sirmijum

Veoma poznat
Poruka
13.213
Meni je zao sto nas Sirmi ne izvestava o Italiji nego cim dodje ovde ufati se za Sizifa.
Citam da je uzasan cirkus u Kalabriji i na Siciliji jer sada Italijani begaju na Siciliju da se spase od poshasti,
a Sicilijanci ih docekuju sa bacacima vatre i hoce da im zaplene kola.
Ovde gde sam ja trenutno je OK koliko to može biti.
Gledao sam par puta razne kanale i utrošio par sati na te gluposti. Veruj mi da nema ništa pametno. Dovedu političare koji ke.njaju pa ke.njaju. onda dovedu stručnjake koji pojma nemaju itd itd.
Puštaju lokalne političare koji ne nose maske, jer eto neće se videti, novinari koji im guraju mikrofon pod nos......ja nemam živaca da gledam ta glupiranja.
Juče novinarka popizdila na nekog konja političara....ma lik je izkulirao i samo piči svoje ko Švaba tralala.
Uglavnom nema ništa pametno čak ni u kultnoj emisiji Porta a porta Brune Vespe.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.888
Ovde gde sam ja trenutno je OK koliko to može biti.
Gledao sam par puta razne kanale i utrošio par sati na te gluposti. Veruj mi da nema ništa pametno. Dovedu političare koji ke.njaju pa ke.njaju. onda dovedu stručnjake koji pojma nemaju itd itd.
Puštaju lokalne političare koji ne nose maske, jer eto neće se videti, novinari koji im guraju mikrofon pod nos......ja nemam živaca da gledam ta glupiranja.
Juče novinarka popizdila na nekog konja političara....ma lik je izkulirao i samo piči svoje ko Švaba tralala.
Uglavnom nema ništa pametno čak ni u kultnoj emisiji Porta a porta Brune Vespe.
Ma nema ni ovde niceg pametnog, politicari bas nisu aktivni sto je dobro, ubija ova neizvesnost.

sirmijum

Veoma poznat
Poruka
13.213
Meni je zao sto nas Sirmi ne izvestava o Italiji nego cim dodje ovde ufati se za Sizifa.
Citam da je uzasan cirkus u Kalabriji i na Siciliji jer sada Italijani begaju na Siciliju da se spase od poshasti,
a Sicilijanci ih docekuju sa bacacima vatre i hoce da im zaplene kola.
Malopre sam zvao mog komšiju sicilijanca da ga pitam za mišljenje i on kaže sledeće:
Ako je zabrana za sve da se švrćkaju, onda važi i za njih. Putuju i po 1000 km i zastaju na pumpama tamo vamo gde mogu da pokupe virus. Ako si već bio u Milanu, onda i ostani tamo, gde ćeš u tri p.materine da se šetaš.
Kaže čovek da je pošteno što neće da ih puste da pređu kanal.
Isto važi i za Kalabriju.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.119
ja i bez vakcine nemam grip iha ha godina..ove zime me je prvi put potkacilo posle ihaha i jos haha godina..
a imam veliki broj poslovnih sastanaka i dosta sam u kontaktu sa ljudima.
samo uzimaj cink i vitamin c i nemas potrebe da se vakcinises.
ako na to jos dodas i ehinaceu ti si bulletproof za viruse.
Kako nema potrebe kad si napisao da te je potkačio grip?

sirmijum

Veoma poznat
Poruka
13.213
Ma nema ni ovde niceg pametnog, politicari bas nisu aktivni sto je dobro, ubija ova neizvesnost.
Meni je jedna od prvih misli u vezi ovog virusa bila kako se izboriti sa nizom nepoznatih u vrlo zamršenoj jednačini.
I odlučio sam da se ne zamaram sa glupostima poput dilema, šta će biti.
Nije da me ne interesuje, ali ovoga puta ja tu ne mogu baš ništa da uradim, osim da budem što spremniji za momenat kada sve ovo prođe.

PS što se tiče sizifovanja.....otac ih ebo i natoguziju taman su pomislili da je pošten svet obuzet virusom i da sada mogu da ke.njaju kako hoće....kada ono međutim prc u bu.lju, nema ništa od toga.
:cool:

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.119
@Reefer, monah Arsenije kaze sledece

О тренутној ситуацији: Паника или спокој
Будући да смо задњих недеља изложени огромном информацијском притиску бескрајно је важно да не гутамо узнемирујуће вести и обавештења са разноразних медија, већ да останемо прибрани, опрезни, трезвени и молитвени. Претерано праћење, из сата у сат, колико се још разболело, колико умрло, и слично, нама не доноси никакву корист, већ само додатно узнемирује ионако напету психу. Наравно да знамо да је стање озбиљно - и то нам је довољно!
Обратимо пажњу на следеће редове који нам могу помоћи да прођемо кроз ову пошаст неповређени и као победници.
Човек је троједино биће, по симболичком угледу на наше Божанство - Пресвету Тројицу - и састоји се од тела, душе и духа. Тело је у свету, душа у телу, а дух у души. Све је нераскидиво повезано и међузависно. Уколико је један од ових елемената у поремећају долази до свеукупне дисхармоније - опасног несклада.
Човекова душа је енергетски центар и животни покретач телесног састава. Да би организам функционисао добро и здраво душа мора бити добро и здраво. Људски дух је најчистији део душе, око душе, душа душе. Дух храни и енергетизује душу. А да би наш дух био здрав и чист, он мора бити у контакту са Светим Духом, Који происходи из Творца универзума, Бога Оца.
Људски дух од Светога Духа прима светлост, благодат, силу и живот, а затим то преноси на душу. Када је душа испуњена здравим духом, она складно и правовремено преноси животне импулсе на цело тело, које постаје здраво јер су испуњени услови за здравље.
Душа првенствено брине о три система, аутономном нервном систему, ендокрином и имуном. Када су они функционални онда и остали системи људског организма складно делују, а то су кардиоваскуларни, дигестивни, респираторни, урогенитални и остали, и на крају, а можда и на првом месту - централни нервни систем, са нашом свешћу као круном.
Када је човек под стресом, у страху и паници дух се раслабљује, помрачује и губи своје укључење у Светог Духа. Другим речима: губи вољу за молитвом, Литургијом и Причешћем, који су главни видови укључености у „енергетско коло“ Светога Божијега Духа.
Помрачени људски дух више не може да осветљава душу и она не види, сахне и није у стању да одржава свој телесни организам у складу и здрављу.
Међу првима страда имуни систем, антитела бивају дезоријентисана, страни микроорганизми, бактерије и вируси слободно улазе, размножавају се, почињу да пуштају своје излучевине, који су за човека токсични, односно отровни и штетни, и човек се разбољева, а понекад и умире.
Чујемо како лекар каже пацијенту да не сме да се нервира јер секирација убија. Међутим, углавном се на томе завршава, то јест нема упутства како се не секирати(!). Некад добијемо неки савет, да будемо више у природи, да се здраво хранимо, да избегавамо стресне ситуације... - но, све је то произвољно и недовољно.
Главни и једини начин како сачувати мир и чврстину духа јесте учествовање у активном православном свакодневном циклусу.
А то значи: редовно се исповедати, постити среду, петак и четири велика поста, бити редован на Литургији и причешћивати се што чешће. А са друге стране имати своје свакодневно, по могућству, јутарње и вечерње молитвено правило, где су главни Нови Завет, Псалтир и православни молитвеник. Када човек уведе у свој живот ову духовну праксу, дух, душа и тело, са свим својим системима бивају здрави!

Нарочито у овим тешким периодима, као што су болести, глади, ратови, природне катаклизме... морамо на првом месту бринути о свом духовном стању! Молитва нам тада мора бити јача него икад, односно треба се молити што чешће, практично, непрестано. За то је најбоља Исусова молитва - Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешн(у)ог. На тај начин ће наш ум и душа бити заштићени од узнемирења, страха и панике и имуни систем ће аутоматски постати здрав и добро организован и антитела ће муњевито реаговати на сваког уљеза - вирус, бактерију, малигну ћелију... и као добро обучена и увежбана војска на време ликвидирати сваког непријатеља!
Радујмо се јер присуствујемо још једном историјском Божијем испиту и чишћењу наших грехова.
А Бог зна шта ради!

Jel' možeš da prepričaš u rečenici - dve? Jel' on završio medicinu ili bar farmaciju? Šta kaže o stavu patrijarha i SPC?

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.888
Malopre sam zvao mog komšiju sicilijanca da ga pitam za mišljenje i on kaže sledeće:
Ako je zabrana za sve da se švrćkaju, onda važi i za njih. Putuju i po 1000 km i zastaju na pumpama tamo vamo gde mogu da pokupe virus. Ako si već bio u Milanu, onda i ostani tamo, gde ćeš u tri p.materine da se šetaš.
Kaže čovek da je pošteno što neće da ih puste da pređu kanal.
Isto važi i za Kalabriju.
Mogu misliti koliko su besni. Sever se uvek qrchio kako su oni lepi, pametni i vredni, organizovani ( sto i jesu),
na ove su gledali kao na neku bedu koju oni moraju da izdrzavaju, a sada traze spas kod njih, a savsreno dobro svi znaju
da je tamo zdravstvo skoro pa nepostejece pa nema mesta ni mogucnosti ni za lokalno stanovnistvo.

@Tihi
tako i ti kad Reefer i Sizif dodju kod tebe.

sirmijum

Veoma poznat
Poruka
13.213
Mogu misliti koliko s. besni. Sever se uvek qrchio kako su oni lepi, pametni i vredni, organizovani ( sto i jesu),
na ove su gledali kao na neku bedu koju oni moraju da izdrzavaju, a sada traze spas kod njih, a savsreno dobro svi znaju
da je tamo zdravstvo skoro pa nepostejece pa nema mesta ni mogucnosti ni za lokalno stanovnistvo.
Ovi danas što čekaju su sicilijanci koji bi da se vrate kući.

A ranije sam već pisao da sicilijanci nisu hteli ni turiste iz zaraženih regija da puste na ostrvo. Ranije, dok nije buknula ova kriza.

Poslednja izmena:

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.271
Mogu misliti koliko su besni. Sever se uvek qrchio kako su oni lepi, pametni i vredni, organizovani ( sto i jesu),

@Tihi
tako i ti kad Reefer i Sizif dodju kod tebe.
Ma jok. Oni ce u karantin. Ne vole nase planine :(

Тихи

Zaslužan član
Poruka
108.271
A postoje i lažni Srbi?

da na zalost. To su ovi sto ubijaju svoju decu sa 200.000 abortusa godisnje, zive bezbozno , varaju zene/muzeve , radjaju jedno ili nijedno dete :(

Ti treba da se poprave i pokaju. Niko od nas nije bez greha, ali ajmo se makar kloniti ovih najtezih smrtnih grehova.... I toliko za pocetak pa je dosta.

Na zalost ima i takvih. I oni nam nisu za ugled. Za ugled su nam ovakvi.... Kao otac Dragan iz Subotice

http://www.gradsubotica.co.rs/puna-kuca-oca-dragana/

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.119
da na zalost. To su ovi sto ubijaju svoju decu sa 200.000 abortusa godisnje, zive bezbozno , varaju zene/muzeve , radjaju jedno ili nijedno dete :(

Na zalost ima i takvih. I oni nam nisu za ugled. Za ugled su nam ovakvi.... Kao otac Dragan iz Subotice

http://www.gradsubotica.co.rs/puna-kuca-oca-dragana/
I oni su Srbi, isto kao ti i ja. Kapriaš li to? Za mnoge, recimo za većinu, sve one pametne, bilo bi najbolje da ti nisi Srbin, ali šta da radimo, ipak si naš. Na žalost.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.