Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? Vol.6

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nakon ove poslednje beovizije ja sam konsterniran

Moje zapazanje je da kako vreme prolazi muzicki ukus naroda, narocito omladine je sve gori i gori.

Ovo je uzasno sta se slusa danas. Kakve bljuvotine gluposti i nebuloze.
ja bih prvo proverio kakve su ove ribe sto su pobedile domacice

da li umeju da smotaju sarmu, saviju gibanicu ili kako brisu prasinu, pa bi ih tek onda pustio da nas predstavljaju..treba da nas brukaju u belom svetu,..sramota...
 
Đorđo od časnijeh Žujovića ima riječ. :evil:
ESLAdRcXkAE-Uhd
 
To bi bilo to za Volume 6

@Rayela, otvaraj novi nastavak

Rajka je pobednik izbora.
Dobila je 99 elektorskih glasova od 14 pojedinačnih glasova.
Drugoplasirani Tihi, dobio je 31 elektorskih od 13 pojedinačnih glasova.




 
Poslednja izmena:
Otvoreno, izvolte:)

https://forum.krstarica.com/threads...00m2-u-kuli-ili-50m2-u-beogradu-vol-6.898916/


moderatorski edit, omaž Tihom:

50 kvadrata u Beogradu kao 400 u Kuli

Stan od 50 kvadrata u centru Beograda, na Starom gradu, u proseku košta oko 84.500 evra, a za tu sumu se mogu pazariti skoro četiri nekretnine od po sto kvadrata u Kuli. Tamo je kvadrat oko 220 evra, pa ispada da se može kupiti čak sedam kvadrata za jedan u centru prestonice.

Prema podacima Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita (NKOSK), u opštinama i gradovima u Srbiji, najmanje košta kvadratni metar u Bačkom Petrovcu, svega 117 evra. Deluje da je povoljno kupiti nekretninu i u Bečeju, jer je kvadrat 212 evra, u Topoli 223, u Priboju 311, Šidu 313, Žablju 232 evra, a u Boru 335 evra. Toliko ih plaćaju kupci koji uzimaju stambene kredite osigurane u NKOSK.


06%20stanovi_620x0.jpg


Najjeftiniji kvadrat u centralnim beogradskim opštinama je u Rakovici, 922 evra, dok je u prigradskim opštinama najpovoljnije skućiti se u Barajevu, gde je kvadrat upola jeftiniji i košta oko 500 evra. Osim u prestonici, u svim ostalim gradovima i opštinama kvadrat je daleko ispod 1.000 evra. Jedini izuzetak je Čajetina, u kojoj je, zbog Zlatibora, kvadratni metar prošle godine bio "težak" 1.302 evra. Tako prosečna nekretnina na ovoj srpskoj planini košta više nego na Novom Beogradu.

Kaća Lazarević, iz istoimene agencije za nekretnine, smatra da je sada idealno vreme za kupovinu stana, jer, kaže, banke daju povoljne kredite sa niskim kamatama, a i stanovi su znatno jeftiniji zbog ekonomske krize.

- Osim u velikim gradovima u Srbiji, svi drugi manji gradovi imaju vrlo niske cene kvadrata, jer je i kupovna moć u njima vrlo slaba - objašnjava Lazarevićeva. - Cena kvadrata je u poslednjih pet godina niža od 20 do 30 odsto, što zavisi od lokacije, kvaliteta gradnje i strukture stana. Neki imaju stabilnu cenu već godinama, dok je određen broj stanova koji su sagrađeni pre 30 ili 40 godina niži za po 30 odsto. Cene kvadrata su već godinu dana stabilne i samo u nekim slučajevima hitne prodaje ili prodaje stana iz nasleđa, ili zbog razvoda, dešava se da cene budu niže nego tržišne. Ne postoji nijedan razlog da bi cene otišle nagore.


U Novostima ima clanak da 400 kvadrata u mestu Kula , kosta isto koliko kvadrata u Beogradu pa postavljam pitanje sta bi ste , da mozete da birate pre izabrali :

- da zivite u 400 kvadrata u Kuli ili nekom slicnom mestu
- da zivite u 50 kvadrata u Beogradu

Prosla tema je dostigla svoj limit pa zato otvaramo novu....

Link ka prethodnim temama:

https://forum.krstarica.com/showthr...00-kvadrata-u-Kuli-ili-50-kvadrata-u-Beogradu

https://forum.krstarica.com/showthr...drata-u-Kuli-ili-50-kvadrata-u-Beogradu-Vol-2

Da nastavimo ovde diskusiju mali grad vs veliki grad, selo vs grad, zivot u prirodi vs zivot u betonskoj dzungli itd....

Prosla tema je dostigla svoj limit stranica.
 
Poslednja izmena od moderatora:
I Moderator bi trebalo da uvede neke novine mislim ako je moguće u pozitivnom smislu.

Ma bila sam Franko zbunjena, prepo me ovaj Sisti, ja sam htela da tebi ustupim otvaranje
sedmog nastavka jer ti odavno zelis da imas svoju temu na kojoj bismo diskutovali kako u Srbiji
ima posla, al su svi lenji, a da si recimo ti neki faktor Srbija bi bila bolja od Svajcarske.
Nego ne dadose dushmani.
 
Ma bila sam Franko zbunjena, prepo me ovaj Sisti, ja sam htela da tebi ustupim otvaranje
sedmog nastavka jer ti odavno zelis da imas svoju temu na kojoj bismo diskutovali kako u Srbiji
ima posla, al su svi lenji, a da si recimo ti neki faktor Srbija bi bila bolja od Svajcarske.
Nego ne dadose dushmani.
Ako zaista ustupaš, onda neka @franak otvori Volume 7
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top