Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? Vol.5

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rajka, nije loše da deca/unici naslede od ozbiljnih ljudi fabrike i imanja. Ali ne da ostanu na tom nivou, već da unaporede i povećaju to što su dobili na gotovo. Na žalost, malo takvih primer imamo, ovde na temi sigurno ne.

Mislila sam na kuce ( slabo je neko po Srbiji zadnjih pedeset gpodina nasledjivao fabrike i hiljade
hektara zemlje) koje se dogradjuju, pregradjuju pa onda u toj jednoj kuci zive tri porodice.
 
Kad sam ja bio deca, nisu imali, ali ko zna. Možda je do sada tamo otvoren i neki fakultet pod imenom "Fakultet za Menadžment i Tehničko Obrazovanje (MITO)" ili "Akademija Nauke, Umetnosti i Sporta" (ANUS)
A što Crnja potencira da je jaka dvojka iz Sociologije u 14. BG gimnaziji razorne i nenadmašne tektonske snage u odnosu na petice iz Matematike, Fizike, Srpskog, Filosofije, Sociologije, Geografije i Muzičkoj u šabačkoj gimnaziji?
 
A što Crnja potencira da je jaka dvojka iz Sociologije u 14. BG gimnaziji razorne i nenadmašne tektonske snage u odnosu na petice iz Matematike, Fizike, Srpskog, Filosofije, Sociologije, Geografije i Muzičkoj u šabačkoj gimnaziji?
Kvalitet nižeg i srednjeg obrazovanja se lahko vidi na rezultatima prijemnog testa za fakultet, a još bolje na državnim i međunarodnim takmičenjima. :manikir:
 
Kvalitet nižeg i srednjeg obrazovanja se lahko vidi na rezultatima prijemnog testa za fakultet, a još bolje na državnim i međunarodnim takmičenjima. :manikir:
Tako je.

Naravno.
Eto, ja sam, svojevremeno, među prvih 10 na listi od 3500 kandidata na prijemnom za Ekonomski Fakultet.
Imao sam 97 bodova, 40 iz Gimnazije (kolega Vukovac) i 57 na testovima (zvuk škrgutanja Crnjinih zuba).

A dodatno se vidi po uspehu na samom fakultetu.
Kome god su ocene bile poklanjane, kočio je na faksu, osim ukoliko nije dobio nekakav drugi, veliki impuls za završetak studija.
 
Kvalitet nižeg i srednjeg obrazovanja se lahko vidi na rezultatima prijemnog testa za fakultet, a još bolje na državnim i međunarodnim takmičenjima. :manikir:
Prvo se vidi na maturskim testovima. Tu su đaci seoskih osnovnih škola, palanki i varošica (odlični i mnogi vukovci), uglavnom lošiji od prosečnih đaka iz gradova. I to nema veze sa ovom temom, već srpskim mentalitetom. Malo mesto, svi se znaju, profesori su ili rod ili kumovi, dobije se neko prase... i ocene odlične. Toga nema po gradovima, osim klasičnog mita i "preko veze". Ali je u daleko manjem obimu nego po malim mestima. Uostalom, to i jeste bio glavni razlog uvođenja maturskog testa za upis u srednje škole. Ja nisam pristalica takvog testa, jer država samo priznaje da ne može da kontroliše rad po školama.
A koliko ima mućki pri upisu u srednje škole sam se uverio ove godine.
 
samo ti ćuti, prdoslave iz male guzije
man-shirt-tie-sticking-his-260nw-46866196.jpg
 
Smeta..zato sto iz svog neznanja da se vlastita imena i prezimena pisu velikim pocetnim slovom ,reagujes uvredljivim etiketiranjem
A da sam ostro reagovala sada bi bio u banu, samo sam te zamolila za ubudujce da povedes racuna, jer sve se moze reci na kulturan nacin
a ja mislim da ti odlično znaš zašto sam mu postavio to pitanje i zato tako reaguješ na bezazlenu kvalifikaciju, jer si se pronašla u tome
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top