Да ли је боље имати 400м2 у Кули или 50м2 у Београду? Вол. 12 - Ниш је био главни град!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Paganluk spakovan u sarenu oblandu Isusove vere.

Mos' misliti polusvet koji i dalje zdere na grobljima, juri vampiri i vestice, cmizdri zbog nekih trulih, zapisanih hrastova i veruje u bajanje i vlasku madjiju? :roll:


Jedan od najlepsih i najsadrzajnijih jezika ikada!

Plus , katedrale su arhitektonski po pravilu lepse nego crkve, pogotovo one ruske koje vise lice na Tadz Mahal nego na bilo sta evropsko.

Hristos i njegova dela su jedina istina sve ostalo je laz

 
6LlqCea.jpg
 
Eto i ja sam "gastoz". Imamo i supruga i ja super plate al brate kad vidim koliko su cene otisle u nebo u Bg pa to je van pameti. Mislim jasno je meni pranje novca itd al opet dajte ljudi ulazite i u nesto drugo.

Evo jedan primer iz zgrade gde zive moji a koja je izgradjena 2005. na Nbgd. Dakle u zgradi je 80% penzionera, samo 2 bracna para sa decom i nesto samaca, zgrada ima 30 stanova, tako je isto i u obliznjim zgradama. Kad smo mi dosli u kraj bilo je dece koliko hoces, sad su svi negde otisli (vecina ljudi koji zive u zgradi ima decu koja su po inostranstvu, ukljucujuci i moje).

E sad sta mislite sta ce biti kroz 10ak godina kada priroda ucini svoje? Sem ako nam ne dodje gomila kineza i migranata sa dobrim parama ima da se cena kvadrata strovali ko nikad.

Beograd je 3. najskuplji grad u Evropi kad se uzme odnos cena kvadrata i prosecna plata!! Pa zar vam to ne govori nesto. U svakom slucaju, ko planira da ulaze nek ulaze u zemlju ne u nekretnine, kome nije o glavu nek ne kupuje. Ostalima nek je sa srecom jer to nisu normalne cene. Ako moras da udjes u kredit na 30godina to je van pameti, na zapadu mozes da otplatis vecinu kredita u roku od 10-15 godina zavisno koliko si dugo stedeo za stan i to je neki ok period za otplatu, sve preko toga je ili preskupo ili premala plata ili i jedno i drugo.
(Samo jedan gastoz, 04. maj 2021 13:06)
 

НЕ ПИТАЈУ ЗА ЦЕНУ Гастарбајтери и странци масовно купују станове по Србији​

06:20 05.05.2021.
0
SMSFacebookVkontakteTwitterViberWhatsAppTelegram

Осим грађана Србије, који су на тржишту некретнина препознали прилику да се стамбено обезбеде, све је већи број и страних држављана који одлучују да новац зарађен у иностранству уложе у куповину некретнина код нас.​

РЕКЛАМЕ *​



Међу страним држављанима, који се одлучују да купе некретнине на нашем тржишту, предњаче они које је у Србију довела каријера, али је незанемарљив и број странаца и гастарбајтера који у Србију долазе, или се враћају, како би се пензионисали. Тако смо готово свакодневно сведоци примера да са доласком фирми у нашу земљу и са новим радним местима расте и тржиште некретнина у појединим градовима, али и сведоци чињенице да гастарбајтери постају власници лепих некретнина, најчешће у престоници и већим градовима.
stan-pexels-photo-275484-700x467.jpeg

А оно на шта „пикују“ јесу станови у новоградњи на атрактивним локацијама који коштају.
„Треба одвојити странце резиденте и нерезиденте. Веће учешће у тражњи имају резиденти, то јест људи који имају боравиште и најчешће раде у Србији дуже од годину дана. А, они купују најчешће некретнине на луксузним локацијама где квадрат кошта и неколико хиљада евра, наводе за Блиц из једне агенције за некретнине.
Како додају, све је више примера и да по градовима у Србији рапидно расте и цена квадрата и тражња. Тако су, рецимо, у Бору цене станова за годину и по дана скочиле око 20 одсто и то захваљујући већој тражњи од стране запослених у Зиђину, новом власнику РТБ Бор. Такође, Крагујевац је процентуално по расту продаје станова у претходних годину дана претекао Београд.
Странци на домаћем тржишту некретнина највише траже новоизграђене станове, који поред добре позиционираности нуде и додатне садржаје.
„Када се окренемо структури некретнина које страни држављани купују на домаћем тржишту некретнина, у највећем броју случајева се ради о становима мање квадратуре до 60 квадрата, мада постоје и изузеци где цела породица мигрира те се траже некретнине велике квадратуре“, кажу из агенције.
Како плаћају?
Странци резиденти могу да аплицирају за стамбени кредит и у нашим банкама, али одређене банке одобравају кредите и нерезидентима, с тим што су обрада, документација и каматна стопа доста специфичне, то јест различите од оних за резиденте.
Према речима стручњака за некретнине, Милића Ђоковића, највећи број некретнина странци су куповали сопственим средствима.
„Тек један од четири страна држављана купује некретнину на кредит за нерезиденте“, каже Ђоковић за поменути медиј.
Закључује да добар део оних који долази у Србију има успешне бизнисе и новац којим купују некретнине, то јест трансакције тог новца најчешће иду преко коресподентних банака.
Огласе највише гледају гастарбајтери
Са друге стране, према подацима сајта некретнине.рс, огласе за продају некретнина највише претражују из Аустрије, Немачке, Швајцарске и САД.
„Махом су то наши људи из дијаспоре који зарађен новац инвестирају у стамбене објекте по Србији“, каже Анита Пешић, директор тог огласног портала.
Они се према њеним речима највише интересују, и самим тим претражују, станове и куће у већим градовима.
„Углавном претражују станове и куће у Београду, Новом Саду, Нишу и Крагујевцу“, закључује Пешић.
Да су за тржиште некретнина у Србији заинтересовани гастарбајтери, каже и Горан Родић из Грађевинске коморе Србије.
„У Нишу има и доста наших гастарбајтера који купују некретнине. Такође, тренутно влада велико интересовање странаца који желе да купе станове код нас и да се преселе овде када оду у пензију“, закључује Родић.
 
Na stranu geopolitika, stranke i ideologije, interesantno koliko se zivot ljudi brzo menja iz godine u godinu.

Npr Evo kladionice. To nije postojalo pre neku deceniju a danas je bukvalno deo zivota ljudi na Balkanu. Na svakom koraku ih Imas i ljudi provide dosta vremena tamo. doduse dosta njih i nemaju Problem sa kockanjem vec igraju neke tikete za sitne pare i vise dolaze tu da bi se socijalizovali i provodili vreme. Ali eto i to je postalo nekakav hobi kojeg eto do skora nije bilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top