Да ли је боље имати 400м2 у Кули или 50м2 у Београду? Вол. 12 - Ниш је био главни град!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da postoje. A sveto pismo nas uci da se samo pravoslavni mogu spasiti i njihove duse uci u carstvo Bozije. Tako nas uce nasi sveti oci.

A njih dvoje koliko znam nisu pravoslavni.
Mozda nisu ni Hriscani, ali su altruisti.
Protivan pojam altruizmu je egoizam, ali ti to bolje od mene znas.
 
Od kako sam propio kafu, tako sam saznao da sam veliki fan ice coffee-ja.

IMG_20210504_141935.jpg
 
Chapter and verse?


1 Beše pak čovek među farisejima, po imenu Nikodim, knez jevrejski.



2 Ovaj dođe k Isusu noću i reče Mu: Ravi! Znamo da si ti učitelj od Boga došao; jer niko ne može čudesa ovih činiti koja ti činiš ako nije Bog s njim.



3 Odgovori Isus i reče mu: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može videti carstvo Božije.



4 Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?

5 Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije.


6 Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je.



7 Ne čudi se što ti rekoh; valja vam se nanovo roditi.

8 Duh diše gde hoće, i glas njegov čuješ, a ne znaš otkuda dolazi i kuda ide; tako je svaki čovek koji je rođen od Duha.



9 Odgovori Nikodim i reče Mu: Kako može to biti?



10 Isus odgovori i reče mu: Ti si učitelj Izrailjev, i to li ne znaš?

11 Zaista, zaista ti kažem da mi govorimo šta znamo, i svedočimo šta videsmo, i svedočanstvo naše ne primate.

12 Kad vam kazah zemaljsko pa ne verujete, kako ćete verovati ako vam kažem nebesko?

13 I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu.



14 I kao što Mojsije podiže zmiju u pustinji, tako treba Sin čovečiji da se podigne.



15 Da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni:

16 Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.



17 Jer Bog ne posla Sina svog na svet da sudi svetu, nego da se svet spase kroza Nj.



18 Koji Njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje već je osuđen, jer ne verova u ime Jedinorodnog Sina Božijeg.

...........

34 Jer koga Bog posla, onaj reči Božije govori: jer Bog Duha ne daje na meru.



35 Jer Otac ljubi Sina, i sve dade u ruke Njegove.



36 Ko veruje Sina, ima život večni; a ko ne veruje Sina, neće videti život, nego gnev Božji ostaje na njemu.


Znaci Hristos ovde kaze Nikodimu, ko se ne krsti vodom i duhom, ne moze uci u carstvo Bozije, a staniste svakog ko ne udje u carstvo Bozije jeste pakao i vecite muke.

https://wwwyu.com/biblija/43jvn003.htm
 
Basara, danas:

Tokom boravka na Kipru, iz obično dobro obaveštenih izvora sam saznao da pravoslavi Grci - doduše između sebe, ne u javnosti - pravoslavne Slovene, uključujući i nas, Srbe, zovu - „nedokršteni“.

Nije mi to uopšte bilo pravo. Ali sam to relativizovao ovako. Grci sebe vole da posmatraju kao elitu pravoslavlja, to je fakat. S druge strane, u pravoslavnoj vaseljeni Sloveni su većina, a Ruska crkva - budući da ima mnogo više tenkovskih divizija od grčke - obrni-okreni vodi glavnu reč. Da ne dužim, protumačio sam to kao izraz nezadovoljstva i osujećenosti.


Međutim, kako je vreme prolazilo, sve češće sam pomišljao da su Grci u pravu što nas zovu „nedokršteni“, a posebno sam tako pomislio onomad, na Veliki petak, obavestivši se na „zapaljenim“ društvenim mrežama da je odštampotina Srpski telegraf kao praznični poklon priložila raskošnu paletu nalepnica za uskršnja jaja na kojima su, između ostalih, bila izobražena i takva svetlila vaseljene poput vojvode Mišića, Karađorđa, Putina, (naravno) Vučića, pa čak i Dačića, ali i doktora Darije KT i Predraga Kona.

Takva jedna svinjarija u Grčkoj - a verovatno i drugde - ne samo da je nemoguća nego i nezamisliva, a čak i kad bi se nekim slučajem neka atinska žutara usudila da objavi takvu jednu budalaštinu, momentalno bi žestoko reagovale i crkva i država, javnost, a najverovatnije i organi gonjenja.

U Srbiji niko nije reagovao
 
1 Beše pak čovek među farisejima, po imenu Nikodim, knez jevrejski.



2 Ovaj dođe k Isusu noću i reče Mu: Ravi! Znamo da si ti učitelj od Boga došao; jer niko ne može čudesa ovih činiti koja ti činiš ako nije Bog s njim.



3 Odgovori Isus i reče mu: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može videti carstvo Božije.



4 Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?

5 Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije.


6 Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je.



7 Ne čudi se što ti rekoh; valja vam se nanovo roditi.

8 Duh diše gde hoće, i glas njegov čuješ, a ne znaš otkuda dolazi i kuda ide; tako je svaki čovek koji je rođen od Duha.



9 Odgovori Nikodim i reče Mu: Kako može to biti?



10 Isus odgovori i reče mu: Ti si učitelj Izrailjev, i to li ne znaš?

11 Zaista, zaista ti kažem da mi govorimo šta znamo, i svedočimo šta videsmo, i svedočanstvo naše ne primate.

12 Kad vam kazah zemaljsko pa ne verujete, kako ćete verovati ako vam kažem nebesko?

13 I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu.



14 I kao što Mojsije podiže zmiju u pustinji, tako treba Sin čovečiji da se podigne.



15 Da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni:

16 Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.



17 Jer Bog ne posla Sina svog na svet da sudi svetu, nego da se svet spase kroza Nj.



18 Koji Njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje već je osuđen, jer ne verova u ime Jedinorodnog Sina Božijeg.

...........

34 Jer koga Bog posla, onaj reči Božije govori: jer Bog Duha ne daje na meru.



35 Jer Otac ljubi Sina, i sve dade u ruke Njegove.



36 Ko veruje Sina, ima život večni; a ko ne veruje Sina, neće videti život, nego gnev Božji ostaje na njemu.


Znaci Hristos ovde kaze Nikodimu, ko se ne krsti vodom i duhom, ne moze uci u carstvo Bozije, a staniste svakog ko ne udje u carstvo Bozije jeste pakao i vecite muke.

https://wwwyu.com/biblija/43jvn003.htm

Овде се нигде не спомиње СПЦ "Тихи" доо.
 
Da postoje. A sveto pismo nas uci da se samo pravoslavni mogu spasiti i njihove duse uci u carstvo Bozije. Tako nas uce nasi sveti oci.

A njih dvoje koliko znam nisu pravoslavni.
Znači ti, politeista od 5 zvezdica, kažeš da niko ne može da uđe u Dženet osim ako ne izvrši politeizam.

Ne znam, to mi zvuči kao Proseravanje s tvoje strane
 
Da li znate da je u našoj blizini spaljena veštica?
Bilo je to 1732. godine. Te je godine pred sudom u Baču (predsedavao sudija Stefan Kermendi) za veštičarenje bila optužena neka Sibinka iz Tovariševa (malo selo pored Bača). Imala je 50 godina, udana, sa četiri sina. U crkvu je išla redovno i ispovedala se 20 godina pred istim sveštenikom.
U svome selu je bila poznata i cenjena kao vidarka, na sudu je navedeno da je umela da koristi 35 različitih trava. I baš to njeno lečenje dovelo joj je bedu na vrat. Optužena je da je svojim travama usmrtila sedmoro dece tako što je na njih prenela boginje. Bila je kriva i za smrt nekog Obrena (njega je navodno direktno ubila), a onda je, nakon Obrena, ubila i njegovu sestru i na kraju Obrenovog slugu Osmana (poreklom iz Turske).
Inače, Sibinku je prijavio sveštenik kome se ona redovno ispovedala, a tu je bila i optužba neke Ružice, seljanke iz Tovariševa. Odmah po podizanju optužbe bilo je jasno da Sibinki nema spasa i da je čeka lomača.

To stoga što je dokazni postupak podrazumevao mučenje i to u tri stepena. Retko je ko mogao da izdrži prvo, još manje je onih koji su istrpeli i drugi stepen mučenja, a da ne priznaju krivicu. Treći stepen niko nije pretrpeo, a da nije sve priznao. Tada bi sudije proglasile nesretnicu krivom i osudili je na lomaču.
Tako je prošla i Sibinka. Već nakon drugog stepena ona je proglašena krivom.
Meni su bila interesantna ona pitanja koja su joj sudije postavljale. Između ostalog da li je imala ugovor sa đavolom, da li je spavala sa đavolom. To se podrazumevalo, pa je odmah išlo pitanje koliko je puta spavala sa njim, šta je osećala dok je spavala sa njim, u kojem joj se obliku đavo približio. Da li ima na svome telu neki pečat od đavola i može li učiniti da i drugi vide taj pečat.
Sibinka je mnogo toga priznala. Između ostalog na pitanje kako je ušla u društvo veštica, ona je odgovorila da je jednom tražila izgubljenu kravu i da je tada naišla na kolo veštica.

Što se tiče zločina za koji je optužena, ona je priznala da je ubila Obrena, njegovu ženu i Osmana i to tako što ih je sve troje bacila u vatru. Svi troje su vatri cvilili kao psići. U jednom momentu Sibinka je počela da optužuje neku Đurđu da je isto tako veštica i da je ubila svoga muža.
No, mene je najviše iznenadio onaj sveštenik koji je optužio Sibinku. On je pre postupka optužio Sibinku da je veštica, ali je na sudu sve porekao. Čak ju je i branio, a tvrdio je da je bio pijan dok je podnosio prijavu i da nije tačno da mu je Sibinka pričala da se pretvarala u kokošku i mačku. No, sudije nisu obratile pažnju na njegovo odustajanje pa je Sibinka ipak spaljena.
I još nešto. Ovo nije bilo jedino suđenje vešticama u Baču, bilo ih je još. Tako sve do 1758. godine kada je carica Marija Terezija izdala dekret o zabrani progona žena pod sumnjom da su veštice.
 
Данас је Star Wars дан, јер је May the 4th слично као "May the Force" be with you. Заправо ако причаш са лиспом звучи идентично.

Стога бих се подсетио једне просте сцене са почетка првог (4. филма) када Лук Сјаквокер вечера са тетком и течом који су гњаватори и терају га да дрнда роботе по Голији, а он има велике Снове и Планова за своју будућност, који су му поремећени. Просто, људско, могло би да се дешава и на фарми у... Аризони. Тетка је чак обучена као типична жена из 1970их. Прелепо.
 
Da li znate da je u našoj blizini spaljena veštica?
Bilo je to 1732. godine. Te je godine pred sudom u Baču (predsedavao sudija Stefan Kermendi) za veštičarenje bila optužena neka Sibinka iz Tovariševa (malo selo pored Bača). Imala je 50 godina, udana, sa četiri sina. U crkvu je išla redovno i ispovedala se 20 godina pred istim sveštenikom.
U svome selu je bila poznata i cenjena kao vidarka, na sudu je navedeno da je umela da koristi 35 različitih trava. I baš to njeno lečenje dovelo joj je bedu na vrat. Optužena je da je svojim travama usmrtila sedmoro dece tako što je na njih prenela boginje. Bila je kriva i za smrt nekog Obrena (njega je navodno direktno ubila), a onda je, nakon Obrena, ubila i njegovu sestru i na kraju Obrenovog slugu Osmana (poreklom iz Turske).
Inače, Sibinku je prijavio sveštenik kome se ona redovno ispovedala, a tu je bila i optužba neke Ružice, seljanke iz Tovariševa. Odmah po podizanju optužbe bilo je jasno da Sibinki nema spasa i da je čeka lomača.

To stoga što je dokazni postupak podrazumevao mučenje i to u tri stepena. Retko je ko mogao da izdrži prvo, još manje je onih koji su istrpeli i drugi stepen mučenja, a da ne priznaju krivicu. Treći stepen niko nije pretrpeo, a da nije sve priznao. Tada bi sudije proglasile nesretnicu krivom i osudili je na lomaču.
Tako je prošla i Sibinka. Već nakon drugog stepena ona je proglašena krivom.
Meni su bila interesantna ona pitanja koja su joj sudije postavljale. Između ostalog da li je imala ugovor sa đavolom, da li je spavala sa đavolom. To se podrazumevalo, pa je odmah išlo pitanje koliko je puta spavala sa njim, šta je osećala dok je spavala sa njim, u kojem joj se obliku đavo približio. Da li ima na svome telu neki pečat od đavola i može li učiniti da i drugi vide taj pečat.
Sibinka je mnogo toga priznala. Između ostalog na pitanje kako je ušla u društvo veštica, ona je odgovorila da je jednom tražila izgubljenu kravu i da je tada naišla na kolo veštica.

Što se tiče zločina za koji je optužena, ona je priznala da je ubila Obrena, njegovu ženu i Osmana i to tako što ih je sve troje bacila u vatru. Svi troje su vatri cvilili kao psići. U jednom momentu Sibinka je počela da optužuje neku Đurđu da je isto tako veštica i da je ubila svoga muža.
No, mene je najviše iznenadio onaj sveštenik koji je optužio Sibinku. On je pre postupka optužio Sibinku da je veštica, ali je na sudu sve porekao. Čak ju je i branio, a tvrdio je da je bio pijan dok je podnosio prijavu i da nije tačno da mu je Sibinka pričala da se pretvarala u kokošku i mačku. No, sudije nisu obratile pažnju na njegovo odustajanje pa je Sibinka ipak spaljena.
I još nešto. Ovo nije bilo jedino suđenje vešticama u Baču, bilo ih je još. Tako sve do 1758. godine kada je carica Marija Terezija izdala dekret o zabrani progona žena pod sumnjom da su veštice.

Да, то су те вредности које заступају Тихи и Клутин.
 
Ubedljivo najgora verzija Hrišćanstva.
Paganluk spakovan u sarenu oblandu Isusove vere.

Mos' misliti polusvet koji i dalje zdere na grobljima, juri vampiri i vestice, cmizdri zbog nekih trulih, zapisanih hrastova i veruje u bajanje i vlasku madjiju? :roll:

Katolici barem govore latinski
Jedan od najlepsih i najsadrzajnijih jezika ikada!

Plus , katedrale su arhitektonski po pravilu lepse nego crkve, pogotovo one ruske koje vise lice na Tadz Mahal nego na bilo sta evropsko.
 
Znači ti, politeista od 5 zvezdica, kažeš da niko ne može da uđe u Dženet osim ako ne izvrši politeizam.

Ne znam, to mi zvuči kao Proseravanje s tvoje strane

Vi islamisti ste u vlasti djavola tako se sta god vi kazete automatski racuna neistinitim
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top