Kafana Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? No.17 - Kuća na moru ili jednosoban stan u Beogradu?

Ljubomoran si, a?
tiksi, nek je dobrodosao bebiron.
Ne zna "Tiksi" sta je bebiron, nije te razumeo.:lol:

P.S. Sto banovaste ovog retkog gosta u zadnje vreme?! :eek: :trlja:
Наши савременици, који су се удаљили од хришћанства, сматрају да је хришћанска Црква дужна да се састоји од савршених људи, од светих, и осуђују Цркву јер је у њој толико грешних људи, несавршених, толико лоших хришћана. Видите како и обичан аргумент против хришћанства јесте свеаргумент. Али у томе и јесте непознавање природе Цркве, заборављање њене суштине. Пре свега, Црква и постоји ради грешника, ради несавршених, ради смртних. Црква је одувек силазила у грешни свет и дејствовала у сред стихије света, дејствовала међу погруженима у греху. Црква – божанска по своме пореклу и вечна по својој природи – делује на земљи и у времену, она није остала у висинама васељене далеко од грешног света што се грчи у мукама; она је, пре свега, дужна да помогне таквом свету, да спаси његов вечни живот – узносећи га до неба.

Николај Берђајев
Sve je to tacno i necu da duzim, a Berdjajev je jako mnogo dobrih stvari napisao kao i ovo, ali ne treba da se pretvara u kic i isuvise "nacionalizuje" (sto je jedna vrsta kica kad je preko mere potencirano npr. profanim tzv "srpskim" pesmama na zvucniku na Badnje vece).
Prelepa slika, a i ambijent.

Azurni-Stoyko365.jpg

na C64 Boulder Dash i Usagi Yojimbo
na PC-u se ložili na onaj Prince of Persia a kompleks od Amigista lečili sa Day of the Tentacle

Na Amigi Boga Oca igara koju god da navedeš nećeš pogrešiti.
Najbolja verzija Elite je baš na Amigi a sa v2.0 otklonjeni svi bagovi.
Supremacy završen na svim nivoima... igrica kojoj sam se neumorno vraćao bez obzira na silne naslove...
Kažu da je Monkey Island jedna od najludnih igara iako na Amigi sa najboljom muzikom ali ja em nisam ljubitelj point and click avantura em su počele neke druge stvari da me zanimaju... kako ko nadje ribu napusti društvo...

Skyrim je u pitanju.

Aha secam se te igre ali iskreno malo je za moj ukus ono.......previse razvodnjena i razvucena u nedogled (plus ne volim igre iz prvog lica), iskreno vise sam ovako za neke konkretnije i story-driven igre tipa Mass Effect, Assassin's Creed, Batman Arkham serijal, GoW, Uncharted, itd. ;)

Inace vec duze vreme mi stoji na hardu disku u konzoli The Last of Us 2 ali nikako da se nakanim da zapocnem igru i da je odigram , sve kao danas cu, sutra cu, nocas cu i tako u nedogled (kao i za mnoge druge stvari)….......

Aha secam se te igre ali iskreno malo je za moj ukus ono.......previse razvodnjena i razvucena u nedogled (plus ne volim igre iz prvog lica), iskreno vise sam ovako za neke konkretnije i story-driven igre tipa Mass Effect, Assassin's Creed, Batman Arkham serijal, GoW, Uncharted, itd. ;)

Inace vec duze vreme mi stoji na hardu disku u konzoli The Last of Us 2 ali nikako da se nakanim da zapocnem igru i da je odigram , sve kao danas cu, sutra cu, nocas cu i tako u nedogled (kao i za mnoge druge stvari)….......
U pravu si,precenjena igra... i ja sam za story driven igre.
Nisam zavrsio nikad Red dead redemption 2, mozda opet instalirati.

U pravu si,precenjena igra... i ja sam za story driven igre.
Nisam zavrsio nikad Red dead redemption 2, mozda opet instalirati.

Iskreno ne volim igre od po 100 sati, sa ogromnim mapama, gomilom ikonica i milion nekih dosadnih i repetativnih side kvestova koji ne sluze nicemu osim da vestacki nabijaju satnicu igre kako bi opravdala nabudzenu cenu.
Nego daj mi brate jednu igru od 20-ak sati ali da je onako dinamicna, zabavna, da su dobro odradjene i raznovrsne glavne misije i da sve prsti od dinamicnog i zabavnog gejmpleja, zanimljive price, kul likova, zanimljivih lokacija i dobre atmosfere.

Recimo cak i RDR 2 cujem da malo pati od te repetativnisti, razvodnjenosti i tih hronicnih boljki tipicnih za te velike open-world igre (slicno kao i poslednjih par Assassin's Creed igara kao Oddysey i Valhalla) pa zato sam je nesto i eskivirao do sad, recimo odigrao sam RDR 1 i ono onako vrlo dobra, solidna igra ali opet ni blizu recimo GTA V a za RDR 2 cujem da je onako malo repetativnija i razvodnjenija od keca.

Iskreno ne volim igre od po 100 sati, sa ogromnim mapama, gomilom ikonica i milion nekih dosadnih i repetativnih side kvestova koji ne sluze nicemu osim da vestacki nabijaju satnicu igre kako bi opravdala nabudzenu cenu.
Nego daj mi brate jednu igru od 20-ak sati ali da je onako dinamicna, zabavna, da su dobro odradjene i raznovrsne glavne misije i da sve prsti od dinamicnog i zabavnog gejmpleja, zanimljive price, kul likova, zanimljivih lokacija i dobre atmosfere.

Recimo cak i RDR 2 cujem da malo pati od te repetativnisti, razvodnjenosti i tih hronicnih boljki tipicnih za te velike open-world igre (slicno kao i poslednjih par Assassin's Creed igara kao Oddysey i Valhalla) pa zato sam je nesto i eskivirao do sad, recimo odigrao sam RDR 1 i ono onako vrlo dobra, solidna igra ali opet ni blizu recimo GTA V a za RDR 2 cujem da je onako malo repetativnija i razvodnjenija od keca.
RDR 2 je malo horse ridding simulator. Zato sam odustao iako je prica top, grafika i dalje najbolja do sada mozda, animacije,fizika, voice acting.

Jedina igra za koju sam rekao da je preduga je AC: Valhalla. Nisam je uspeo zavrsiti.

RDR 2 je malo horse ridding simulator. Zato sam odustao iako je prica top, grafika i dalje najbolja do sada mozda, animacije,fizika, voice acting.

Jedina igra za koju sam rekao da je preduga je AC: Valhalla. Nisam je uspeo zavrsiti.

Mada ok sve to sto si naveo ali kakav je dizajn glavnih misija, bitno je jako da su glavne misije dovoljno raznovrsne i kreativno odradjene (recimo kao one velike filmske pljacke u GTA V) i da ne steknes utisak posle nekog vremena da uvek radis jedno te isto.

Ja AC Odyssey i Valhalla-u nisam jos odigrao (bas iz tog razloga sto su ubili igru u pojam sa onim level sistemom i bezbroj suvisnih i dosadnih ko proliv side kvestova), poslednji sam odigrao Origins, onaj u Egiptu, koji mi je bio super sve sem tog level sistema i kad sam cuo da u narednim delovima je to jos vise isforsirano nesto me odbijalo od igranja, mada cujem da u Valhali to bas i nije tako strasno i da je zapravo Oddysey tu najvise smorio i zabrazdio u tom smislu (iako je setting igre zaista sjajan i jako zanimljiv).

Poljoprivrednici nisu opet ništa postigli,umesto da se bore po hektaru zemlje bude 45,000din umesto 18,000din i da dobijaju 750litara gorivo po hektaru zemlje dobijaće 100.

Premija za mleko je ostala ista umesto da se poveća.

Смрадна Српска напредна странка опет преварила поштеног човека, а они и даље гласају за СНС?

Mada ok sve to sto si naveo ali kakav je dizajn glavnih misija, bitno je jako da su glavne misije dovoljno raznovrsne i kreativno odradjene (recimo kao one velike filmske pljacke u GTA V) i da ne steknes utisak posle nekog vremena da uvek radis jedno te isto.

Ja AC Odyssey i Valhalla-u nisam jos odigrao (bas iz tog razloga sto su ubili igru u pojam sa onim level sistemom i bezbroj suvisnih i dosadnih ko proliv side kvestova), poslednji sam odigrao Origins, onaj u Egiptu, koji mi je bio super sve sem tog level sistema i kad sam cuo da u narednim delovima je to jos vise isforsirano nesto me odbijalo od igranja, mada cujem da u Valhali to bas i nije tako strasno i da je zapravo Oddysey tu najvise smorio i zabrazdio u tom smislu (iako je setting igre zaista sjajan i jako zanimljiv).
E bas zbog kvestova i price obozavam Witcher serijal i odmah sam procitao 8 knjiga.

Back