Kafana Da li je bolje imati 400m u Kuli ili 50m u Beogradu? #17 - Kuća na moru ili jednosoban stan u Beogradu?

Ma ne. Znate sta je san svakog Roma/Cige,a koliko pratim NBA i americke glumce,javne licnosti crnce/Afroamerikanca. ?
Da ima belu zenu.
Moj ukus ne ide van moje rase,mada je Hale Beri prelepa .
Pa to, kao suprotnost...mada nasalila sam se samo naravno, a i nije mi ni bilo na kraj pameti da prica ev. predje u rasisticku, nego bas "kao porcelan" pored nas ionako svetlijih Slovena deluje mal'ko smesno tj. nategnuto.
I jesu dve kategorije.
Kao sto je vrlo individualno sta nam se dopada u emotivnom smislu a sta je lepo po nekoj simetriji ili slatko i prijatno pa samim tim pozeljno za biti kraj njega.

Fin primer je Omar Sarif. Da li bi bio tako lep da nije iz elegantnije porodice i da nije pametan koliko je fakat bio pametan.
Sta je njega zapravo cinilo lepim dodje poprilicno neuhvatljivo. Verovatno celina.

I kakvu sansu imaju Neznanje i Nemastina dok ubijaju dusu. To je Dikens fino primetio. Uopste, cela Bozicna prica je prelepo primecena, deluje da je pisac dao srce, pa neka kosta sta kosta.
Ko zna ko je sve ispod tih cadora i marama, bice na ovom svetu i nestace sa njega bez da su ikada pokazali lice ili oplemenili delic sebe. I to je meni tuzno. Kakvu sansu ima dete koje od starta i nema bas puno sansi a ti mu vidis bistre oci...nastavite vi, upala sam vam slucajno.
Ma kakvu pricu pricamo, nikakvu, ja sam mozda upala bezveze, a o ukusima naravno ne treba raspravljati.

IMG_20240224_071011.jpg

Да, кад су култивисани многи људи су наочити. Свако ко је дивљи, неопран и сиромашан мора бити одвратан, неко од кога окрећеш главу. Једна од лепших жена које сам знао се звала Зора. Авганистанка. Отац јој је био Шахов амбасадор, и нису се никад вратили после про-совјетске револуције и пуча. Волела је да кити јелке за божић, чисто културолошки, и те њене јелке су биле тако лепе да их се и данас сећам. Прав нос, танак струк, дуга сјајна коса, брз, савршен осмех.

За мене су наочитост и привлачност две категорије. Жене које сам волео су северњачке жене, увек тако беле да ти се чини да им испод коже сија светлост. То је мој лични доживљај неодољиве жене - бела, бела пут, финоћа порекла и карактера, светле очи. Без обзира на то, знам да је могуће бити врло црн и врло леп.
Zabluda je da su beskućnici samo siromašni i neobrazovani ljudi. Među njima ima i onih sa fakultetskim diplomama, koji su imali dobre poslove, porodicu. A onda ih čitav niz nepovoljnih okolnosti dovede do beskućništva. Iako deluje da je to njihov izbor, zapravo nije tako. Splet različitih okolnosti dovede do toga - oštećeno fizičko ili mentalno zdravlje, alkohol, narkotici, a zatim narušeni porodični odnosa, često i porodično nasilje.
https://mondo.rs/Info/Drustvo/amp/a1892821/Beogradjanin-bio-direktor-firme-pa-postao-beskucnik.html

Vreme je da promeniš stil života! :rtfm:

Zabluda je da su beskućnici samo siromašni i neobrazovani ljudi. Među njima ima i onih sa fakultetskim diplomama, koji su imali dobre poslove, porodicu. A onda ih čitav niz nepovoljnih okolnosti dovede do beskućništva. Iako deluje da je to njihov izbor, zapravo nije tako. Splet različitih okolnosti dovede do toga - oštećeno fizičko ili mentalno zdravlje, alkohol, narkotici, a zatim narušeni porodični odnosa, često i porodično nasilje.
https://mondo.rs/Info/Drustvo/amp/a1892821/Beogradjanin-bio-direktor-firme-pa-postao-beskucnik.html

Vreme je da promeniš stil života! :rtfm:
A jeb*ga, brate, znaš kako je to... Ljudi misle da su svi beskućnici neki propaliteti ili nešto, ali to nije uvek tako.

Ja sam znao jednog tipa, završio fakultet, imao dobar pos'o, a onda, đavola li, sve krenulo nizbrdo. Al' šta ćeš, život te razvali kad se najmanje nadaš.

Dođe ti kao da te neko udario ciglom u glavu, i gotovo si. Pa eto, nisu svi sirotinja jer su lenji ili nešto, nego zato što život ume biti prava kur*a ponekad.

Ovo vam je "Demokratija" koju podrzavaju @Alter_Ego_ @Dе Sisti @Sizif

Tesko mucenje i ubijanje ljudi koji ne zele da umru za Bajdena, Zelenskog, Ursulu nacistkinju i ostale naciste.
E, hoće li Presveti Putin, kad je već naredio ubistvo, konačno dati telo Navaljnog da ga sahrane kao čoveka?

Je li to sve ok sa Putinove strane?

Не видим сврху расправе.

Путин је ту да освети Тихог и сличне њему за њихов протраћен живот и погрешне животне одлуке које су их довеле на Одвратну Ћеницу.

Наиме и када Русија нестане са мапе, и Путин са њом, он ће и даље бити за њих жив "На Кипру", а Русија ће бити нераспаднута и јача него икад.

Вести о њеном поразу биће Фејк Њуз, вести о америчким трупама на црвеном тргу ће бити лаж, снимци Путина из Хага ће бити... итд.

Они би 1991. на вести о распаду СССР-а рекли "То је само привремено, Русија сече некротично ткиво (Киргистан), враћамо се јачи него икад" а онда у истом даху вест о расним немирима у Лос Анђелесу "ПУЧЕ АМЕРИКА СССР СЕ РАЗИШАО КАО ГОСПОДА А У ЛОС АНЂЕЛОСУ КРВИ ДО КОЉЕНА!" плус Оу Џеј Симпсон "ХАХАХАХА ЦРЊАЦ КАРА БЕЛЕ ЖЕНЕ И УБИЈА ИХ А АМЕРИКА НИШТА, УНИШТЕНА СИ" пропраћено са "Алилуја Алилуја данас је свети Искије Ипсилонски не ваља косити траву".

Они би 1945. на вест о пропасти Нацистичке Немачке рекли "То је само привремено. Фирер је у Аргентини. Враћа се догодине. Можда је Вермахт тренутно ослабљен али контраофанзива креће идуће недеље".

То је секта. И лакше ћеш Јеховиног Сведока убедити да прими трансфузију крви, него ове људе да кажу нешто морално или пристојно.

Зашто је ово претворено у секташки форум? То је већ питање за друге инстанце.

E, hoće li Presveti Putin, kad je već naredio ubistvo, konačno dati telo Navaljnog da ga sahrane kao čoveka?

Тоталитаризам увек има исто понашање. Ништа ту није случајно.

Одведу ти неког, не знаш где. Убију га, не знаш кад. Не дају ти тело, понижавају те.

Back