Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu?

Šta je bolje imati?

  • 1.000 m2 u Ojmjakonu

  • 400 m2 u Kuli

  • 50 m2 u Beogradu

  • 1 m2 na Menhetnu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
JA se zalažem za decentralizaciju i obnovu sela.

Selo se mora zdravim projektima oživljavati,



ZAŠTO SELO

Zato što je uvek davalo elitu, doktore, naučnike, profesore.

Zato što je to koren ove države.

Zato što se znalo pre šta je kuća, domaćin,porodica, imanje.

Zato što je čist vazduh

Zato što bez sela nema Srbije.


Ne može biti sve samo u Beogradu.

Sa druge strane imamo selo, prirodu, vazduh, slobodu, i svoje dvorište


Zato ne sme da jedan stan u Beogradu da vredi koliko pola vojvođanskog sela ili srpskog...

Ja nikada u Beogradu nebi živeo, jel je tamo opšta "ludnica".,
 
JA se zalažem za decentralizaciju i obnovu sela.

Selo se mora zdravim projektima oživljavati,



ZAŠTO SELO

Zato što je uvek davalo elitu, doktore, naučnike, profesore.

Zato što je to koren ove države.

Zato što se znalo pre šta je kuća, domaćin,porodica, imanje.

Zato što je čist vazduh

Zato što bez sela nema Srbije.


Ne može biti sve samo u Beogradu.

Sa druge strane imamo selo, prirodu, vazduh, slobodu, i svoje dvorište


Zato ne sme da jedan stan u Beogradu da vredi koliko pola vojvođanskog sela ili srpskog...

Ja nikada u Beogradu nebi živeo, jel je tamo opšta "ludnica".,

Da, doktora, naučnika i profesora nigde u gradu.
U gradu ima vazduha, porodica, slobode i dvorišta.
Stan u Beogradu vredi više od kuće na selu, jer je to realni odnos ponude i potražnje.
Nije u Beogradu ludnica ako se organizuješ. Isto kao i na selu.

- - - - - - - - - -

Zar nije samo limenka i plastikaner iz NS-a?
Sta ima da me zeznu pijem sta hocu.

Onda lepo uzmeš Kozel ili Hoegaarden. Ali još bolje neko dobro vino.
 
Da, doktora, naučnika i profesora nigde u gradu.
U gradu ima vazduha, porodica, slobode i dvorišta.
Stan u Beogradu vredi više od kuće na selu, jer je to realni odnos ponude i potražnje.
Nije u Beogradu ludnica ako se organizuješ. Isto kao i na selu.

- - - - - - - - - -



Onda lepo uzmeš Kozel ili Hoegaarden. Ali još bolje neko dobro vino.

Kozel? Pa kozel je djubre. Kad sam bio u SK samo sam bazant bio to im je boze pomozi. Kozel najjeftinije pivo tamo, 0,47 limenka...
 
55 strana i jos nismo utvrdili je li bolje 400 u Kuli ili 50 u Bg :lol:

E da, jedino smo utvrdili da su na selu sve same vile od 200-400 mkv, a u Bg sve supe i zapisane stracare

U ovom momentu u gradovima se najbolje prodaju manji stanovi. I to je činjenica.

- - - - - - - - - -

I da na selu svi imaju puno slobodnog vremena, dok ovi iz grada crnče dan i noć.

Naravno da nije baš tako. Samo što zanemaruješ da x ljudi u gradu rade po 10 sati 6 ili 7 sati u sedmici.
 
Da, doktora, naučnika i profesora nigde u gradu.
U gradu ima vazduha, porodica, slobode i dvorišta.
Stan u Beogradu vredi više od kuće na selu, jer je to realni odnos ponude i potražnje.
Nije u Beogradu ludnica ako se organizuješ. Isto kao i na selu.

- - - - - - - - - -



Onda lepo uzmeš Kozel ili Hoegaarden. Ali još bolje neko dobro vino.

Al Reef brate moj, zaboravio si gde zivim. Dobro je i jelen da stize :hahaha:
 
U ovom momentu u gradovima se najbolje prodaju manji stanovi. I to je činjenica.

- - - - - - - - - -



Naravno da nije baš tako. Samo što zanemaruješ da x ljudi u gradu rade po 10 sati 6 ili 7 sati u sedmici.

manji stanovi se ne prodaju zato sto ljudi vole da zive u jazbinama od 30-40 kvadrata vec zato sto nemaju jednostavno novca za vise i bolje.

Ne znam nikoga ko zeli da zivi u toliko kvadrata osim mnogo starih ljudi, koje su deca napustila i ostavila.
 
Ne znam zasto za sve vase danasnje probleme , krivite Komunizam

Moram da te ispravim u nekoliko tacaka,

na federalnom nivou se i raspravljala o demografskim podacima i o problemima pojedinih regiona i nije bilo nikakvih zabrana za samo dvoje dece i posebno samo za Srbe.

Tu i takve nebuloze , se ostavite.

Dakle , sa izmenama i dopunama PORODICNOGA PRAVA, donete su mnoge po tadasnjim prilikama radikalne promene u POZITIVNOM smislu o zastiti porodica kao i dece.

I islo se na dobijanje vise dece.

da samo podsetim da se je PORODILJSKO BOLOVANJE SE PRODUZILO BSA 6 na ( meseci, stim da je bilo obavezno otici mesec dana pre termina za porodjoj.

Da akoLekar , smatra da je trudnoca sa rizikom , Lekar je odmah otvarao bolovanje...

Ako je bio porodjaj sa "teskocama" tada se Porodiljsko odsustvo produzavalo na 18 meseci a uz lekarske nalaze , i do 3 godina.

Povecane su sume za Decije Dodatke, Povlastice za radjanje 3 deteta
i druge stvari

pomalo zavoravih sve ono nasta sam i Ja bioukljucen u donosenja toga zakona.

Ah da , usvojen je ako se ne varam pocetkom izasao 1982 a u Srbiji je u Sluzbenom Glasniku , dva meseca kasnije ..

I da , Ta Drzava se i brinula o Natalitetu pa i u Srbiji isto bez ikakvih uslovljavanja i zabrana i td.

Ah , da, zaboravih da je tadasnji zakon , proglasen , najboljim zakonom u svetu od strane UN, jer se i brinuo o pravima majki , ne samo u braku , vec o licima koje su bile trudne.

Ist , IZJEDNACENO JE PRAVO OCA ili ti supruga , da sami izaberu , Tko ce i koristiti Porodiljsko odsustvo i uz mogucnost podele na 4 sata ili da Otac kompletno preuzme Porodiljsko bolovanje.

I da zakljucim , citajuci ovalko nesto, pokusavajuci da za sve se okrivi KOMUNISAM je , po meni ...pokusaj i to neuspesan.

rekoh vec, koriscenjem dela ili inserat iz nekih statistickih podataka a bez kompletnoga sagledavanja , sta je u njemu se i naziva

LAZNI DOKUMENT i lazni su ti i takvi istrazivaci.

Iebote ti si jos i pismen :eek:
 
Da, doktora, naučnika i profesora nigde u gradu.
U gradu ima vazduha, porodica, slobode i dvorišta.
Stan u Beogradu vredi više od kuće na selu, jer je to realni odnos ponude i potražnje.
Nije u Beogradu ludnica ako se organizuješ. Isto kao i na selu.

- - - - - - - - - -



Onda lepo uzmeš Kozel ili Hoegaarden. Ali još bolje neko dobro vino.

stan u beogradu trzisno vredi vise od kuce na selu , jer vrednost definise odnos izmedju ponude i traznje - ali realno ne vredi tj upotrebno

Npr ako imam kucu na selu sa zemljom ja mogu:

- da postavim bazen u dvoristu i tu se kupam sa decom - ti to ne mozes vec si prinudjen da ides na javne bazene sa hilajdama drugih
- imam parking ako hocu i za 10 automobila - ti nemas parking svoj ni za jedan , osim ako nisi dao za garazu 15-20.000 evra
- imam dvoriste da u njemu sedim kad je lepo vreme sam sa porodicom sa prijateljima, da u njemu pravim rostilje druzenja, da sedim ispod drveta u hladu i citam knjigu slusajuci huk vetra kroz drvece i cvrkut ptica.
- imam 2-3 kupatila i wca dok prosecan beogradjanin ima u svojih 40 kvadrata samo ejdno
- imam spajz, imam ostavu, imam potkrovlje, podrum...
- mogu slobodno da otvorim prozor za razliku od ljudi koji zive u prometnim delovima beograda
- leti ako je vrucina takodje otvorim prozor i svezina dodje sa oblizne planine i sume. Sa druge strane zivot u Beogradu leti je ne snosan i tamo se bez klime ne moze ziveti normalno.
- uzivam u pogledu na druga brda planine i doline dok je pogled iz tvojih 40 kvadrata u ogromnoj vecini slucajeva u prozor necijih tudjih 40 kvadrata

Samim tim moj kvalitet zivota, ako zivim na selu, a raspolazem istom kolicinom novca kao i ti (a raspolazem) je daleko veci i bolji od nekoga ko zivi u 40 kvadrata u npr Brankovoj ulici u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Tihi postoje u Bg i kuce sa velikim dvoristima :lol:

postoje ali su za 99% gradjana Beograda nedostupne jer kostaju od 250.000 evra pa na vise

Sa druge strane u ostatku Srbije kuce sa dvoristima su , "luksuz" dostupan i najsiromasnijim slojevima

Na ovom primeru gore sam dokazao da u upotrebnom smislu stan nikada ne moze da vredi vise od kuce na selu jer covek koji ima kucu i dvoriste uvek ima veci kvalitet zivota, ako obojica raspolazu istom kolicinom novca mesecno - od onoga ko zivi u stanu to je cinjenica.

Postoje stanovi koji nude kvalitet zivota kakav nude kuce sa dvoristem na selu, ali ti stanovi kostaju neuporedivo vise i nedostupni su za 99% gradjana u finansijskom smislu.

Drugo kad imas kucu, ti mozes da se druzis sa rodbinom koja ne zivi u mestu tvog zivljenja . Mozes da ih primis u goste . A kad zivis u 50 kvadrata , tu jedva spavas ti i tvoja porodica a kamoli neki gosti sa strane.
 
Poslednja izmena:
naravno da ne teze . Ljudi dansa vole vise da se muce nego da uzivaju zato se i pate i menjaju konja za magarca , tj komociju sela i manjih mesta za prezaguzene zagadjene i haoticne velike gradove.

Ali ne mozes da ne ubedis nikako da je zivot na selu bolji od zivota u gradu. Jeste bolji ako pricamo o penzionerima koji zele ostatak zivota da provedu i miru i sa sto manje stresa. Evo daj mi neke primere,sta devojke od 20-30 godina mogu da rade na selu?
 
Hehe :D pogled na bratsku HR stranu :) eee nekad smo razmenjivali piva, sad slabo iako ni sada nema neke pogranicne kontrole puno a i moze se prici do obale samo ne smes izlaziti na nju. Taman dobacis flase :D

- - - - - - - - - -



Gde ti vidis da ja pijem i vozim? Izvini brale ja nikad nisam platio kaznu do na motoru za 11 godina staza. Poz



Pametno, nemoj poti dok vozis stani popi pa nastavi.
 
Ja bih uvek izabrala neki manji grad,pre nego Beograd.Zivela sam na Novom Beogradu,nekoliko godina(silom prilika),i ne bih nikada vise.U manjem gradu imas sve sto i u velikom,samo je vazduh cistiji,guzva manja,zivi se opustenije,uglavnom se svi poznajemo,makar iz vidjenja i nekako je sigurnije za decu.E,sada sto posla ima mnogo manje nego u Bg-u,to je vec do drzave.
 
Ali ne mozes da ne ubedis nikako da je zivot na selu bolji od zivota u gradu. Jeste bolji ako pricamo o penzionerima koji zele ostatak zivota da provedu i miru i sa sto manje stresa. Evo daj mi neke primere,sta devojke od 20-30 godina mogu da rade na selu?

Skoro sve što se radi u BG može se raditi i u većini manjih mjesta. Jedino što u malim mjestima nema splavova.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top