Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.4

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo me buni estetika ovog oluka, imam utisak da je majstor malo žurio. Moglo je to bolje da se reši.
Takođe, sijalica je previše industrial, zanimljiva - ali se ne uklapa se u zbirni koncept ovog dizajna kuće.

Sviđaju mi se zen kameni elementi u prvom planu i zelenilo levo od od kuće.
 
Malo me buni estetika ovog oluka, imam utisak da je majstor malo žurio. Moglo je to bolje da se reši.
Takođe, sijalica je previše industrial, zanimljiva - ali se ne uklapa se u zbirni koncept ovog dizajna kuće.

Sviđaju mi se zen kameni elementi u prvom planu i zelenilo levo od od kuće.
Tako je đed pravio.
 
Malo me buni estetika ovog oluka, imam utisak da je majstor malo žurio. Moglo je to bolje da se reši.
Takođe, sijalica je previše industrial, zanimljiva - ali se ne uklapa se u zbirni koncept ovog dizajna kuće.

Sviđaju mi se zen kameni elementi u prvom planu i zelenilo levo od od kuće.
Да и не помињемо дрвене прозоре са слабом изолацијом, како термалном, тако и звучном! :eek:
 
Кућа има своје мане и предности све зависно од афинитета.Ајде да направимо једну паралелу за Београд, да имате прилику бирати стан једно 55 м2 Дорћол или кућа 150 м2 са неких цц 600 м2 дворишта у тамо неком приградском Рушњу, Сремчици или рецимо Калуђерици шта би изабрали?

55 квадрата на Дорћолу.

Калуђерицу не бих узео, ни да ми је целу поклониш. Рушањ такође.

Сремчица је као мало бољи избор, али мени то није за живот... 50% становника су франци, а остало је... па, нису баш елитни део друштва, рецимо то тако. Евентуално као викендицу неку бих користио ту кућу, ако би била доле у шуми.

И то је ок за неку пензију можда, али у супротном и не баш толико... мада и у пензији бих размишљао да ли ће неки наркомани да ми упадају у кућу.

Да, 55 квадрата на Дорћолу, без размишљања.
 
:lol: Перцепција је заебана ствар...
Треба имати довољно информација, тачних, да би се о нечему формирао суд.
Твоја је, у тој ситуацији- веома спорна...:mrgreen:

Hoćeš da kažeš da te ne zezaju,nego se meni samo čini da je tako? :lol:
 
Кућа има своје мане и предности све зависно од афинитета.Ајде да направимо једну паралелу за Београд, да имате прилику бирати стан једно 55 м2 Дорћол или кућа 150 м2 са неких цц 600 м2 дворишта у тамо неком приградском Рушњу, Сремчици или рецимо Калуђерици шта би изабрали?
Da si me pitao kada sam bio mladji, izabrao bi dorcol 55 m2, zbog izlazaka u kafice i klubove,
sada bih odabrao , Kaludjericu ili Batajnici i sl 150m2 , sa garazom za 2 auta.

Ako je izbor Sremcica ili sl , onda ipak Dorcol.
Sem ako ne dodje Vesic pretvoriti ulicu u pesacku zonu , ukine prevoz ,parking naravno ne obezbedi...
Onda mozda i Sremcica, ili Borca,
Sad sa kablovskom i internetom, i u svakom kraju TC, manje vise je svejedno , ako se ne putuje mnogo do posla, u jednom pravcu max 45- 60min
Sve preko toga moze da bude razlog za selidbu.
 
Komplet zamena crepa (ne i nosećih greda), podaščavanje krova i neka izolacija sa alufolijom i kojom već glupošću me 2009. godine koštala 7-8.000 EUR.
Doduše, krov mi nije prost dvostrani, nego rogljasti na 2 mesta

mog prijatelja pre 2 meseca kostao komplet krov sa gradjom crepom dascanjem ful , oko 5000e . I to na cetiri vode komplikovan bas.
 
Dve vode je najbolja stvar.
To je jednostavan krov, jednostavna konstrukcija, lako i i jeftinije za komplet zameniti kad dođe vreme.
Sve ove gluposti sa 4+ vode (bilo kao piramida krov, bilo sa jednim ili više rogljeva) nije dobro za prosečnog čoveka koji u to treba da reinvestira u određenom ciklusu

cetiri vode krov je lepsi ali i skuplji komplikovaniji i manje praktican

Manje je praktican zato sto ti smanjuje prostor u potkrovlju

Ako npr po gornjoj ploci izidas 3-4 reda bloka, imas krov na dve vode , znaci kalkani , onda preko bloka cirklaz, dobijes skoro 80% prostora u potkrovlju koliko imas u osnovi za manje vise iste pare.
 
Da si me pitao kada sam bio mladji, izabrao bi dorcol 55 m2, zbog izlazaka u kafice i klubove,
sada bih odabrao , Kaludjericu ili Batajnici i sl 150m2 , sa garazom za 2 auta.

Ako je izbor Sremcica ili sl , onda ipak Dorcol.
Sem ako ne dodje Vesic pretvoriti ulicu u pesacku zonu , ukine prevoz ,parking naravno ne obezbedi...
Onda mozda i Sremcica, ili Borca,
Sad sa kablovskom i internetom, i u svakom kraju TC, manje vise je svejedno , ako se ne putuje mnogo do posla, u jednom pravcu max 45- 60min
Sve preko toga moze da bude razlog za selidbu.
Живио сам у Београду али искрено нисам залазио пуно у та приградска насеља.
Има ту пуно потенцијала за кућна насеља са двориштем.
У Борчу сам једном упао и није оставила велики утисак на мене,некако ми је дјеловала соц превише,ваљда се у то време масовно градила па је било доста недовршених кућа,можда је данас боље не знам.
Не знам на шта сада личи рецимо једно Петлово Брдо,пре неких 10-15 година то ми је све некако било Богу иза ногу а игром случајева сам залазио и тамо...
 
Tako je đed pravio.
Gde đed stao, ti produži... Lepo sredi oluk i sijalicu da bude oku ugodno gledati, nije to skupo.
Не знам на шта сада личи рецимо једно Петлово Брдо,пре неких 10-15 година то ми је све некако било Богу иза ногу а игром случајева сам залазио и тамо...
Znamo mi što si ti tamo zalazio... :per:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top