Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.4

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i te kako bi oni zidali da mogu, ali srednja klasa ne može sebi da priušti zidanu kuću, za razliku od bogatih koji naravno imaju kuće od tvrdog i večnog materijala
mnogi čak ne mogu da priušte nikakvu kuću nego žive u prikolicama, ali to se ovde ne spominje jer je usa obećana zemlja, jel te?
Та средња класа је за наше услове богата.Треба и то узети у обзир...
Ко год је био у Америци зна да њихови грађевински домети нису за шалу, напротив.
Према томе не видим основу за поређење,поготово паролу да Американци живе у приколицама.
Далеко је то од истине вјеруј ми...куће у којима сам ја боравио, основа је 70-80 посто дрво су много добро урађене и изоловане да изгледају одлично а што је најбитније изузетно су функционалне и са роком трајања док су живи.Они просто немају тај трип да кућу остављају дјеци и сличне балканске форе, дјеца не живе са родитељима.Стари брачни пар заврши у старачким центрима, кућа се можда и прода, нови власник реновира и буде као нова за неког новог власника.То је по мени ок,то да кућа има рок трајања док си жив.Код нас имаш масу бетонских кућа које чуче празне,шта имамо од тога ,ништа.Ко је ту паметнији и практичнији?Код нас људи граде кућу док су живи,многи је и не заврше за живота.Мислим да не постоји у Европи држава која има више кућа без фасаде од нас.Лидери смо по незавршеним кућама.Сиромаштво,менталитет,шта ли,немам појма али свакако ми имамо најмање основе да причамо о стандарду и сиромашним кућама.
 
Не разумеш амерички начин живота.У Америци можеш такође да зидаш кућу или купиш такву кућу ако желиш али тамо генерално немају тај трип.
Код нас је врхунац животног остварења да ставиш фасаду на кућу и можеш да умреш онда.
Постоје људи који на мртви капитал гледају другим очима, живе на три,четири локације и слично.

stvarno ne razumem logiku platiti dascaru baraku 10 puta skuplje nego zidanu kucu


nikada necu biti glupi amerikanac
 
naravno. vi ste sabani koje prave i kupuju kuce od kartona i gipsa....
Znam ja jednog pametnjakovića iz naših krajeva koji je u Kanadi napravio kuću od cigle i betona... prvo, da to napravi tamo, potrošio je boga oca jer su ti materijali daleko skuplji nego ovde, ovih domaćih majstora koji to rade nema, angažuješ praktično firme koje rade visokogradnju, pa sve ispadne strašno skupo.... a tek posle prve godine kad je stigao račun za grejanje, hteo je da se ubije. Na kraju je završio tako što je za dodatnu izolaciju potrošio još toliko koliko košta obična kanadska kuća, i što je priznao da se zajeb'o i da tu grešku više nikad ne bi ponovio.

Problem je u tome da se za njihove klimatske uslove cigla nikako ne isplati. (zapravo i oni spolja često imaju fasadnu ciglu, ali ja mislim na konstrukciju cele kuće, stubnu, kao kod nas... pošto je njima samo temelj betonski, a sve ostalo gore drvo i izolacija uglavnom.)
 
Znam ja jednog pametnjakovića iz naših krajeva koji je u Kanadi napravio kuću od cigle i betona... prvo, da to napravi tamo, potrošio je boga oca jer su ti materijali daleko skuplji nego ovde, ovih domaćih majstora koji to rade nema, angažuješ praktično firme koje rade visokogradnju, pa sve ispadne strašno skupo.... a tek posle prve godine kad je stigao račun za grejanje, hteo je da se ubije. Na kraju je završio tako što je za dodatnu izolaciju potrošio još toliko koliko košta obična kanadska kuća, i što je priznao da se zajeb'o i da tu grešku više nikad ne bi ponovio.

Problem je u tome da se za njihove klimatske uslove cigla nikako ne isplati.

:tick:
 
stvarno ne razumem logiku platiti dascaru baraku 10 puta skuplje nego zidanu kucu


nikada necu biti glupi amerikanac
ja mislim da je taj tvoj drugar pretplatio kucu :)

pogledaj u americi..cela kuca..siva + obojena gradnja ispod 2.000$

nisu bs ni ameri gloopi...aj pobedi to na goliji :mrgreen:

4416618e9203cc010c69123a73cda305.jpg


A 400 square feet of living space for $2,000 anyone? Lamar Alexander makes it possible for everyone. Living in Utah, he has created the designs for people who want to live off the grid and mortgage free. Unlike many preceding houses on the list, this one has everything necessary for living - electricity, bathroom, kitchen, full loft and enough space for bedroom, home office and a spacious living area. And it can be a great place for meeting guests because it can sleep up to six people.

Consider that $2,000 doesn't include appliances, fixtures as well as a gas power source. Even taking this into consideration, it's a great price for a house like this.
 
da bi se sastao sa mijakom prvo moras da naucis da govoris njegovim jezikom...tj da muces, rices i arlauces...

O Madam Zora, pa ti se srdiš što sam ti kritikovao "obuvke" romskog staljinga!

Pa šta očekuješ kada se, kao Madam Rayela, ubacuješ sa irelevantnim banalnostima iz čergarskog života

Sve nešto kao usputno i neobavezno sa dijetom, opremom, dzukelama, putovanjima, pa specifično te svakidašnji mančego te kojekakva vina i slične skorojevićke fazone kopirane iz časopisa i sa programa.

Tebe kao polovnjače nije ni sramota da služiš familiji pomije da bi što bolje ovde pratila "lordovska" prose.avanja i virtuelno se nabacivala pored tronje od Švabe

I ti sa takvim forumskim paćeništvom prodaješ narodu kikiriki.

Nego, kaži omiljenom ti bgf-u da ne mora da strahuje, ne prljam ruke nego normalno kažem batleru da pošalje dormena da kaže šoferu da pronadje baštovana i prenese mu želju da dotičnog baci na ulicu.
 
Poslednja izmena:
e super..sad mi samo objasni..i molim te, nemoj da preskocis ovo pitanje kao sto umes gomilu drugih..

bas me nesto kopka.. sobzirom da pricas kako zli beograd krade sve sa sela.. kako ste unisteni nametima..otkupne cene ravne katastrofi..kako vise ulazete nego sto dobijate.. kako je zbog beograda tu beda...odakle tom tvom drugaru 30.000€ za kucu? :think:


zivi u inostranstvu
 
osim toga zaboravio si sam krov (krovnu konstrukciju i crep koji ne kostaju za takvu kucu manje od 3-3500 evra ako ne i vise).
Komplet zamena crepa (ne i nosećih greda), podaščavanje krova i neka izolacija sa alufolijom i kojom već glupošću me 2009. godine koštala 7-8.000 EUR.
Doduše, krov mi nije prost dvostrani, nego rogljasti na 2 mesta
 
Komplet zamena crepa (ne i nosećih greda), podaščavanje krova i neka izolacija sa alufolijom i kojom već glupošću me 2009. godine koštala 7-8.000 EUR.
Doduše, krov mi nije prost dvostrani, nego rogljasti na 2 mesta
slicno je i meni trazio na placu lik koji to radi.. moj je na 4 vode i kuca stara 100 godina.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top