Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ердеч, кућа на продају, 52000 евра

erdec-800x480.jpeg
Dobra je.
 
1. Građevinski blok – potrebno je oko 7000 komada. Cena bloka je 0,3 evra, što je ukupno 2100 evra.

2. Cigla – potrebno je od 3000 do 5000 komada. Cena cigle je 0,08 evra, što je najviše 400 evra.

3. Gvožđe – potrebno je od 80 do 100 kg po m³. Cena gvožđa je 250 evra po m², što je ukupno 2500 evra.

4. Pesak – potrebno je 20 m³. Cena peska je 11.5 evra po m³, što je ukupno 230 evra.

5. Kreč i cement – potrebno je od 6 do 8 tona. Cena je 100 evra po toni, što je ukupno 800 evra.

6. Krov – potrebno je oko 175 m² krovnog pokrivača. Cena crepa je 0,6 evra po komadu, što je ukupno 1440 evra.

Majstori koji rade na izgradnji kuće traže da im se plati između 150 i 500 evra po metru kvadratnom. Ako imate sreće pa dogovorite najnižu cenu, za 150 metara kvadratnih potrebno vam je 22.500 evra.
1. Valjani čelik - 0.5 evra po kg, treba ti 1000kg
2. Plastika - 2 evra po kg, treba ti 150kg
3. Guma - 1.5 evra po kg, treba ti 50kg
4. Staklo - 0.1 evro po kg, treba ti 50kg

Ako uđeš u radnju da kupiš gotova kola, traže ti od 10.000 evra pa naviše.

Pljačkaši, moi ti.
 
Dosla jedna Kragujevcanka danas kod mene u selo u Vojvodinu bio sam sad na picu al sam pio colu
Selo je depresivno i živeti u njemu je božja kazna za predačke grijehe. Zato i razumem kotača i slične koji tugu gnjev depresiju lječe alkoholizmom i sve više opijatima. Drogiraša ima na selo na tone.

Živeti u manjem gradu od Sabatke je čisto fulanje sa malim gotovo bedastim sadržajima života.
 
Ne znam , mene smara zesce moje mesto ...ne znam sta vidi u njemu... ali ono , svako ima nesto svoje. Kaze da je smiruje da joj prija i to je to. Mada mislim da je samo nostalgija iz mladjih dana kad je dolazila...
Dodvorava ti se ćorovinjo da je ŽENIŠ. Kak to ne vidiš. Da glorificira blatnjave ulice bez rasvete i raspale švapske kuće od blata.
 
568940
12km od hotela Jugoslavija,moje mesto za odmor,Nista specijalno,bazen oko 9500dinara ,suncobran je malo skuplji oko 20000din, stolice su bile po 500din,papuce 300,ne morate da imate ni kupace moze u sortcu. Kada prodje sezona sve u supu do sledece godine,jedino mora da se kupi ALGIPOOL zbog algi i malo hlora.
 
Poslednja izmena:
Alarmantno: U 1.000 sela u Srbiji manje od 100 stanovnika

U 1.000 sela u Srbiji ima manje od 100 stanovnika, a u više od 200 niko nije mlađi od 20 godina i zato je formiran Nacionalni tim za preporod sela Srbije.


To je izjavio ministar bez portfelja zadužen za regionalni razvoj Milan Krkobabić. Prema njegovim rečima, to je originalan pokušaj da se započne rešavanje problema, a zadatak tima je da se život ljudi na selu praktično promeni.

On kaže da Nacionalni tim za preporod sela Srbije neće biti sačinjen od činovnika

"Ovo je jedan originalan pokušaj pre svega Srpske akademije nauka i umetnosti i nas iz kabineta da nađemo način da krenemo u pravo reševanje problema", rekao je Krkobabić.

Dodao je da je taj tim pre dva dana otvorio novu stranicu u istoriji Srbije.

"Zadatak tima je jednostavan - hoćemo da damo utemeljene predloge, valjane, naučno potkovane, da oni budu potkaz za definisanje jedne oficijalne politike, praktično to znači da život tim ljudima promenimo", naglasio je Krkobabić.

Hajde da vidimo da li će ta sela dobiti pitku vodu, kanalizaciju, da reke i potoci budu u koritima, da deca imaju škole, dodao je ministar.

"Ključ svega je da mlade žene u Srbiji i njihovo potomstvo u svemu tome u čemu mi budemo delovali vide mogućnost da ostanu da žive na selu", istakao je Krkobabić.

Za to su, kako kaže, važne i zadruge, udruživanje domaćina da budu robni proizvođači.

"Ono što je najbitnija stvar je postojanje jasne političke volje da se okrećemo rubnim područjima, rečeno je nećemo žaliti sredstva, hoćemo da praktično menjamo sliku sela", rekao je Krkobabić.
 
Pozdrav od seljaka velegradjanima koji ne smeju da izadju na ulicu da ne padnu u nesvest

Kod nas ladovina milina

Смемо, али нам није свеједно, и свесни смо колико ризикујемо. Муке наше нико не зна.

568959


Поздрави из Злограда.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top