Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo se isto desilo jednom mom drugu kupio stan u izgradnji, inace je dobar covek iz Beograda, i prevarili ga zgrada nikad nije zavrsena. On je dobio investitora na sudu tj firmu koja je gradila ali oni nemaju nikakvu imovinu pa nema sta ni da im uzme.


Pojeo vuk magarca. Ovakvim prevarenih jadnih ljudi u Beogradu je na stotine hiljada.
tikomire ne lupetaj, ovakvih slučajeva imaš svuda po srbiji...
 
Zasto ja kod nas ne mogu naci sunkarice kao sto je meni baba donosila iz DE pre 20 godina? Onako u pakovanju a otvoris ih a one mirisuuuuuuu. Zar smo toliko nazadni jeri?!

Имаш слаб експериментални дизајн. Мора неко на слепо да ти отвори неки већи број, страних и домаћих, једну за другом, па ћеш видети стварну разлику.

Пре две деценије си имао далеко израженије чуло укуса, вероватно и мириса, а и био си узбуђен - баба, поклони, ово, оно. То сад не фигурира.

Али субјективно говорећи, наравно да имају боље производе.
 
a da , sad sam video...ovakvi zakoni se prave za punjenje budžeta a ne da se spreče bahati
odlično oni znaju koliko ima parking mesta u beogradu a koliko vozila i uglavnom tolerišu takvu katasrofalnu situaciju
ali kad zafali za lampione, gigantske jelke ili vodoskoke iz rukava vade zakone
iskreno mene ne zanima da li se to radi zbog budzeta. koliko puta se iznerviram kad stojim u redu a neko pametan prodje kroz zutu traku...pa i treba da mu nabiju kaznu...
ne moze se puniti budzet ako svi voze po propisu tako da ta teza pada..ovo targetira samo one koji se bahato ponasaju i nemam problem sa tim.

a ovo oko parking mesta..posto zivim u centru ja ga ni ne vozim po centru nego koristim bus..tako i neko ko zivi sa strane moze lepo da se parkira na prilazu centru i neka doope prebaci iz kola u autobus....kao rodio se sa zalepljenom goozom na sedistu automobila..ma daj..neka protegne noge..zdravije je...
 
iskreno mene ne zanima da li se to radi zbog budzeta. koliko puta se iznerviram kad stojim u redu a neko pametan prodje kroz zutu traku...pa i treba da mu nabiju kaznu...
ne moze se puniti budzet ako svi voze po propisu tako da ta teza pada..ovo targetira samo one koji se bahato ponasaju i nemam problem sa tim.

a ovo oko parking mesta..posto zivim u centru ja ga ni ne vozim po centru nego koristim bus..tako i neko ko zivi sa strane moze lepo da se parkira na prilazu centru i neka doope prebaci iz kola u autobus....kao rodio se sa zalepljenom goozom na sedistu automobila..ma daj..neka protegne noge..zdravije je...

Ја имам тачно нула поена на мојој дозволи. Нисам их никад ни имао, а возио сам на два континента, на две стране пута, и већ две деценије имам своје аутомобиле.

Проблем са казном имају људи који су аљкави и непромишљени возачи, и то је сасвим океј. И треба их кажњавати, и то далеко више и строжије него у Србији, где се глупости традиционално толеришу.
 
Ја имам тачно нула поена на мојој дозволи. Нисам их никад ни имао, а возио сам на два континента, на две стране пута, и већ две деценије имам своје аутомобиле.

Проблем са казном имају људи који су аљкави и непромишљени возачи, и то је сасвим океј. И треба их кажњавати, и то далеко више и строжије него у Србији, где се глупости традиционално толеришу.
isti slučaj...:D
 
Ja nemam još dozvolu

Ne znam ako polažem u SRJ da li će se to vrednovati u Svetskoj zajednici?

Можеш да извадиш и међународну, али у суштини национална дозвола важи свуда. После, ако живиш другде, треба да узмеш њихову.
 
iskreno mene ne zanima da li se to radi zbog budzeta. koliko puta se iznerviram kad stojim u redu a neko pametan prodje kroz zutu traku...pa i treba da mu nabiju kaznu...
ne moze se puniti budzet ako svi voze po propisu tako da ta teza pada..ovo targetira samo one koji se bahato ponasaju i nemam problem sa tim.

a ovo oko parking mesta..posto zivim u centru ja ga ni ne vozim po centru nego koristim bus..tako i neko ko zivi sa strane moze lepo da se parkira na prilazu centru i neka doope prebaci iz kola u autobus....kao rodio se sa zalepljenom goozom na sedistu automobila..ma daj..neka protegne noge..zdravije je...
hej bre, ne treba mi da tražimo rešenja i da dozvoljavamo da nas teraju da se uvek snalazimo...NEĆU bre da se snalazim! dokle?!
plaćamo komunalije, poreze, akcize, dadžbine, kurce palce da neko primi platu i bavi se poslom za koji je plaćen...debelo
a šta on radi? smišlja fontane, jelke i češe jaja arapima
 
Says čovek koji krade vodu susedu

Ne kradem ja njemu nego on meni. Posto sam ja starosedelac a on dosljak. Drugo voda je javno dobro , cak i da je voda moje licno vlasnistvo ili njegovo, niko nikom nema pravo da uskracuje vodu.

Da si malo bolje pravno potkovan - znao bi to.

Nad stvarima koje predstavljaju javno dobro se ne moze ostvariti pravo svojine.
 
Па кажем, довољна је и национална.

Тј можда негде у неком бантустану није, али у крштеним земљама вероватно свуда јесте.
Ma, da.
Nego je AMSS stalno forsirao tu priču "međunarodne". Jer, oni su za taj prepis redovne dozvole za koji je priheftana fotka, inkasirali lepu svotu na godišnjem nivou
 
Ma, da.
Nego je AMSS stalno forsirao tu priču "međunarodne". Jer, oni su za taj prepis redovne dozvole za koji je priheftana fotka, inkasirali lepu svotu na godišnjem nivou
Ne baš sasvim tačno. Uziamli su dok je bilo potrebe, ali kad su sve ostale zemlje prihvatile naše nove dozvole, nema potrebe, osim... recimo, u nekim zemljama (za nas najbitnije Grčka) neke osiguravajuće kuće insisitraju na međunarodnoj dozvoli. To je fora da ti ne plate štetu, ako je njih državljanin kriv.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top