Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za ovu izjavu bi te u Karlovcima ili Banšotoru izboli bricom,tankom sremačkom . :lol:
Odlična su ta krajinska vina ,pogotovo u poslednjih desetak godina kada je ta proizvodnja dignuta na viši nivo sa malim privatnim vinarijama , ova fruškogorska su već komercijala , mada je tu uvek pitanje šta je od domaćeg autohtonog groždja , a što je od makedonskog koje se masovno uvozi .
Mogu samo da sanjaju u bilo kom delu Vojvodine ili Šumadije o takvom podneblju. Tako je to, ima tamo dobrih vina, ali to nisu područja sa svim potrebnim uslovima za vrhunsko vino. :lol:
 
Има и мали Београд за све Београдмрзце...па ко не воли велики...

Mali-Bgd.jpg
Prolazio sam redovno kad sam isao da polazem ispite u Suboticu na fax.
 
Ne treba nije los put . Kad mogu ja da izadjem biciklom moze i obicnim autom bez problema. Da put nije perfektan nije, jer je taj deo Srbije kao i mnogi drugi zapostavljen od strane Beograda koji ne zeli da ulaze u putnu infrastrukturu.

Zamisli tek kakvo bi uzivanje bilo da se taj put dalje asfaltom nastavi do Ivanjice. Odes opusteno npr Rudna do Ivanjice i dalje do Mucnja kod naseg kolege kojeg trenutno nema na forumu :)
Beograd da ulaže u vašu lokalnu infrastrukturu? Nije vam dosta što plaćamo platu tvojoj ženi, nego bi i put da vam gradimo? Vi ne umete sami, kao što zimus niste umeli smeće da izbacite iz korpi u najpoznatijem ski centru. Nije to do Beograda, već vašeg lošeg mentaliteta.
 
Менталитет нам је генерално бољка за све крајеве...Шумадија је свакако срце Србије ако мене питаш.
Војводину сам доста обишао, могу рећи да су најкултурнији старосједиоци не рачунајући "дошле" али опет с друге стране доста пасивни, незаинтересовани, укратко "лале"...
Ja sam odusevljen Vojvodinom,Nisu oni nezainteresovani ,vec zive u svojim mikro sredinama. To je ta prica o nadjosima i dodjosima. Zive one zajedno ili jedni pored drugih tacnije ali se tacno zna ko je odakle dosao, Zene se i udaju po tom obrascu,ovi iz Krajine sa svojima ovi iz Vojvodine sa svojima, Dobro je sto ima i mesanih brakova taj slucaj je primer porodice Vucic majka iz Beceja a otac Bosanac iz Bugojna, Ali necemo o politici na ovoj temi, Cuo sam da oni iz zapadne Srbije imaju los mentalitet? Npr,Bajina Basta moja drugarica ih nikako ne voli,
 
Moji gosti kazu da im se grad dopada i da imaju samo jednu zamerku, Nema parkinga i nesredjen saobracaj. To znamo i mi, Ako u BGDu ima registrovanih 670 000 registrovanih vozila za nase ulice i infrastrukturu je to previse, Ovaj Vesic to ne moze da sredi pa i neko pametniji od njega , Resenje je da odustanemo od automobila i da konacno napravimo metro, Za Evropu znam da nema grada ove velicine bez metroa a u svetu mozda postoji ,npr u Latinskoj Americi,
 
Менталитет нам је генерално бољка за све крајеве...Шумадија је свакако срце Србије ако мене питаш.
Војводину сам доста обишао, могу рећи да су најкултурнији старосједиоци не рачунајући "дошле" али опет с друге стране доста пасивни, незаинтересовани, укратко "лале"...

као један Сремац морам се сложити са овим... Ваистину Шумадија јесте срце Србије
 
Хаха, шта? Што не би могли?

Kako sto? Srbija je jedna i na jednom mestu.

Pa NS napreduje zato što u njemu pola Bosne i CG pere lovu ,najčešće kroz nekretnine i uslužni sektor , a ne zato što je nešto privredno razvijeniji od Niša ,čak ni zbog tih par hiljada ludi koji rade u pokrajinskoj administraciji. NS je postao nešto kao Majami početkom osamdesetih na socko balkanski način naravno ,čak su i iste supstance nosioci privrednog razvoja .

Bas tako, mada sam cula da su se mnoge izbeglice preselile za NS iz Nisa, Nis im odjednom vise nije tako interesantnan i "unosan", i pri tome ne mislim na ove siromasne, nego bogate nekretninama.

A i civilizacija nije daleko, 4 sata kolima do BG...

Pola sata do Pirota, sat vremena do Nisa.

Ne treba nije los put . Kad mogu ja da izadjem biciklom moze i obicnim autom bez problema. Da put nije perfektan nije, jer je taj deo Srbije kao i mnogi drugi zapostavljen od strane Beograda koji ne zeli da ulaze u putnu infrastrukturu.

Zamisli tek kakvo bi uzivanje bilo da se taj put dalje asfaltom nastavi do Ivanjice. Odes opusteno npr Rudna do Ivanjice i dalje do Mucnja kod naseg kolege kojeg trenutno nema na forumu :)

Sto je najvaznije, tu bi mogla da bude neka nova i malo reprezentativnija biciklisticka staza za medjunarodna takmicenja, samo se nema ili ideja ili volje (ali mozda i para mada se nadju za stosta drugo).

Nije baš tako, ima tamo par lepih gradića, većih i boljih od tamo nekih Jošanjičkih banja ili Raški.

...ili Velikih Hoca, Orahovaca i sl...
 
Priča mi sad kućna pomoćnica da je njena familija sa Golije, neko selo Pločnik između Devića i Koritnika... mnogo lep kraj, pokazala mi slike. Kaže da tamo još žive četiri generacije njenih, pradeda, deda, stričevi, dva sina, pokupovali silne livade, bave se poljoprivredom, gaje malinu i pastrmku, dobro žive ali mnogo rade... ali kaže da ovih dvojica najmlađih više ne žele tu da ostanu, jedan se već preselio u Ivanjicu a ovaj drugi sad isto hoće da dođe ovde u Beograd... nema ko da nastavi domaćinstvo.

Tiksi, da ih pošaljemo kod tebe da ih prevaspitaš i da im objasniš da je tu zapravo super? Mogu da voze bicikle, jes' da nema asfaltiranog puta i da su zimi odsečeni od sveta, ali nema veze, mountain bike je isto extrica.

Ova devojčica kaže da joj je dole mnogo lepo kad ode leti na sedam dana, pošto ni mobilni signal ne dobacuje, pa se odmori bez mobilnog telefona.
 
Priča mi sad kućna pomoćnica da je njena familija sa Golije, neko selo Pločnik između Devića i Koritnika... mnogo lep kraj, pokazala mi slike. Kaže da tamo još žive četiri generacije njenih, pradeda, deda, stričevi, dva sina, pokupovali silne livade, bave se poljoprivredom, gaje malinu i pastrmku, dobro žive ali mnogo rade... ali kaže da ovih dvojica najmlađih više ne žele tu da ostanu, jedan se već preselio u Ivanjicu a ovaj drugi sad isto hoće da dođe ovde u Beograd... nema ko da nastavi domaćinstvo.

Tiksi, da ih pošaljemo kod tebe da ih prevaspitaš i da im objasniš da je tu zapravo super? Mogu da voze bicikle, jes' da nema asfaltiranog puta i da su zimi odsečeni od sveta, ali nema veze, mountain bike je isto extrica.

Ova devojčica kaže da joj je dole mnogo lepo kad ode leti na sedam dana, pošto ni mobilni signal ne dobacuje, pa se odmori bez mobilnog telefona.
Koje je godiste? Pitam za prijatelja.
 
zašto ova tema na politici opstaje i dalje kao politička a mnoge teme su zatvorene zbog nepodobnosti ?
U pitanju je politika beogradizacije i činjenica da se sva za-selo-štetna politika vodi ovde u Beogradu dok Mučanj propada. A i ovo što Pobeda kaže, uvek je zanimljivo zezati golijate i tema je zabavna.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top