Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.906
50 kvadrata u Beogradu kao 400 u Kuli

Stan od 50 kvadrata u centru Beograda, na Starom gradu, u proseku košta oko 84.500 evra, a za tu sumu se mogu pazariti skoro četiri nekretnine od po sto kvadrata u Kuli. Tamo je kvadrat oko 220 evra, pa ispada da se može kupiti čak sedam kvadrata za jedan u centru prestonice.

Prema podacima Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita (NKOSK), u opštinama i gradovima u Srbiji, najmanje košta kvadratni metar u Bačkom Petrovcu, svega 117 evra. Deluje da je povoljno kupiti nekretninu i u Bečeju, jer je kvadrat 212 evra, u Topoli 223, u Priboju 311, Šidu 313, Žablju 232 evra, a u Boru 335 evra. Toliko ih plaćaju kupci koji uzimaju stambene kredite osigurane u NKOSK.

06%20stanovi_620x0.jpg


Najjeftiniji kvadrat u centralnim beogradskim opštinama je u Rakovici, 922 evra, dok je u prigradskim opštinama najpovoljnije skućiti se u Barajevu, gde je kvadrat upola jeftiniji i košta oko 500 evra. Osim u prestonici, u svim ostalim gradovima i opštinama kvadrat je daleko ispod 1.000 evra. Jedini izuzetak je Čajetina, u kojoj je, zbog Zlatibora, kvadratni metar prošle godine bio "težak" 1.302 evra. Tako prosečna nekretnina na ovoj srpskoj planini košta više nego na Novom Beogradu.

Kaća Lazarević, iz istoimene agencije za nekretnine, smatra da je sada idealno vreme za kupovinu stana, jer, kaže, banke daju povoljne kredite sa niskim kamatama, a i stanovi su znatno jeftiniji zbog ekonomske krize.

- Osim u velikim gradovima u Srbiji, svi drugi manji gradovi imaju vrlo niske cene kvadrata, jer je i kupovna moć u njima vrlo slaba - objašnjava Lazarevićeva. - Cena kvadrata je u poslednjih pet godina niža od 20 do 30 odsto, što zavisi od lokacije, kvaliteta gradnje i strukture stana. Neki imaju stabilnu cenu već godinama, dok je određen broj stanova koji su sagrađeni pre 30 ili 40 godina niži za po 30 odsto. Cene kvadrata su već godinu dana stabilne i samo u nekim slučajevima hitne prodaje ili prodaje stana iz nasleđa, ili zbog razvoda, dešava se da cene budu niže nego tržišne. Ne postoji nijedan razlog da bi cene otišle nagore.


U Novostima ima clanak da 400 kvadrata u mestu Kula , kosta isto koliko kvadrata u Beogradu pa postavljam pitanje sta bi ste , da mozete da birate pre izabrali :

- da zivite u 400 kvadrata u Kuli ili nekom slicnom mestu
- da zivite u 50 kvadrata u Beogradu

Prosla tema je dostigla svoj limit pa zato otvaramo novu....

Link ka prethodnim temama:

https://forum.krstarica.com/showthr...00-kvadrata-u-Kuli-ili-50-kvadrata-u-Beogradu

https://forum.krstarica.com/showthr...drata-u-Kuli-ili-50-kvadrata-u-Beogradu-Vol-2

Da nastavimo ovde diskusiju mali grad vs veliki grad, selo vs grad, zivot u prirodi vs zivot u betonskoj dzungli itd....

Prosla tema je dostigla svoj limit stranica.
 
Ramo ramo druze mooj,

ramo ramo druze moooj,

da li cujes jecajj mooooooj
--

Kako ste danas? Dobar dan.

- - - - - - - - - -

Kako privuci omladinu na selo, sta ponuditi?

Omladina je svuda na svetu ista, znatizeljna. A selo nema mnogo za ponuditi.

odlicno hvala na pitanju. Kako si ti.

Jel lepo voziti motor u prirodi ovih dana?
 
odlicno hvala na pitanju. Kako si ti.

Jel lepo voziti motor u prirodi ovih dana?

Nema sta da ti postavlja bogati idu vani jer gde ce smjestiti +500m2 kuće i baštu od 10000m2 u srcu Frankfurta a i sto bi to radio da mu svaki viri kroz prozor . Naši ljudi to većinom ne rade jel imamo tu averziju prema selu .. Kusturica je to uradi kao i onaj iz Trebinja sto se vratio iz Švicarske .. Ovaj.. http://www.hercegovinapromo.com/dvorac-jelene-anzujske-foto/
 
“Zaposlio sam se u “Tekstilnoj industriji” u Sarajevu. Posle samo osamnaest meseci rada, dospeo sam na listu kadrova grada Sarajeva. Radio sam na projektima novih investicija, a istovremeno učio o poslu. Potom sam se preselio u Vršac, gde sam se prihvatio mesta generalnog direktora, tada posrnule, konditorske industrije i za nepunih godina dana je postavio na noge.

Porodica Draskovic se uvek snalazila, a ovaj dvorac je strava i uzas. Kitch kao iz uzdzenika za kitch.
 
“Zaposlio sam se u “Tekstilnoj industriji” u Sarajevu. Posle samo osamnaest meseci rada, dospeo sam na listu kadrova grada Sarajeva. Radio sam na projektima novih investicija, a istovremeno učio o poslu. Potom sam se preselio u Vršac, gde sam se prihvatio mesta generalnog direktora, tada posrnule, konditorske industrije i za nepunih godina dana je postavio na noge.

Porodica Draskovic se uvek snalazila, a ovaj dvorac je strava i uzas. Kitch kao iz uzdzenika za kitch.

Jadan Roćko, šta ga snađe, kukala mu majka :hahaha:
 
“Zaposlio sam se u “Tekstilnoj industriji” u Sarajevu. Posle samo osamnaest meseci rada, dospeo sam na listu kadrova grada Sarajeva. Radio sam na projektima novih investicija, a istovremeno učio o poslu. Potom sam se preselio u Vršac, gde sam se prihvatio mesta generalnog direktora, tada posrnule, konditorske industrije i za nepunih godina dana je postavio na noge.

Porodica Draskovic se uvek snalazila, a ovaj dvorac je strava i uzas. Kitch kao iz uzdzenika za kitch.

On je izmislio one čokolade Takovo i Eurokrem

Svoje profite ugradio je u taj bošnjački zamak

00.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top