Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nastavak....

Алимпић: Не, рекао сам да би пропале када би им остале само оне паре које саме произведу.
Миленић: Немојте сумњати у спремност локалних лидера да преузму одговорност која следи из повећаних надлежности. Није питање која овлашћења дати локалу, него је питање која овлашћења пренети централној држави.
Политика: Над чиме би централна власт морала да има надлежност?
Миленић: Без сваке сумње војска, царина, део полиције. Безбедношћу се мора управљати с централног нивоа. Нас који заступамо децентралистичку опцију вређа кад нам кажу да желимо да будемо локални шерифи. Локални шериф јесте вредност којој треба тежити. Већ дуже време сви у Србији долазе на власт са уверењем да желе да помогну децентрализацију, а онда се само разликују у томе да ли признају да су ударили у зид који нису видели на почетку или да су изгубили интерес за то.
Политика: Чиме би Београд био задовољан да има у надлежности?
Алимпић: Кад се каже Београд, сви мисле на централне делове, али Београд је регион у коме такође постоје разлике. Барајево је, на пример, седам пута неразвијеније од Старог града. Децентрализација као идеја је неспорна и све политичке партије имају то у програму, али странке се док су у опозицији много више залажу за то него када дођу на власт. Без обзира на то, процес децентрализације већ тече.
Политика: Где се види да тече?
Алимпић: Од 2000. године буџети локалних самоуправа порасли су и по неколико пута, а надлежности на које се троше та средства такође су порасле – домови здравља, одређене надлежности у просвети, пореске управе сада саме наплаћују локалне порезе, од следеће године биће уведена комунална полиција. Стварање статистичких региона такође је корак ка будућој стварној регионализацији. Ствари се мењају, али иду споро. Можда неко изван Београда није тиме задовољан.
Миленић: Нису ни највеће демократије у Европи имуне на отпоре процесу децентрализације. Он код нас није системски конципиран већ зависи од политичке воље. Ево, на пример, још није донет закон о имовини локалне самоуправе који би требало да буде основна полуга за менаџмент у локалној самоуправи.
Политика: Слажете ли се, г. Алимпићу, с тим да становници Београда уживају бројне благодети захваљујући томе што се у Београду купује социјални мир? Примера ради, град Београд трудницама на боловању даје разлику до пуне плате, најугроженији пензионери добијају помоћ од града…
Алимпић: Град је одлучио да да пензионерима уместо да потроши на неке друге ствари. То су средства града Београда, а не републике. Нико не брани било којој другој општини у Србији да донесе такву одлуку.
Политика: Нико им не брани, али немају новца за то.
Алимпић: Па немамо ни ми пара. Држава нама смањује трансфере више него другим градовима уз изговор да имамо довољно новца чим делимо сиромашнима. Практично смо кажњени зато што то радимо. Јесте да се велики део БДП-а ствара у Београду, али ту има и највише губиташа. Локална власт у Београду морала је да нађе начина да издржи пропаст фабрика и ангажује те људе који су остали без посла.
Политика: Али вам је свакако било лакше да то урадите у Београду, него да, на пример, садашњу локалну власт у Београду изместимо у неки град у унутрашњости и суочимо је с таквим проблемима.
Алимпић: Не, то је теже радити у Београду, а лакше у малом месту. Имамо низ успешних општина које показују да се може бити успешан у свакој локалној самоуправи, али морате да умете. Не можете седети у свом граду, упрети поглед у Београд где седи влада и тражити да вам она реши проблеме. Београд као највећи и главни град пружа услуге не само Београђанима него грађанима целе Србије. То значи да је на нашим улицама сваког дана 200.000, 300.000 људи који су дошли неким послом, који хабају наш асфалт, користе аутобусе, праве нам гужву, заузимају наша паркинг места и због свега тога нама треба већи буџет.
Миленић: А зашто би највеће здравствене установе Србије биле баш у Београду? То чак ни медицински није оправдано.
Алимпић: Најбоља болница за операције на срцу је у Сремској Каменици.
Миленић: То је изузетак.


Odlican clanak. Zasto su glavne zdravstvene ustanove u Beogradu? To nije opravdano ni ekonomski ni za zdravlje pacijenata. Npr zamislite da se na Gocu izgrade sve te zdravstvene ustanove. Broj oporavljenih bi , odgovorno tvrdim bio mnogo veci nego u Beogradu jer bi bolesnici boravili u cistoj prirodi , u antistres okruzenju . Pa nisu Nemci blesavi sto svoje klinike grade po planinama i u prirodi.

Pa Klinika Svarcvald je na planini Svarcvald a ne u centru Berlina kao kod nas sto je idiotski napravljeno.


Čovek u Beogradu, Novom Sadu ili Nišu doživi saobraćajku, krvari, mora da se odveze u Urgentni centar koji je međutim na Goču, Mučnju ili Goliji, , a ne u Beogradu, Novom Sadu ili NIšu. Čovek umre, i njegovi rođaci idu da traže idejnog tvorca Urgentnih centara na Mučnjevima.
 
"Када би се усвојили критеријуми које заговарају неки локални лидери, да свако задржи оно што је зарадио, више од 100 општина би банкротирало. Београд би, верујте, само профитирао."

Oh shit.
Znači ostade Tiksijeva žena bez beogradske plate? Da, baš je šitina. :(
 
Čovek u Beogradu, Novom Sadu ili Nišu doživi saobraćajku, krvari, mora da se odveze u Urgentni centar koji je međutim na Goču, Mučnju ili Goliji, , a ne u Beogradu, Novom Sadu ili NIšu. Čovek umre, i njegovi rođaci idu da traže idejnog tvorca Urgentnih centara na Mučnjevima.
Može da bira, ima i onaj dom zdravlja na Kopaoniku koji radi par sati dnevno... svaki put kad je doktor tu.
 
Један од мојих фаворита већ дуго.

А ја немам пуно фаворита.
Ретко ко има таленат да те буквално сваким постом насмеје и да те сваким постом убедачи. Ђжег и Мементо мори имају те квалитете рецимо, респективно разуме се.
 
Што да ни сам.

Енглески порцелан Веџвуд.

wedgwood-and-bentley-basilica-dinner-plate-091574189703.jpg
 
Зато што је Злограђанин из Црногграда, питај black niggerа.
Да би могао обешчастити дјечије игралиште мораш имати пре свега игралиште.
Шта имају дјеца на селу?Ливаде, тужне врбе, пашњаке и гомилу мравињака уз кравље балеге умјесто штитника.
 
smetaju mu deca
KOJI JE NEČOVEK OVO MOGAO DA URADI: Uništeno dečje igralište na Karaburmi, klackalice, tobogani i penjalice potpuno umazani mašinskim uljem

Beograd
16.06.2019. 22:10h

Takvi su Beograđani da im i deca smetaju.Daleko bilo kuda će im duša.

Нормално да му сметају кад урлају, завијају и вриште. Кад се окупи на игралишту гомила монголоида, тешко је то издржати. А ту су још и гласови мајки. Одвратно.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top