Quantcast
  • Dragi prjatelji, aktivirane su push notifikacije. Uputstvo oko njih mozete naci na ovom linku. >> KLIKNI

Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

2600

Domaćin
Poruka
3.073
Danas mi je neki stariji covek objasnjavao poreklo izraza zuta banka. Ono kao nemam zute banke...
"Банка" је десетка. Па оно, немам ни десет динара у џепу је логично. Е, а зашто жута? Да ли је то била боја новчанице тада, пошто је и сада десетка... некако жућкаста. :)

Motorcyclist

Buduća legenda
Poruka
39.270
"Банка" је десетка. Па оно, немам ни десет динара у џепу је логично. Е, а зашто жута? Да ли је то била боја новчанице тада, пошто је и сада десетка... некако жућкаста. :)
Kaze bila je zuta i neka siva gvozdena, i zuta je vise vredela...ostatak price nisam skapirao ni ispratio bas... :D

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.449
Због тога је битно имати поуздане јатаке који ће те на време известити где је фино, где је бзвз, где је океј, а где смрди.

Кад сам као клинац био први пут у Лондону, питао сам моју тадашњу девојку "шта има јужно од реке?" "Ништа за тебе," рекла је, и то је истина до дан-данас.

Исто је у Београду, наравно, где се преко Саве иде понекад, али преко Дунава н-н-н-н-никад. Nothing for you there, darling.
kad sam bio u Londonu, pričam s jednim lokalcem o seriji Mućke, kako je ludo popularna u Srbiji, kako bih hteo da vidim Pekam, Raginu glavu, Nelson Mendela zgradu i sl..
I on meni kaže isto to...
Samo bez "darling", naravno :)

Reefer

Zaslužan član
Poruka
104.492
Dok Tiksiji pedaliraju i smišljaju kako što jeftinije da se ogrebu o neki ručak, ja odo' sa mojima u Delta City malo. Znam da je loše što ću da parkiram u garažu i što ću to da, zamislite, platim, ali naviko sam ja da me deru u Zlogradu. Možda odem na neki šejk u Mek, čisto da nerviram Tiksije. Zato što mi se može, a oni mogu samo da igraju u porcelanski tanjir.

Esad Dzudo

Domaćin
Poruka
3.975
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.