Quantcast

Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

Sizif

Buduća legenda
Poruka
26.921
dvostruki aršini...ova tema je doživela treće izdanje gde se priča o bilo čemu...svaštara...na politici
Hajde ne budi kiseo nego nas podrži u borbi protiv golijata koji tvrde da je bolje živeti u Pripizdincima Gornjim, jer nema pošasti kao što su saobraćajne gužve, šoping centri, pozorišta, domovi zdravlja, vrtići, i nisu iskvareni jer im niko ništa ne daje džaba kao nama u Beogradu, već moraju da rade.

Poslednja izmena:

Reefer

Stara legenda
Poruka
99.777
jedino što ste vi ta strana koja je zeznuta ali ste dovoljno glupi da to primetite
Bravo Crnji, uopšte niste vi Tiksiji hvatani u lažima, provaljivane vam podmetnute fotke, smeli ste da se kladite, obojica Prvotiksija, imali ste argumente na video snimke, printskrinove zagađenja, kamera iz grada, mapa... da, još jednom bravo na uspehu.

Тихи

Stara legenda
Poruka
96.655
PAPRENO! DRASTIČNO POSKUPLJENJE KAZNI ZA PARKIRANJE, I DO 25.000 DINARA: Predlog danas pred odbornicima Skupštine grada Beograda! Penali i od 5.000 i 15.000

BEOGRAD - Najavljeno drastično povećanje kazni za nepropisno parkiranje danas bi trebalo da usvoje odbornici Skupštine grada Beograda, da bi nedelju dana kasnije, posle objavljivanja u Službenom glasniku, ono stupilo na snagu!

Nove kazne biće podeljene u tri grupe:

1. Kaznu od 25.000 dinara platiće svi koji se budu kretali, zaustavljali ili parkirali vozilo na javnoj zelenoj površini (parkovi, spomen parkovi, zelene površine na skverovima, trgovima i pjacetama, zelene površine duž i u okviru puta) i na zelenoj površini oko objekta javne namene, piše list.

2. Kaznu od 15.000 dinara platiće svi koji se budu kretali, zaustavljali ili parkirali vozilo na javnoj zelenoj površini (travnjaci, drvoredi i drugi zasadi, zelene površine duž obala reka i drugih vodenih površina, pošumljeni tereni, rekreacione površine) i na zelenoj površini u javnom korišćenju.

3. Kaznu od 5.000 dinara platiće svi koji se budu kretali, zaustavljali ili parkirali vozilo na javnoj zelenoj površini (pored i oko stambenih i poslovnih zgrada, u okviru i između blokova stambenih i poslovnih zgrada.

Kako stoji u predlogu ove odluke cilj je "povećanje bezbednosti pešaka i zaštite imovine grada Beograda".

Sizif

Buduća legenda
Poruka
26.921
Kako stoji u predlogu ove odluke cilj je "povećanje bezbednosti pešaka i zaštite imovine grada Beograda".
To "obrazloženje" je čist bullshit, cilj je da se kazne oni koji nepropisno parkiraju, da se namakne novca u budžet i da se uvede malo više reda. Inače, ta cena od 5000 za zelene površine pored zgrada je nepromenjena, tako je bilo godinama unazad koliko se sećam. Potpuno podržavam da se više kazne oni koji bezobrazno parkiraju po sred javnih parkova, trgova i slično.

Poruka
63.582
Ни у једној другој земљи нисам видео да неко паркира на шпицу окуке, и то окуке > 90°, и оде. Оде, нема га. Има човек посла. И то, брате, у улици у којој иде јавни превоз. Или стане у десној траци на булевару, изађе, и оде чова негде.

Тикси кука јер није тешко замислити да има саобраћајну културу на нивоу Буркине Фасо. Међутим ја бих контролу саобраћајних прописа у Србији драстично пооштрио. Мени то не би сметало уопште.

Тихи

Stara legenda
Poruka
96.655
Beograd -- Zbog dugovanja investitora prema izvođaču radova vlasnici 78 stanova u Žarkovu mogli bi da ostanu bez krova nad glavom.
Foto: Auriso/Depositphotos
Šta se sve desilo od 2008. godine kada su kupili nekretnine u izgradnji, zašto zgrada nije završena i ko sada pokušava da im oduzme stanove? O tome će se govoriti u Jutarnjem programu TV Prve, a pitanje za Vas je: Da li biste kupili stan u izgradnji?

Тихи

Stara legenda
Poruka
96.655
Ljudi ko Boga vas molim ne kupujete!!!

Ja proklinjem dan kada sam se na to odlučio.

Ovo je Srbija !!!

Davne 2008 godine sam kupio stan u izgradnji i do dan danas se nisam uselio u njega niti ću ikada.

"Gazda" - Investitor prevarant započeo gradnju,centar dobra lokacija još malo spustio cenu i mnogi kao i ja potrčali i kupili stanove u izgradnji.
Neko platio deo a ja konjina ga isplatio u celosti.
Kada je uzeo jedno Pola Miliona eura za 15 stanova i par lokala on obustavio gradnju - ko vas šiša.

Već punih 11 godina taj Čardak ni na nebu ni na zemlji stoji u samom centru grada a niko prstom da mrdne.

Jesmo mi bili naivni,zbog cene možda i prokleti ali kriva je i država Srbija jer neće da nas uzme u zaštutu.

Žalili se prijavljivali ga Ooliciji,Sudu,Tužilaštvu,raznim Inspekcijama i ništa.

Sud odbija da ga goni Krivično i šalje nas na Parnicu u kojoj mi dokažemo da smo prevareni ali on nema ništa na sebi i bukvalno nam se smeje u lice.
Punih 11 godina se gradom šeta ko oslobodioc niko mu ništa ne može.Ako ga zaustavite on zove Policiju i prijavi da mu pretite.
Svaki ugovor je 2008 god overen u Sudu,svaki ugovor overen u Katastru,znači država Srbija mu je ustupila svoje institucije da prevari narod a sada država okreće glavu.

Sud je utvrdio da on " nije imao nameru " da nas prevari - ne moja pokojna mama je imala nameru da prevari 20 ljudi za po 30 do 50 000 eura.

Eto to vam je Srbija.
(022, 15. maj 2019 11:05)

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
19.216
Ни у једној другој земљи нисам видео да неко паркира на шпицу окуке, и то окуке > 90°, и оде. Оде, нема га. Има човек посла. И то, брате, у улици у којој иде јавни превоз. Или стане у десној траци на булевару, изађе, и оде чова негде.

Тикси кука јер није тешко замислити да има саобраћајну културу на нивоу Буркине Фасо. Међутим ја бих контролу саобраћајних прописа у Србији драстично пооштрио. Мени то не би сметало уопште.
Саобраћајна култура нам није баш јача страна...

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.148
Beograd -- Zbog dugovanja investitora prema izvođaču radova vlasnici 78 stanova u Žarkovu mogli bi da ostanu bez krova nad glavom.
Foto: Auriso/Depositphotos
Šta se sve desilo od 2008. godine kada su kupili nekretnine u izgradnji, zašto zgrada nije završena i ko sada pokušava da im oduzme stanove? O tome će se govoriti u Jutarnjem programu TV Prve, a pitanje za Vas je: Da li biste kupili stan u izgradnji?
Još jedna blagovest