Da li je Bog stvorio Zemlju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jednastvar

Zainteresovan član
Poruka
331
@Obersturmfuehrer
NIJE dokazala...i to nisu nikakvi korektni dokazi samo pretpostavke...kao sto su rekli da je aids dosao iz Amerike preko svestenika i majmuna? Pa sta??? Svestenici i majmuni se sexali? a samo sexom moze kao da se prenese na coveka...moje misljenje je da je to vestacki virus, a ovo gore dokaz naucnika...bas ovaj,da je doslo preko majmuna i svestenika.

jednastvar

Zainteresovan član
Poruka
331
ShadowRider:
Moram da kazem da se apsolutno slazem sa nekima,i ako je bog zaista dobar,zasto ne unisti sidu,ebolu,pticji grip i ostale gadne bolesti.
Moras ti da procitas bibliju pa da vidis zasto ne stiti od toga...
P_R_E_D_A_T_O_R i tebi bi isto to preporucio i mozes dobiti sve odgovore na pitanja...
a ocete neko pitanje? Svi ali SVI sportisti koji su uspeli u svojim sportovima su mnoooooooooogo veliki vernici...ocete primer? Dejan Bodiroga veliiiki vernik,kao i Vanja Udovicic i Ivan Miljkovic i ostale da vam ne nabrajam...
Ko je jos uspeo? ocete od stranih? Eminem,50 cent,Brad Pitt, ljudi su mnogo veliki vernici...

S

P_R_E_D_A_T_O_R

Primećen član
Poruka
507
Stalupas oximoron da nema potrebe!!

Jel ti citas malo sta sam ja pisao!!!!

Aj cuti vise molim te jer si pametniji kad cutis!!

Skoro sam se rasplakao kad sam sad ovo procitao kakvi ljudi sve postoje!!

Ti si tip coveka koji kaze:"jao nek strefi njega pticiji grip samo ne mene" ili "Jaoooo aj nek svi pocrkaju samo ne ja!!

Ti si gloop tako da si pametniji kad ne pises!!!

Kako to mislis nema potrebe Procitaj sta sam napisao na drugoj stran!!!

Pa onda pricaj neke gluposti

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
Ovako...po tebi se vidi da si bio dovoljan u 2. razred,i vidi se koliko si obrazovan(po tebi,u svemiru nema otpora).Ali dobro,ostavimo to po strani.
Po tebi bi trebao Bog da sidje u Afriku i kazhe:Evo dechitze,da ja wama pomognem,a wama kad treba neshto samo zakukajte 2-3 molitvice,evo mene sa kaficom?Koja bi onda bila svrha nas?Kad bi svako mogao da stvori sebi divne uslove,i bog bi se pretvorio u potrchka koi ne bi nishta ,tj ne bi imao nikakvo poshtovanje :D .Mada,osobi kojoj je inteligencija u minusu kao shto je tebi i to je veoma komplikovano.Sve shto sam ja napisao je 178 % inteligentnije od onoga shto si ti napisao.A siguran sam da moje postove chitash veoma ofrlje,samo tako mozhesh da ovakve stvari kazhesh,sobzirom na to da svi koji malo vishe paze na moje izjave znaju da nemam takve stavove.
Sve u svemu,malouman si,i probaj da ogranichish svoju maloumnost na shto manje postova.

P_R_E_D_A_T_O_R

Primećen član
Poruka
507
Oximoron:
Ovako...po tebi se vidi da si bio dovoljan u 2. razred,i vidi se koliko si obrazovan(po tebi,u svemiru nema otpora).Ali dobro,ostavimo to po strani.
Po tebi bi trebao Bog da sidje u Afriku i kazhe:Evo dechitze,da ja wama pomognem,a wama kad treba neshto samo zakukajte 2-3 molitvice,evo mene sa kaficom?Koja bi onda bila svrha nas?Kad bi svako mogao da stvori sebi divne uslove,i bog bi se pretvorio u potrchka koi ne bi nishta ,tj ne bi imao nikakvo poshtovanje :D .Mada,osobi kojoj je inteligencija u minusu kao shto je tebi i to je veoma komplikovano.Sve shto sam ja napisao je 178 % inteligentnije od onoga shto si ti napisao.A siguran sam da moje postove chitash veoma ofrlje,samo tako mozhesh da ovakve stvari kazhesh,sobzirom na to da svi koji malo vishe paze na moje izjave znaju da nemam takve stavove.
Sve u svemu,malouman si,i probaj da ogranichish svoju maloumnost na shto manje postova.

Brate kakav si ti narcis!!!!

Koliko ti mislis da si pametan e!!!!

Ja mogu da ti nabrojim najmanje 100 razloga zasto bog treba da sidje na zemlju ali vidim da se tebi to samo odbija o glavu!

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
@P_r_e_d_a_d_o_r
Ti mora da si veoma retardiran?
Shta nisi svatio u ovome shto sam rekao?Bog nije nichiji lichni asistent ni potrchko i on nije tu da ljudima ugadja.Kakav bi svet bio da je svakome divno?Da se svakome ispunjavaju molitve?Mora da je tvom mozgitju veoma teshko to da pojmi.Postoji vishe teorija,u nekima je bog samo pasivni posmatrach,u nekima uzima samo malog udela u svakodnevnom zhivotu...u svakom sluchaju,chovechanstvo se nije dovoljno razvilo da bi svaka jedinka imala savrshen zhivot...niti tje josh dugo...

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.089
Bila neka emisija o dosad otkrivenoj veličini svemira.... Poučna.
Kaže ovako: Svemir koji poznajemo je toliko velik i pun nebeskih tela, da kada bismo seli u neki svemirski brod i krenuli u jednom smeru brzinom svetlosti, trebalo bi 50.000.000 godina da bi stigli do poslednjeg nama znanog nebeskog tela. Matematički izračunato, množenje, sabiranje, ništa veće! Da li ovi što veruju u Boga shvataju koliko je to??? I ako je Bog neki tvorac, koliko je on siroma' imao posla da samo to uradi-stvori? Ili je dobio autorska prava samo na Zemlju???

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
khm...ne verujem ni u jednu od tix teorija.Neka visha sila je ipak stvorila svemir,jer neshto ne mozhe nastati ni od chega.Sad,mnogi tje pitati kako je stvoren bog...ne znam,niti iko zna.Ja,da znate,nisam bogomoljac,niti sve prepushtam bogu,niti kazhem :"to je bozhja volja,tako mora biti'.Chovek sam od nauke,i upravo to mi je i dopustilo da kazhem da mislim da mora postojati neka visha sila...mozhda ne u obliku u kojem je mi zamishljamo,ali neshto vishe mora postojati.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.089
Naravno da je viša sila. Ali poistovećivati tu višu silu sa nekakvim božanstvom koje je poslalo Isusa na zemlju da ga ubiju, pa da on oživi i bla, bla, bla... U najmanju ruku je besmisleno.
Inače, simptomatično je u čoveku (bar većini) da ako nešto ne razume, odmah to pripiše Bogu....
Ali i to rade selektivno. I prilično nesvesno.

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
khm...
hteo sam da kazhem da je ta gravitacija...nemojte me pogreshno shvatiti...planski napravljena.Neko je,po mom mishljenju,sve to stvorio,znajuci shta radi.Previshe je to sve lepo sklopljeno da bi moglo da bude sluchajno.A to oko Isusa...ne znam,ne postoje istorijski dokazi da je on bio istorijska lichnost...a tek kad sam prochitao Davinchijev kod...ako mogu da slazhu oko toliko stvari...
Kao shto sam rekao,postoji teorija da je taj koji je stvorio svemir sasvim pasivan posmatrach...neshto na fazon Rame od Artura Klarka...I onda isprobava shta bi bilo najsavrshenije...sve je moguce...

jednastvar

Zainteresovan član
Poruka
331
markoca:
Bog stvorio Zemlju jaooooo...to je samo verovanje slepih ljudi!
alo bre reci neshto pametno...nemoj samo da kenjash po postovima...umrde nam se forum
btw. Bog nije neshto nego neko!
a pod 3. zashto Bog ne sidje na zemlju? Oces da ti kazhem zashto? ZATO SHTO IMA TAKVIH KAO SHTO SI TI KOJI BI SE POKENJALI KAD BI VIDELI SHTA ON SVE MOZHE...eto shto netje da sidje...i nije on koji upravlja chovekovom sudbinom vetj chovek...jel chovek unishtava choveka a ne Bog...nemoj da prichash gluposti dok ne smislish neshto pametno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.