Da li je bog savršen?

Ali mi ne znamo šta je bog. Tako da ne možemo ni da znamo da li je savršen.
Nista strasno ako ne znate Boga,ja recimo nemam pojma o kardiohirurgiju a jos manje o pevanju...ali se zato,ako nas te teme interesuju, trebamo obratiti onima koji to znaju bolje od nas i nauciti to sto ne znamo s tim sto ih necemo maltretirati i opste dosadjivati nego ih lepo zamoliti za info koje nas zanima...i naravno,obavezno sve to proveravati u Svetom Pismu !
 
Nista strasno ako ne znate Boga,ja recimo nemam pojma o kardiohirurgiju a jos manje o pevanju...ali se zato,ako nas te teme interesuju, trebamo obratiti onima koji to znaju bolje od nas i nauciti to sto ne znamo s tim sto ih necemo maltretirati i opste dosadjivati nego ih lepo zamoliti za info koje nas zanima...i naravno,obavezno sve to proveravati u Svetom Pismu !
Sveto Pismo opisuje laznog Boga. To je prosto logika. Kao sto su ti koji su pisali Bibliju optizivali prethodnike da su neznabozci, tako mi danas
isto mozemo reci za njih, tj da je jevrejski Bog, izmisljotina neznabozaca... Boga tek treba dokuciti i to svi pokusavaju danas.
 
Sveto Pismo opisuje laznog Boga. To je prosto logika. Kao sto su ti koji su pisali Bibliju optizivali prethodnike da su neznabozci, tako mi danas
isto mozemo reci za njih, tj da je jevrejski Bog, izmisljotina neznabozaca... Boga tek treba dokuciti i to svi pokusavaju danas.
Da je neki bog lazni mogu tvrditi SAMO ONI koji znaju pravog Boga !!!
...ako je ovo jasno,daj molim te iznesi gde da nadjemo podatke o pravom Bogu o kojemu ti znas vise od ostalih ovde na forumu ? :kafa:
 
Da je neki bog lazni mogu tvrditi SAMO ONI koji znaju pravog Boga !!!
...ako je ovo jasno,daj molim te iznesi gde da nadjemo podatke o pravom Bogu o kojemu ti znas vise od ostalih ovde na forumu ? :kafa:
Cuj, jasno je ko dan, da SZ Bog ne postoji, za to mozes upotrebiti prostu logiku i uporedi ono sta pise i ono
sta se danas uci. SZ Bog je ratnicki, koji trazi ljudsku zrtvu, dok je nova verzija nesto sasvim drugo.
Ljubav i mir, sto se uopste ne uklapa u Jahvea... prostom logikom, sama tvrdnja da je Isusov Otac,
taj isti govori da je sve izmisljeno... dakle, posmatrajuci svet i kako je uskladjen mozemo
pokusati rekonstruisati pravog Boga... itd...
 
Nista strasno ako ne znate Boga,ja recimo nemam pojma o kardiohirurgiju a jos manje o pevanju...ali se zato,ako nas te teme interesuju, trebamo obratiti onima koji to znaju bolje od nas i nauciti to sto ne znamo s tim sto ih necemo maltretirati i opste dosadjivati nego ih lepo zamoliti za info koje nas zanima...i naravno,obavezno sve to proveravati u Svetom Pismu !
Da, ali postoje hiljade ljudi koji razumeju kardiohirurgiju. Milioni koji znaju da pevaju.
I dalje nijedan koji zna da objasni šta je bog.
 
Nista strasno ako ne znate Boga,ja recimo nemam pojma o kardiohirurgiju a jos manje o pevanju...ali se zato,ako nas te teme interesuju, trebamo obratiti onima koji to znaju bolje od nas i nauciti to sto ne znamo s tim sto ih necemo maltretirati i opste dosadjivati nego ih lepo zamoliti za info koje nas zanima...i naravno,obavezno sve to proveravati u Svetom Pismu !
Zavisi. Ima i drugih bogova pa Sveto Pismo nije relevantno za njih.
 
Cuj, jasno je ko dan, da SZ Bog ne postoji, za to mozes upotrebiti prostu logiku i uporedi ono sta pise i ono
sta se danas uci. SZ Bog je ratnicki, koji trazi ljudsku zrtvu,
Ma sta kazes,pa nije valjda ...!? :D
...a ko ti to rekao,neki prvi komsija nekog koji stanuje do treceg bratanca nekog popa koji umalo nije procitao nekoliko stranica iz Biblije ili si to nekako sam uspeo skontati...!??

dok je nova verzija nesto sasvim drugo.
Ljubav i mir, sto se uopste ne uklapa u Jahvea... prostom logikom, sama tvrdnja da je Isusov Otac,
taj isti govori da je sve izmisljeno... dakle, posmatrajuci svet i kako je uskladjen mozemo
pokusati rekonstruisati pravog Boga... itd...
A da ipak ti probas sam da procitas Bibliju,nemoj verovati tvojim pajtasima jer je ocito da im nesto ne ide analiza Bibliskioh sadrzina...:D
 

Back
Top