Da li je bog savršen?

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
Poređenje ti nije na mestu zato što pričaš o tehničkim stvarima koje je čovek napravio. Organizmi su ipak nastali prirodnim hemijskim procesima.
A ko to kaze da je covek napravio te tehnicke stvari ?
Obrati paznju kako ces formulisati svoj odgovor jer cu nakon toga,upravo tvoj odgovor iskoristiti kako bih demantirao tvoju tvrdnju o nastanku organizma !
Dakle ???

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
44.775
Opet nema slobodne volje , bar ne na onaj nacin na koji se spominje u svetim knjigama , poremeceni ubica nije birao da bude poremecen i da nema savest , tako da pravican Bog ne bi mogao da ga kazni.
Ako krenes kroz metafiziku, bice ti jasno da je Bog stvorio savrsenog coveka , a da su se neki od njih sami pokvarili i tako doveli sebe u rdjav polozaj. Genetika tu predstavlja metafizicki predjeni put.

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
44.775
Apsolutno nije bitno kako se radjao , poenta je da poremeceni ubica nije kriv za svoje mentalno stanje , tako da pravican Bog ne moze ni da ga kazni.
Nisi razumeo. Pokusaj ponovo.Bog ne kaznjava. Coveka kaznjavaju posledice rdjavog cina.

Ako je covek nerazuman, metafizicki gledano, sebe samog je doveo u to stanje.Njegova genetika je njegova metafizicka biografija.

LazaB

Iskusan
Poruka
5.058
Nisi razumeo. Pokusaj ponovo.Bog ne kaznjava. Coveka kaznjavaju posledice rdjavog cina.

Ako je covek nerazuman, metafizicki gledano, sebe samog je doveo u to stanje.Njegova genetika je njegova metafizicka biografija.
Bog je svemoguc i on je taj koji je postavio pravila , i opet ponavljam ne moze covek da bude kriv za svoje urodjene bolesti , koliko god da se trudis da izokrenes odgovornost na coveka.

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
44.775
Ne mozes da poredis neobrano grodzje i psihicke poremecaje , genetiku i okruzenje.
Ja sam sam usao u neobrano grozdje , ali nisam sam birao ni genetiku ni okruzenje ni poremecaje koje mogu da zakacim.
Ti samo mislis da nisi birao.
Tesko je to ateistima da shvate.

Vi uglavnom nemate metafizicki pogled.

Sta ako smo mi svi Adam ili Eva? Ako je to genetika svih nas?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.