• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li je bog savršen?

hm337

Poznat
Poruka
9.372
Postoji više evidentnih pokazatelja da nije:

dozvoljava zlo, nesreću, pogibiju ljudi i dece
nepravdu
glad
bedu
bolesti
patnju

......

U čemu i po čemu se sastoji savršenstvo boga ?
u tome što nikakve veze nema sa ljudskim predstavama o Njemu poput one date u Bibliji....život je igra i Bog nam je omogućio da je igramo iz života u život...da je u igri sve savršeno bilo bi dosadno i ne bi bilo korisno..ne bi ništa naučili o sebi, drugima i životu....

hm337

Poznat
Poruka
9.372
mišljenje i verovanje su u suprotnosti samo po sebi

znači imaš mišljenje o bogu nezavisno od biblije ?
svako ,mišljenje se zasniva na nekom verovanju...svako verovamje se zasniva na nečijem mišljenju...nisu to isključivi pojmovi...
naravno da imam svoju predstavu Boga...kao što svako treba da ima a ne da se povode za tuđim predstavama o Bogu

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
61.109
Тренутно баш задовољава критеријуме за такву карактеризацију. Кад то не би дозвољавао, пуно би му боље изгледао CV, зар не? :D
poenta da čoveku nemoš udovoljiti, pa eto ni sam bog kao stvaran i nerazumljiv ili kao ideja da postoji neko savršenstvo.

Poruka
5.127
poenta da čoveku nemoš udovoljiti, pa eto ni sam bog kao stvaran i nerazumljiv ili kao ideja da postoji neko savršenstvo.
Зато што је резултат људске маште, а не оно чиме га људска машта представља.

Ко би се честит и нормалан бунио јер нема неправде, глади, беде, болести, патње?

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
61.109
Зато што је резултат људске маште, а не оно чиме га људска машта представља.

Ко би се честит и нормалан бунио јер нема неправде, глади, беде, болести, патње?
čini mi se da je bila tema nešto tipa kako zamišljate raj.
da se ne meša dogma verujem da ga svako drugačije zamišlja.
dakle mi smo subjektivni pa ne možemo biti savršeni. zato nam je rečeno ne sudi. vidiš na ulici maloletnicu trudnu, pomisliš kako su je roditelji to vaspitali, nedovoljno školsko vaspitanje, tv kvari decu itd, a niko ne pomisli da je silovana.
zar da prebacujemo na boga našu nesavršenost i peremo ruke, eto bog nas takve stvorio takav je i on.
a imamo izbor uvek, nekad je cena visoka a nekad izgovor.
za mene bog nije mašta već realnost, a što ga procenjujemo iz svoje prizme je druga priča.

migrant

Ističe se
Poruka
2.536
Е, али то не може, него прво деценије патње да се очеличиш и научиш да прашташ, па онда тек ако заслужиш, може рај. Где патње нема па ни потребе за очеличенима и праштањем.

a čemu onda ovaj život na zemlji ?...da jemo gomna na krsti ?

da izvineš....

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.