Da li je Biblija Božija reč?

a pazi bili adam eva kain i avelj. jahve traži prinos, kajin se naduri što mu bog okrenu glavu i ubije brata, onda kain kuka da će ga neko ubiti, ko? jer tek kasnije se rodi sit, dok je kain već izgradio grad. :D
to mojsije nije dobro zapamtio priču pa s brda s dola.
ili entitet Jahve izmišljao priču improvizujući pa nije sve kockice složio kako treba na licu mesta :D

ili entitet Jahve izmišljao priču improvizujući pa nije sve kockice složio kako treba na licu mesta :D
ma ne verujem, mojsije se oslanjao na razne mitove, ipak je bio princ i bio učen. pa mi smešno kad kaže jhvh da nije elokventan pa mu ovaj odredio brata da priča umesto njega.
mislim čovek ima pravo da veruje u šta hoće ali ovo kako je napisano to ni malo dete koje iole razmišlja ne bi popilo tu priču.

Posmatrači su na zemlji osnovali civilizaciju.
nadzirači
MV5BOTRhZWJmMzYtMDQxMS00ZWY3LTk3ZjItNTUyYzg1NDQ4ZmRjXkEyXkFqcGdeQXVyNzU1NzE3NTg@._V1_QL75_UX500_CR0,47,500,281_.jpg

a pazi bili adam eva kain i avelj. jahve traži prinos, kajin se naduri što mu bog okrenu glavu i ubije brata, onda kain kuka da će ga neko ubiti, ko? jer tek kasnije se rodi sit, dok je kain već izgradio grad. :D
to mojsije nije dobro zapamtio priču pa s brda s dola.
Требаш читати Св. Оце да схватиш те ствари. Послаћу ти ја од св. Јефрема Сирина коментар на Књигу Постања. И од Василија Великог и Јована Златоустог има вриједних списа.

3:1 Али змија беше лукава мимо све звери поља, које створи Господ Бог; па рече жени: Је ли истина да је Бог казао да не једете са сваког дрвета у врту?

a po ovome ispada da su sve životinje pričale a zmija najlukavija pored ostalih takođe lukavih.
u kakav ih to raj smestio gde su životinje pričale i bile prefriganije od čoveka.

Требаш читати Св. Оце да схватиш те ствари. Послаћу ти ја од св. Јефрема Сирина коментар на Књигу Постања. И од Василија Великог и Јована Златоустог има вриједних списа.
nemoj, to pravdanje dogme me baš nešto ne zanima

3:1 Али змија беше лукава мимо све звери поља, које створи Господ Бог; па рече жени: Је ли истина да је Бог казао да не једете са сваког дрвета у врту?

a po ovome ispada da su sve životinje pričale a zmija najlukavija pored ostalih takođe lukavih.
u kakav ih to raj smestio gde su životinje pričale i bile prefriganije od čoveka.
napredna književnost za to vreme..kao Ezopove basne

Adam je komunicirao s 12 sazvježđa Zodiaka to su te zivotinje dok nisu dosli s 13 og Zmije posmatrači.
Tad se izremetila ravnoteža i Adam je postao intelektualiziran poducen raznim ucenjima religijama od njih matematici znanosti itd
Do tada je bio zemljoradnik i stocar u ravnotezi s prirodom i nebom.To se najedanput narusilo.

Adam je komunicirao s 12 sazvježđa Zodiaka to su te zivotinje dok nisu dosli s 13 og Zmije posmatrači.
Tad se izremetila ravnoteža i Adam je postao intelektualiziran poducen raznim ucenjima religijama od njih matematici znanosti itd
Do tada je bio zemljoradnik i stocar u ravnotezi s prirodom i nebom.To se najedanput narusilo.
zmije posmatrači su ovi što ih David Ajk zove reptili?

pa inda neka svetlosna tela (proizvoljno tumačenje) a bog im reče da se množe. da ne govorimo o tome da je bog marnuo rebro iz svtlosnog tela adamovog da napravi jevu.

3:10 А он рече: Чух глас Твој у врту, па се поплаших, јер сам го, те се сакрих.
3:11 А Бог рече: Ко ти каза да си го? Да ниси јео с оног дрвета што сам ти забранио да не једеш с њим?

niko mu nije rekao da je go, te staviše smokvin list preko genitalija. eto saznadoše da je baš to sramota pred bogom.
i ja ne znam zašto se mi rađamo u sramoti po bibliji :think: a realno baš se i ne stidimo, odma se deremo i hoćeemo sisu. :D

u ovom životu se mora samo umreti...kad Bog kaže dosta je bilo....sve drugo se ne mora..a može ako hoćeš
Како год. Догме постоје и у њих се не смије сумњати.

"Богооткривеност је основна особина која догмате чини догматима, јер потврђује њихово божанско порекло. Према томе, догмати нису само истине вере, већ истине вере самим Богом откривене. Њихово божанско порекло чини их непоречно истинитима, вечнима, спасоноснима, непостижнима, надумнима. Да их Бог није сам открио, до њих никада не би могао доћи никаквим напорима ни колективни ум човечанства, ни индивидуални ум појединих људи. Отуда су догмати предмет вере; они се примају вером као надумне божанске истине" (св. Јустин Ћелијски).

a šta ako ja verujem da smo svi Bog to jest da se Bog podelio u bezbroj delova da bi iskusio život i upoznao sebe..da živi kroz svakog od nas samo s različitom perspektivom i prošlošću...ili možda da smo samo likovi koje Bog sanja?

nego poenta je bila da svako može tvrditi šta hoće i da samo tvrđenje nije nikakav dokaz...tebi je dokaz što neki Pavle reče celo pismo je od Boga nadahnuto...a otkud znaš da je Pavle od Boga nadahnut a ne od demona? Gde ti je dokaz za to? Po meni Pavle je taj koji je od ispravnog učenja Isusa čoveka Mesije napravio ovo čudovište od religije sad koje proizvodi samo fanatizam...

.a otkud znaš da je Pavle od Boga nadahnut a ne od demona?

Pavle za sebe kaze da laze narod, i cak licemjerno se predstavlja ljudima kako bi ih pridobio. ali krscani i dalje mu vjeruju.

zamisli se ja tebi kazem, ja sam lazov, ali eto vjeruj mi sta ti kazem...i ti mi pocnes vjerovati...ima li to smisla?

Back