Quantcast

Da li je bes emocija?

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.865
Po mom mišljenju ne. Ljutnja jeste, bes nije. Bes ukazuje na problem u nervnom sistemu, ako mene pitate.

Emocije su lepe i one koje te povezuju sa ovim svetom. Tuga, sreća, saosećanje, ljubav, naklonost, ljutnja...

Bes i mržnja ne.

Šta vi mislite? Dodajte još emocija na spektar.

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.497
da jer su ga knjiski definisali kao emociju, ali sto kaze kauc.. mislim da je lose definisano jer i radnja treba da ima svoj naziv zar ne? a to je bes prouzrokovan negativnom emocijom ljutnje ili razocarenja

hm337

Ističe se
Poruka
2.715
definicija iz knjige Emocije Zorana Milivojevića

Subjekt oseća ljutnju kada procenjuje da se neko neopravdano ponaša na način koji ugrožava neku subjektovu vrednost.
Bes je veoma snažna ljutnja, afekt ljutnje.
Mržnja je osećanje koje subjekt oseća prema nekoj osobi za koju veruje da je zla i da ugrožava neku njegovu vrednost.
Gnev je afekt mržnje.

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.497
kad vec pricamo o filmovima, moram priznati da sam fasciniran filmskim serijalom o IP MANU
https://en.wikipedia.org/wiki/Ip_Man

licno ne volim kung fu filmove ali ovi filmovi su odlicno odradjeni sa malo borilackih scena koje se prozimaju kroz filmove koji opisuju jedan stvarno neskavidasnji zivot cuvenog majstora borilackih vestina ciji je najpoznatiji ucenik bio brus li

ima 4 filma u serijalu
stigao sam do treceg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.