Da li je Bavarska zaista deo Nemačke?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.458
Dobar dan, gledah jednu emisiju u Češkoj gde je bio sukob mišljenja nekih političkih zvaničnika nekoliko zemalja..U jednom delu emsije, zastupnik iz Bavarske je izgovorio rečenicu: "Svi treba da znaju da je Bavarska formalno i pravno nije deo Nemačke države, kao i genetski materijal koji nema apsolutno nikakve veze sa Prusima,a da ne govorimo da su na tom području bili najfanatičniji nacisti i obožavaoci Hitlerovog lika i dela."

Može li neko ko se malo bolje razume, da mi objasni da li Bavarska zaista formalno i pravno nije deo Nemačke?

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
86.738
Naravno da je deo Nemacke.

Imas 16 entiteta - drzava u okviru Nemacke.

Nemacka je federacija.

germany-states-map-56a3a3f23df78cf7727e6476.jpg

Svaka drzava , entitet ima svoju zastavu ...

german-federal-flags-drawing_csp63428792.jpg

sirmijum

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.588
Dobar dan, gledah jednu emisiju u Češkoj gde je bio sukob mišljenja nekih političkih zvaničnika nekoliko zemalja..U jednom delu emsije, zastupnik iz Bavarske je izgovorio rečenicu: "Svi treba da znaju da je Bavarska formalno i pravno nije deo Nemačke države, kao i genetski materijal koji nema apsolutno nikakve veze sa Prusima,a da ne govorimo da su na tom području bili najfanatičniji nacisti i obožavaoci Hitlerovog lika i dela."

Može li neko ko se malo bolje razume, da mi objasni da li Bavarska zaista formalno i pravno nije deo Nemačke?
Pa to je ona fora o 4S , samo sloga Srbina spašava, i kako smo samo mi razjedinjeni.
Istina je da svaki narod ima svoje 4S, pa tako i Nemci.

Bornemisa

Ističe se
Poruka
2.721

Da li su spomenuli Sudetsku oblast?

MOST6

Elita
Poruka
18.477
I formalno i pravno je nemačka država sa istim pravima i obavezama kao i ostalih 15 ni manje ni više, a Bavarci su Nemci. Šta je lik hteo da kaže zaista ne znam.

Htio je reči da je Bavarska bila kraljevina do 1918. godine u sastavu Njemačkog Carstva, a prije toga samostalna država te da imaju želju da mijenjaju svoj poliitčko-pravni okvir. Drugim riječima, Njemačka ima svoju Škotsku i Kataloniju.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
86.738
Htio je reči da je Bavarska bila kraljevina do 1918. godine u sastavu Njemačkog Carstva, a prije toga samostalna država te da imaju želju da mijenjaju svoj poliitčko-pravni okvir. Drugim riječima, Njemačka ima svoju Škotsku i Kataloniju.
Za to su daleko manje sanse jer federacija po defaultu nudi vise slobode.

Kataloncima to npr mozda treba i bili bi mirni...

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.135

Šta je bila bila je a šta se neko nada da će biti videćemo. A trenutno je nemačka federalna država pa konstatacija da formalno pravno trenutno nije deo Nemačke i nema baš mnogo uporišta u istini a očigledno je zbunila postavljača.

lil_moon

Iskusan
Poruka
6.955

Ni meni nije jasno je li Škoda češko ili švapsko auto.
Minken je srbski, SAO Minken.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.