Quantcast

Da li je bacanje atomskih bombi na Japan od strane USA bio ratni zločin ili ne?

Da li je bacanje atomskih bombi na Japan od strane USA ratni zločin ili ne?

• Ukupno glasova
    19

zauvek branilac

Primećen član
Poruka
900
A čime su trebali da ih gađaju? Laticama trešnjinog cveta?

Japan je bio saveznik Hitlera i dobili su šta su zaslužili
I Hrvati su bili saveznik Adolfa Hitlera pa su za nagradu umesto bačene atomske bombe dobili prijateljsku fudbalsku utakmicu između SAD i NDH 1990 u Zagrebu
(sa direktnim prenosom na HTV)! CCCC :rtfm:

Poruka
15.318
ti sigurno imas neki pametan predlog kojim bi dokazao to sto pises a sto bi trebalo da bude pametnije od onog sto su radili i postigli gore pomenuti ?
Знам чиме смо располагали и шта је на крају направљено. 2+2=4 а никако 40 како ви заговарате.

banebeograd

Elita
Poruka
15.233
Знам чиме смо располагали и шта је на крају направљено. 2+2=4 а никако 40 како ви заговарате.
opet ostajes u svetu imaginacije i kao i obicno sem licnog stava nista konkretno !
obidji malo republiku srpsku pa pitaj srpski narod sta misle o karadzicu i mladicu i njihovoj ulozi u stvaranju RS ...

Poruka
15.318
opet ostajes u svetu imaginacije i kao i obicno sem licnog stava nista konkretno !
obidji malo republiku srpsku pa pitaj srpski narod sta misle o karadzicu i mladicu i njihovoj ulozi u stvaranju RS ...
To ti je isto kao da ti imas priliku da zaradis milion dolara, drzis ih u ruci i zavrsis sa jedva 100. Nemam ja potrebe obilaziti RS, Srbi u Bosni danas gore stoje nego ikad u proslosti.
Prije su imali ogroman ljudski potencijal, danas toga nemaju.

banebeograd

Elita
Poruka
15.233
To ti je isto kao da ti imas priliku da zaradis milion dolara, drzis ih u ruci i zavrsis sa jedva 100. Nemam ja potrebe obilaziti RS, Srbi u Bosni danas gore stoje nego ikad u proslosti.
Prije su imali ogroman ljudski potencijal, danas toga nemaju.
neosnovana i nesuvisla poredjenja !
koliko god da je bilo mozda i gresaka , ali da nije bilo mladica i karadzica ne bi bilo ni to malo srba na svojim ognjistima, prema tome njihova uloga je istorijska i pozitivna za sve srbe tih krajeva i treba da bude uzor svima kako se voli svoja otadzbina .

banebeograd

Elita
Poruka
15.233
Jedini razlog zasto Srbi nijesu pocisceni iz cijele Bosne i Hercegovine kao i iz Krajine i Bosanske Krajine je taj da je to zaustavila Amerika.
Karadzic i Mladic su doveli vojsku koja je jedan na jedan bila najjaca sila na Balkanu do toga da je tuku hrv-musl odrpanci i da izgubi rat.
auh, "amerika zaustavila rat" , da si rekao oni su ga i nametnuli to bi mi bilo ok, ovako :nono3:
nisu karadzic i mladic doveli nikakvu vojsku u bosnu, to je sve bila regularna vojska , regularne drzave koja je stitila drzavni poredak,
ne bi cak ni rekao da su srbi tamo izgubili, jer mislim da niko nije ni pobedio u tom ratu , samo sto se neki ponasaju kao da su pobedili ,
ali to je vec njihov ugao gledanja ...

Khal Drogo

Domaćin
Poruka
3.577
На страну што овај што паметује о стварима о којима појма нејма, али ако је већ отворена тема која се бави агонијом Хирошиме и Нагасакија (а тај догађај апсолутно заслужује тему) елементарна пристојност налаже да се држимо теме.
О догађајима 1990их, шта, како, ко је зајебао, има већ неколико тема, може се и отворити нова, нема потребе затрпавати ову тему постовима који немају везе са темом.

zauvek branilac

Primećen član
Poruka
900
Šta vi mislite? Šta biste rekli na ovo? I zašto?

Baš sam gledao brojne komentare Jenkija na ovo pitanje po Internetu (Reddit, Quora, Yahoo itd.) i skoro svi oni tvrde da to uopšte nije bio ratni zločin i da samim tim što je USA pobednik u II svetskom ratu, nema šta da im se spočitava šta su uradili Japanu.
Od 3 glavne sile osovine u 2.svetskom ratu je prva delimično kapitulirala Italija 1943 godine, to jest kapitulirala je polovina Italije
(tada je kapitulirala i zamenila stranu u ratu južna Italija, dok je severna Italija bila do kraja rata u Evropi na strani Nemačke). 👀

Japan je poslednji kapitulirao u Aziji 1945 godine (pre njega su u Evropi kapitulirale severna Italija, a onda i Nemačka), razlog koji su američki politički i vojni lideri naveli u raznim dokumentarnim emisijama, koje su bile emitovane na televiziji, je bio, da su time smanjili potencijalni broj žrtava među američkim vojnicima jer nije bilo kopnene invazije na Japan i da su posle prve bačene atomske bombe na Hirošimu drugu atomsku bombu na Nagasaki bacili jer Japan nije hteo odmah da se preda (ali pre toga iste 1945 godine u Nemačkoj u njenom zapadnom delu nije bio upotrebljen isti način za završetak rata kao u Japanu od strane američke vojske).

P.S.: Meni je jedan moj kolega koji je studirao japanski jezik i čitao raznu literaturu rekao, da su pripadnici japanske ratne aviacije koji su fanatički u zadnjem delu rata, u periodu 1944-1945, vršili samoubilačke napade (kamikaze) tako da su se avionima, avion-bombom ili jedrilica-bombom, punom eksploziva, obrušavali na američke ratne brodove, bili počašćeni da su bili izabrani za taj zadatak, a oni Japanci koji su odbili da to učine, su bili tada odbačeni od celog japanskog društva ... :think:

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.