Да ли је Аљбин Курти највећи исламиста на Балкану и отворени представник ИД ?

To o čemu je Njegoš pisao i kakve je stavove imao i te kako je proizašlo iz odnosa poturica i turaka prema hrišćanskom stanovništvu. ;)
Мислиш оно из главе је цијела народа? Али ваљда вођа треба да води, да усмерава, да види даље, а не да следи инстинкте гомиле.
 
Мислиш оно из главе је цијела народа? Али ваљда вођа треба да води, да усмерава, да види даље, а не да следи инстинкте гомиле.
Da, trebao je da im objasni da to što su prošli vekovnu tursku torturu, koja im se i u tom vremenu događa, a naročito u vremenu Vladike Danila, obična sitnica i da treba gledati dalje, brze, jače, bolje, svom snagom u budućnost?
Vođa koji ne oseća puls naroda, obično biva proglašen i upamćen u istoriji kao nenarodni vladar, tiranin...
 
Da, trebao je da im objasni da to što su prošli vekovnu tursku torturu, koja im se i u tom vremenu događa, a naročito u vremenu Vladike Danila, obična sitnica i da treba gledati dalje, brze, jače, bolje, svom snagom u budućnost?
Vođa koji ne oseća puls naroda, obično biva proglašen i upamćen u istoriji kao nenarodni vladar, tiranin...
Јбг, ено ти муфтија лепо рече, да су нас гладили, за 500 година бисмо се излизали.
 
Ni Francuzi nisu kratko pod Englezima bili...
Sve su to istorijski događaji i procesi...
Не знам за Французе, али кад сам упознао ментални склоп Хрвата, схватио сам да смо ми који смо били под ОЦ много добро прошли, платиш данак и то је то, нико ти се не меша у твоје ствари твоје послове.
 
Не знам за Французе, али кад сам упознао ментални склоп Хрвата, схватио сам да смо ми који смо били под ОЦ много добро прошли, платиш данак и то је то, нико ти се не меша у твоје ствари твоје послове.
Pojasni mi, ukoliko hoćeš, zašto misliš da je nama bolje bilo u Osmanskom Carstvu, nego Hrvatima pod Ugarima.
 
Па нису имуне, али их културолошке разлике спречавају да иду на ову страну, а и ови наши свакако траже хришћанке.
Сада си већ погазио речи које си написао на претходној страни. Значи, ипак су Албанци културолошки подељени, зато што религија игра кључну улогу.
Тако је. Хришћанке Албанке немају ту цивилизацијску различитост коју умају муслиманске Албанке, које због тога не могу да се удају у Србији.
 
Pojasni mi, ukoliko hoćeš, zašto misliš da je nama bolje bilo u Osmanskom Carstvu, nego Hrvatima pod Ugarima.
Просто речено, нису те хебали у мозак, ко је хтео више, прихватио је ислам и ишао у Стамбол или се бацио на трговину или државни посао, ко није гледао је своја посла, плаћао цару царево аги агино и то је било то. Имали смо унутрашњу самоуправу у виду сеоских кнезова и кметова, они су скупљали данак и предавали где треба. Е кад је царство почело да пропада онда су се појавиле протуве, наши наравно, који су били поисмламљени, владали одметнуто, царска власт је била слаба да то сасече и ето ти полако полако белаја.
 
Сада си већ погазио речи које си написао на претходној страни. Значи, ипак су Албанци културолошки подељени, зато што религија игра кључну улогу.
Тако је. Хришћанке Албанке немају ту цивилизацијску различитост коју умају муслиманске Албанке, које због тога не могу да се удају у Србији.
Па наравно да линије поделе постоје, где сам ја то негирао? Али Албанци су Албанци, били православни, католици или муслимани. И њихове вође не раде на разбијању нације по верском кључу, никад то нису радили, за разлику од наших који 200 и кусур година здушно то раде, и после се чудимо види ратови клања ужаси свако мало.
 
Просто речено, нису те хебали у мозак, ко је хтео више, прихватио је ислам и ишао у Стамбол или се бацио на трговину или државни посао, ко није гледао је своја посла, плаћао цару царево аги агино и то је било то. Имали смо унутрашњу самоуправу у виду сеоских кнезова и кметова, они су скупљали данак и предавали где треба. Е кад је царство почело да пропада онда су се појавиле протуве, наши наравно, који су били поисмламљени, владали одметнуто, царска власт је била слаба да то сасече и ето ти полако полако белаја.
Pa nisu se samo dahije u Beogradu pobunile tada...
Ali Paša Janjinski takođe...
 
Pa nisu se samo dahije u Beogradu pobunile tada...
Ali Paša Janjinski takođe...
Као и увек, осети фукара кад је тренутак, кад су стеге попустиле..
А дахија Мехмед ага Фочић, свакако прави Анадолац..
 
Као и увек, осети фукара кад је тренутак, кад су стеге попустиле..
Osmansko Carstvo svakako nije bilo neka država za ponos i srpski narod se, kao i ostali narodi Balkana, morao osloboditi od njihove vlasti.
 
Osmansko Carstvo svakako nije bilo neka država za ponos i srpski narod se, kao i ostali narodi Balkana, morao osloboditi od njihove vlasti.
Јесте, само су се тога сетили тек кад је царство већ дебело загазило у пропадање, онда су почеле приче о ропству дугом 5 векова, о херојској брби хајдука и сл. Али још нису Турци ни отишли а кнез Милета је дигао буну против Милошеве самовоље, крви је било до колена. Миленко Стојковић држао харем од 30-так жена, већином домаћих муслиманки преобраћених на силу у хришћанство, нема шта, прави борац против ислама.

Попове који су у ОЦ добили све, Патријаршију на просторима на којима никад у историји није била, па кад су Аустријанци продрли на југ окренули ћурак и позвали народ на свету борбу против ислама боље да не помињемо.
Јер кад се ситуација окренула, исти ти попови беже, али не беже сами, јер кога ће да јашу у туђини, него организују сеобу Срба са својих вековних простора који остадоше пусти.
А кад се држава Србија вратила на те просторе, њима на памет није пало да пођу у мисију тамо, него се сместише у Београд, ево и дан данс из Београда проричу како све што се силом отме силом се и врати.
 
Представник ИСИЛ-а и даље понижава целу Европу, зато што има подршку С.А.Д. и исламских земаља које подржавају ИД.
Није проблем у београдском режиму, колико Курти ИСИЛ-овац нападима на српске власти, заправо шаљу поруку ЕУ, да не желе никакве предлоге нити споразуме.


"Три услова, први - нећу Вучића за преговарачким столом"
Аљбин Курти је изнео своја три принципа за наставак дијалога, од којих је први да неће председника Србије Александра Вучића за преговарачким столом.


На скупу у Берлину под називом "Балкански дијалози", на којем су разматране европске перспективе Западног Балкана и могућности постизања позитивних помака у односима Београда и Приштине, Курти је као први принцип навео да нема разговора косовског председника и председника Србије и да неће председника Вучића за столом.

"Нема разговора о косовској територији", други је принцип који је навео председник Самоопредељења сазнаје Косово Онлајн.


Трећи принцип који је навео Курти јесте да нема разговора о мапама.

Косово је централна тема конференције, којој ће бити посвећене две од четири пленарне сесије.

Председник привремених пристинских иснтитуција Хашим Тачи и директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић, присуствују на скупу "Балкански дијалози", који организују Исток-Запад институт, београдски Фонд за политичку изузетност и Минхенска безбедносна конференција.

На скупу учествује велики број политичких лидера из региона, али и утицајне дипломате из САД, ЕУ, Немачке и представници академске заједнице.


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=12&dd=07&nav_category=640&nav_id=1627561
 
Представник ИСИЛ-а и даље понижава целу Европу, зато што има подршку С.А.Д. и исламских земаља које подржавају ИД.
Није проблем у београдском режиму, колико Курти ИСИЛ-овац нападима на српске власти, заправо шаљу поруку ЕУ, да не желе никакве предлоге нити споразуме.


"Три услова, први - нећу Вучића за преговарачким столом"
Аљбин Курти је изнео своја три принципа за наставак дијалога, од којих је први да неће председника Србије Александра Вучића за преговарачким столом.


На скупу у Берлину под називом "Балкански дијалози", на којем су разматране европске перспективе Западног Балкана и могућности постизања позитивних помака у односима Београда и Приштине, Курти је као први принцип навео да нема разговора косовског председника и председника Србије и да неће председника Вучића за столом.

"Нема разговора о косовској територији", други је принцип који је навео председник Самоопредељења сазнаје Косово Онлајн.

Трећи принцип који је навео Курти јесте да нема разговора о мапама.

Косово је централна тема конференције, којој ће бити посвећене две од четири пленарне сесије.

Председник привремених пристинских иснтитуција Хашим Тачи и директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић, присуствују на скупу "Балкански дијалози", који организују Исток-Запад институт, београдски Фонд за политичку изузетност и Минхенска безбедносна конференција.

На скупу учествује велики број политичких лидера из региона, али и утицајне дипломате из САД, ЕУ, Немачке и представници академске заједнице.


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=12&dd=07&nav_category=640&nav_id=1627561

nas AV pregovara sa trgovcima ljudskih organa

a ovaj isilovac nece sa AV ni da pregovara :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:


nece da pregovara o mapama


pa o cemu drugom moze da se pregovara
 
Naravno da NIJE
Није, зато што је само један корак од типичног ИСИЛ-овца, али цела његова партија је чист ИСИЛ.
Зашто ? Зато што ИСИЛ одбацију националне заставе и идентитете, баш као што Курти одбацује косовску заставу и нацију.

Каква је то албанска традиција да жене буду забрађене ? То нема везе са албанском традицијом, већ са исламом. То је оно што Куртијево Самоопредељење спроводи по неким срединама, а смењују се они чланови који се противе шеријату.

Да се разумемо, ја немам ништа против ИСИЛ-а и сматрам да су они прави и искрени муслимани, али њима није место овде, већ на просторима који припадају њима.

Gambinu nije smetao toliko Haradinaj , slucajnost...
Сметају сви они, али Харадинај је лукав, не прави грешке као Курти. Ја сам одушевљен Куртијевом појавом, јер нама одговара радикализација ислама на КиМ и надам се да ће после њега доћи још екстремнији и да ће шиптарско друштво ићи даље ка исламизацији друштва.
Они се деле на умерене исламисте који се тако представљају и екстремне који то не могу да задрже у себи као Курти.
Dolaze teski dani za Zvalju , zvalavu zvalju koji svoj narod deli.
*******и није уопште битан у овој причи, за исламисте смо сви ми исти Срби, осим ако ниси Чанак или Чеда који раде отворено за независност ИД.
 
Canak i Ceda su kod Zvalje , ne brani Zvalju i ne hvali Haradinaja ... kako je lukav , lol.
Нека буде да су сви издајници, у овој причи Срби нису битни, нити сви српски режими који су ратовали или преговарали са њима.
Али Харадинај и Тачи су јако лукави, само што шиптарско гласачко тело то није могло да трпи годинама и изабрали су онога ко сме да се посере на косовску заставу и нацију коју су измислили западњаци.
Али то непоштовање је директно усмерено против запада који је створио ту ретардирану државу, мислећи да су то западни савезници којима је ислам последња рупа на свирали.

Албанци имају тај комплекс ислама, захвални су западу што су их створили, али са друге стране не желе да издају ислам и пре ће издати запад, него ислам.

Вучић је оличење скоро свих Срба у једној ствари, било да су они сендвичари или жути или радикали итд ... а то је погрешан однос према исламској тзв. држави Косово. Зарад десетак муслиманских држава које нису признале исламску тзв. државу Косово, ми причамо западну причу и представљамо наше непријатеље као секуларне националисте који имају националну свест и који се боре за Велику Алабанију, уместо да кажемо истину да су то обични ИСИЛ муслимани који немају националну свест и који зато не могу да се боре за ВА, већ за ИД, исламску државу.
 
Sta nam je ciniti , ovaj Kurti ne zeli razgranicenje ... a Vucic kuka zbog toga.
Да престанемо да ширимо лажи о Великој Албанији, зато што је то пројекат хришћанских Албанаца из Албаније, пре свега православаца и тај пројекат је одавно мртав, а понекад се представља као маска за ИД, исламску државу која жели исту територију, али уједињену преко тзв. Санџака са Бошњакистаном, то је она зелена трансверзала.
 
Да престанемо да ширимо лажи о Великој Албанији, зато што је то пројекат хришћанских Албанаца из Албаније, пре свега православаца и тај пројекат је одавно мртав, а понекад се представља као маска за ИД, исламску државу која жели исту територију, али уједињену преко тзв. Санџака са Бошњакистаном, то је она зелена трансверзала.
Da li je Malji Šengen u stvari obećani hilafet rašid?
 

Back
Top