Da li je Aleksandar Vučić svetski lider ?

Gruban

Buduća legenda
Poruka
41.329
Autorska tema
Stvari,pojave,događaje treba sagledavati iz više ili svih uglova ukoliko je to moguće.Koliko god je Srbiji kosmički dar to što ima Aleksandra Vučića toliko je Aleksandru Vučiću ako ne i više hendikep to što se umesto na primer u Kini ili u Americi rodio u siromašnoj i neuticajnoj Srbiji.
Po svom temperamentu,harizmi,znanju,iskustvu,veštini,sposobnostima,požrtvanosti,predanosti svekolikom državnom i narodnom prosperitetu i svim drugim osobinama koje ga krase,Aleksandar Vučić mogao je da bude svetski lider pa i više od toga.
Bez obzira na navedene osobine taj hendikep je takav da jednostavno onemoguća njegovo lansiranje u sam vrh svetske politike.Uvek će ma kako inferiorni bili u odnosu na njega,na primer američki predsednici biti u prednosti.
Nije uvek tako bilo.Nije bilo tako davno kad su lideri malih nevažnih zemalja kakva je bila SFRJ tj drug Tito zahvaljujući pokretu Nesvrstanih stali rame uz rame sa ostalim najmoćnijim svetskim liderima.Danas kad je svet postao praktično unipolaran,pokret Nesvestanih ne igra ni iole značajnu ulogu na svetskoj sceni.Možda je to delimično i posledica odlaska velikana nesvrstane misli Tita, Kastra,Abu Nihad,Jasera Arafata pa i Čaušeskua.
Današnji svet je tako koncipiran da liderima nemoćnih država jednostavno ne pruža nikakvu šansu.
 
Autorska tema
Stvari,pojave,događaje treba sagledavati iz više ili svih uglova ukoliko je to moguće.Koliko god je Srbiji kosmički dar to što ima Aleksandra Vučića toliko je Aleksandru Vučiću ako ne i više hendikep to što se umesto na primer u Kini ili u Americi rodio u siromašnoj i neuticajnoj Srbiji.
Po svom temperamentu,harizmi,znanju,iskustvu,veštini,sposobnostima,požrtvanosti,predanosti svekolikom državnom i narodnom prosperitetu i svim drugim osobinama koje ga krase,Aleksandar Vučić mogao je da bude svetski lider pa i više od toga.
Bez obzira na navedene osobine taj hendikep je takav da jednostavno onemoguća njegovo lansiranje u sam vrh svetske politike.Uvek će ma kako inferiorni bili u odnosu na njega,na primer američki predsednici biti u prednosti.
Nije uvek tako bilo.Nije bilo tako davno kad su lideri malih nevažnih zemalja kakva je bila SFRJ tj drug Tito zahvaljujući pokretu Nesvrstanih stali rame uz rame sa ostalim najmoćnijim svetskim liderima.Danas kad je svet postao praktično unipolaran,pokret Nesvestanih ne igra ni iole značajnu ulogu na svetskoj sceni.Možda je to delimično i posledica odlaska velikana nesvrstane misli Tita, Kastra, pa i Čaušeskua.
Današnji svet je tako koncipiran da liderima nemoćnih država jednostavno ne pruža nikakvu šansu.
Gumi cemu ova provokacija?
 
Autorska tema
Stvari,pojave,događaje treba sagledavati iz više ili svih uglova ukoliko je to moguće.Koliko god je Srbiji kosmički dar to što ima Aleksandra Vučića toliko je Aleksandru Vučiću ako ne i više hendikep to što se umesto na primer u Kini ili u Americi rodio u siromašnoj i neuticajnoj Srbiji.
Po svom temperamentu,harizmi,znanju,iskustvu,veštini,sposobnostima,požrtvanosti,predanosti svekolikom državnom i narodnom prosperitetu i svim drugim osobinama koje ga krase,Aleksandar Vučić mogao je da bude svetski lider pa i više od toga.
Bez obzira na navedene osobine taj hendikep je takav da jednostavno onemoguća njegovo lansiranje u sam vrh svetske politike.Uvek će ma kako inferiorni bili u odnosu na njega,na primer američki predsednici biti u prednosti.
Nije uvek tako bilo.Nije bilo tako davno kad su lideri malih nevažnih zemalja kakva je bila SFRJ tj drug Tito zahvaljujući pokretu Nesvrstanih stali rame uz rame sa ostalim najmoćnijim svetskim liderima.Danas kad je svet postao praktično unipolaran,pokret Nesvestanih ne igra ni iole značajnu ulogu na svetskoj sceni.Možda je to delimično i posledica odlaska velikana nesvrstane misli Tita, Kastra,Abu Nihad,Jasera Arafata pa i Čaušeskua.
Današnji svet je tako koncipiran da liderima nemoćnih država jednostavno ne pruža nikakvu šansu.

Sve, ali sve, al' ja ne razumem gde je ta harizma koju pominju pojedini ljudi.

Nije lep čovek (objektivno govoreći, bez neke uvrede ovako) ima tikove zbog kojih često na čudan način oblizuje usne i način pričanja mu je toliko jednoličan i monoton da ga je teško slušati na neki duži vremenski period.

Harizmatični ljudi su prodorni; imaju veliki broj facijalnih ekspresija, a Vučić ponavlja vrlo ograničeni broj poteza (sa ukrštanjem prstiju i dodirivanjem, te nameštanjem naočara koje mu spadaju) da mi je potpuno nejasno zbog čega bi ga neko pokušao okarakterisati harizmatičnom osobom.

Može biti prijatan, ovako, tj. da deluje sasvim normalno, kada porazgovarate sa njim u četiri oka, ali kada se kaže po harizmi vrlo se jasno zna šta to znači. Ne svhatam šta je kod Vučića harizmatično; Dačić je mnogo puta simpatičniji i harizmatičniji pored svojih svih ispada i nepoznavanja stranih jezika, zato što Dačić prosto ume da nasmeje i zasija u prostoriji tj. privuče pažnju.


Nije se od Titovih vremena nešto puno promenio.
 
Шта уопште значи харизма политичара на Балкану, где свака галерија националних вођа показује искључиво серију намргођених лица и тешких веђа?

Ti zaboravljaš da nam je pretprošli predsednik bio maneken.

hqdefault.jpg


Politiku na stranu, Vučić ima Tadićeve harizme u promilima.
 
Ne samo harizmu, nego i prosto, stila. Obojica ovih ličnosti vrlo je prepoznatljivo.

1126131_zoran-djindjic-slobodan-milosevic_ls.jpg


Vučić je kao da smo spali s konja na magarca.
kod vucica mi smeta ona njegova snihodljivost, kao bezkicmenjak mi je, ne deluje mi da je nekog cvrstog karaktera u razgovorima. govorim o ponasanju i kako meni deluje,nije moj favorit
 
Kako god pokušavao shvatiti i razumjeti (ne)skriveni amozitet i mržnju prema AV-u od većine učesnika u temi, ne mogu se oteti utisku da time samo pokazujete nemoć i gubitak u političkoj borbi. Valjda smo svjesni da čovjek nije rodjen da mrzi. NIje.. mržnja truje čovjeka, i širi se kao zaraza..
Nisam neko ko bi sebi dozvolio da mrzi nečeiji izgled, nečije urodjene hendikepe.. da li je neko ružan ćorav na jedno oko, klempav, prćav kao AV.. krivog nosa, da li muca.. da li je to lijepo? Kako bi se vi osjećali da vas kvalifikuju po izgledu tj po nekim urodjenim manama,nedostacima?.. i nije bitno što se ovdje radi o bitnom čovjeku. Niti sam za njega niti protiv, imam svog predsjednika ali bi za ono što je do sada uradio za nas u R. Srpskoj napisao samo pohvale.
Kao drugo; Šta suttra posle izbora? Jer većina pobjedjuje, većina je uvijek u pravu.. ne može se gro naroda prevariti, podmititi, nasamariti.. a evidentno je da on ima veliku većinu i podršku..
Zato sam u čudu kad se postavljač teme @Gruban proziva kao da je maltene "pao sa marsa"??
Razumljivo je da lideri dobijaju povjerenje i glasače po djelima i ono što (u)rade a ne ocjenjivati ih po izgledu.. šta bi tek onda rekli za Kurza, Trampa i njegovu kosu i mnoge druge.. nekima simpatično, drugima i ne ali rugati se tome.. je onio što više govori o onima koji to ispoljavaju.
OKi.. vjerovatno da ste u poziciji da znate mnogo toga više je r ste tu ali i u porazu i u pobjedi treba biti fer i korektan.. Šta sad da izgubi recimo Zvezda ili Partizan u vječitom derbiju.. onaj klub koji izgubi trebao bi da bojkotuje sledeći njihov medjusobni meč?
 
Poslednja izmena:

Back
Top