Da li je abortus u skladu sa Božijim zakonom?

gost 336946

Elita
Poruka
23.437
Da li abortus treba da bude isključivo pravo žene ili moraju postojati ograničenja? Šta vodeće religije kažu o abortusu? Da li ga doživljavate kao ubijanje nerodjenog djeteta ili ga smatrate običnim "čišćenjem"?

Imajte u vidu da je Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država (SAD) objavio presudu kojom je okončao pola stoljeća staro pravo na pobačaj u cijeloj državi.
 
A šta ako trudnoća ugrožava život majke ili je dijete plod silovanja ili incesta?
Мајка би жртвовала свој живот да подари живот свом детету ако је мајка.

Силовање, инцест.. убиство је убиство, нема везе како је зачето.

Не убиј! Подари живот :)
 
Мајка би жртвовала свој живот да подари живот свом детету ако је мајка.

Силовање, инцест.. убиство је убиство, нема везе како је зачето.

Не убиј! Подари живот :)
Dakle, ti bi žrtvovao ženu zbog skupa ćelija u materici (embriona/fetusa)? Kakvo ti je to hrišćanstvo?

Čuš, nema veze kako je začeto?! Zamisli život tog djeteta.
 
Dakle, ti bi žrtvovao ženu zbog skupa ćelija u materici (embriona/fetusa)? Kakvo ti je to hrišćanstvo?

Čuš, nema veze kako je začeto?! Zamisli život tog djeteta.
То није "скуп ћелија"већ живо биће са срцем, душом...можда ако га не убију неки будући Јокић,Тесла, Ђоковић. :)

А замисли живот тог детета да му живот зауставиш ножем. :(
 
Наука је утврдила (ако се већ неко позива на науку) снимљено је и да се видети: 18 дана после зачећа почињу да се осећају удари срца и почиње да функционише сасвим посебан ,његов сопствени систем крвотока; 7.недеље код нерођеног детета региструју се мождани импулси, оно већ има образоване спољашње и унутрашње органе, очи, нос, усне, језик; у 12.недељи, када се допушта абортус , образовани су већ сви органи детета и предстоји им само да се развију. Дете већ окреће главицу, стиска шачицу, прави гримасе, проналази своја уста и сиса прстић. :)
Снимак побачаја детета од 12.недеља показује да оно предосећа опасност од убилачког инструмента, копрцс се силовито, повећавају се откуцаји срца са 140 на 200, дете широко отвара своја уста за крик, безгласни крик. :(
 
Da li abortus treba da bude isključivo pravo žene ili moraju postojati ograničenja? Šta vodeće religije kažu o abortusu? Da li ga doživljavate kao ubijanje nerodjenog djeteta ili ga smatrate običnim "čišćenjem"?

Imajte u vidu da je Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država (SAD) objavio presudu kojom je okončao pola stoljeća staro pravo na pobačaj u cijeloj državi.
Kako mozes reci kako dozivljavate ubistvo?

Cim se stvori zivot uklanjanje istog je ubistvo.
 
Мајка би жртвовала свој живот да подари живот свом детету ако је мајка.

Силовање, инцест.. убиство је убиство, нема везе како је зачето.

Не убиј! Подари живот :)
Nažalost, sa teškom mukom se moram (tehnički) složiti.
Jadne su žene. Ali sa druge strane i glupe, mislim, kako sebe dovedu do nekih situacija, pa to je neverovatno. I ovo sam rekao sa teškom mukom...
Doduše i vaspitanje igra ulogu ("ti si žensko, moraš da trpiš, stisni zube itd. A da, "o tome si trebala ranije da misliš") I ovo sam rekao da mi zamalo nije pozlilo.

Ja mislim da je muškarac 50% odgovoran za abortus. Ustvari, nema šta da "mislim", jesmo.
Nije se dete napravilo samo.

Treba pitati muškarce šta bismo konkretno uradili MI, da li bismo ženi/devojci našli doktora i kao da se ništa nije dogodilo ili bismo i mi "stisli zube" i neka se rodi ali i na našu odgovornost.
 
Cuj bogati ako je majka rodice pa makar je kostalo i zivota.
Znaci kuci imas dva deteta i zena ti se onesvesti dodje hitna odveze je u bolnicu i kaze doktor suprugu .... trudna je ali ova trudnoca moze je kostati zivota.
Muz ladno odgovori .... neka je kosta, majka je pa neka zrtvuje svoj zivot ...
E pa ja bih onda da i ti muzive dobrovoljno se roknu i tako daju podrsku svojoj zeni koju su osudili na smrt i majku te svoje zene zavili u crno i decu kuci ostavili bez majke.
Jer ce ta muskarcina da prolije suzu, dve, kad zena umre, pa ce naci novu, ozeniti se i nastaviti da stancuje decu.
Cuj zene su glupe :lol:
Nit su jadne, nit su glupe, nit ce vam izigravati priplodne krave ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Абортус је убиство.
Nažalost. Jeste.
Napisao sam već gore ali postoji "ali"...u slučaju da devojka iz bilo kog razloga ne želi dete ili se recimo smrtno plaši same ideje o tome da unutra živi neki parazit jer beba/fetus tehnički jeste parazit i ako hoće da se ubije, e onda neka abortira.
Kao da je i to lako.
Ali ja pričam dokle sebe žene dovedu...da su pametnije ne bi mi mogli ovako. Što reče @.Gogili Nikada ne možemo mi da sudimo niti da donosimo zakone, besan sam što je tako, u ogorčenju sam žene nazvao glupim, jer previše dopuštaju muškarcima.
 
Da li abortus treba da bude isključivo pravo žene ili moraju postojati ograničenja? Šta vodeće religije kažu o abortusu? Da li ga doživljavate kao ubijanje nerodjenog djeteta ili ga smatrate običnim "čišćenjem"?

Imajte u vidu da je Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država (SAD) objavio presudu kojom je okončao pola stoljeća staro pravo na pobačaj u cijeloj državi.
Ne znam zašto otvaraš ovakve teme kada znaš odgovore?
Što se mene tiče abortus je civilizacijsko dostignuće i pravo žene na slobodan izbor. Država ne može tek tako da naredi ženi da rađa, a da joj ne da nikakvu zaštitu niti pogodnosti.
Čudno je što se tako nešto desilo u Americi gde imaš svakodnevnu LGBT feministučku propagandu?
 
Ne znam zašto otvaraš ovakve teme kada znaš odgovore?
Što se mene tiče abortus je civilizacijsko dostignuće i pravo žene na slobodan izbor. Država ne može tek tako da naredi ženi da rađa, a da joj ne da nikakvu zaštitu niti pogodnosti.
Čudno je što se tako nešto desilo u Americi gde imaš svakodnevnu LGBT feministučku propagandu?
Ja sam za abortus samo u izuzetnim slucajevima (koje sam naveo gore).
 
Ne znam zašto otvaraš ovakve teme kada znaš odgovore?
Što se mene tiče abortus je civilizacijsko dostignuće i pravo žene na slobodan izbor. Država ne može tek tako da naredi ženi da rađa, a da joj ne da nikakvu zaštitu niti pogodnosti.
Čudno je što se tako nešto desilo u Americi gde imaš svakodnevnu LGBT feministučku propagandu?
nije u celoj americi zabranjen abortus
npr. u kaliforniji nije niti ce biti
a zabranom samo se postize da zene odlaze kod sumnjivih nadri lekara bez strucnosti u ko zna kakvim uslovima da odrade kiretazu cime se samo povecava rizik smrtnosti
 
Ovdje se postavlja i pitanje da li je ljudima važnije da se švrćkaju (i rizikuju neželjene trudnoće) ili da se uzdržavaju do braka (i tako izbjegnu štetne posljedice)?
i onda u braku shvati da mu zena po pitanju seksa uopste ne odgovara i obrnuto.... religija je jedno ali potencirati kameno doba je nesto totalno drugo
 

Back
Top