Da li je abortus u skladu sa Božijim zakonom?

Hmmm,hajde jedno pitanje za razmisljanje:
Kada su doneli preljubnicu ispred Isusa,dali je On zabranio kamenovanje te zene kao sto je nalagao zakon ili je mozda intervenisao na jedan sasvim drugaciji nacin i u sasvim drugaciju sferu ???
Ako se dobro secam,On uopste nije rekao da se zakon ne treba ispostovati nit je uopste tretirao ubistvo a jos manje zapovest koja brani ubistvo ali hajde da ne prejudiciram,da cujem Vase razmisljanje...
Ово питање је пун погодак, не само у контексту ове теме, већ још неких. Не само да није рекао да се закон не треба испоштовати, већ напротив, али има квака.
Међутим, мене занима твоје виђење и анализа наведеног примјера.
 
Leonardo da Vinči je rekao da će "doći vreme kada će ljudi spoznati da životinje imaju dušu i ubistvo životinje će se tretirati isto kao i ubistvo čoveka".
То већ имамо и сад код појединих групација, тзв. љубитеља животиња, који изједначавају вриједност живота људских бића и рецимо паса или мачака, чак дајући предност овим последњим, не бих коментарисао колико је то нормалан поглед, свако нек донесе закључак за себе.
 
Ово питање је пун погодак, не само у контексту ове теме, већ још неких. Не само да није рекао да се закон не треба испоштовати, већ напротив, али има квака.
Међутим, мене занима твоје виђење и анализа наведеног примјера.
To je pitanje zaista izuzetno bitno a narocito jer ga mnogi ili svesno ignorisu ili ,bar po meni,potpuno pogresno shvataju...ne bih da sada elaborisem jer cu se zabadava truditi a velika je mogucnost da mi obrisu komentar zbog spamovanja tako da ako si zaista zainteresovan otvori temu i postavi pitanje,mislim da cemo imati prilike da vidimo zaista interesantne odgovore.
 
Ja znam za veći broj parova koji ima po 3-4 ćerke jer su željeli i sina. I nijedan muškarac nije tražio od žene da abortira te ćerke.
To je bilo ranije dok nisu ni išle na ultrazvuk.
Jednostavno punio i punio dok nije dobio sina i to je to. A čuj 3-4, to je prosek, tebi k'o da 3-4 deteta manje više isto.
Između 3 i 4 je dete razlika, e vidiš, tako kao što si ti sad napisao nonšalantno 3-4 e tako su razmišljali isto Crnogorci muškarci.
3 ili 4 kćerke, njemu to isto, dok nema sina ne računa da ima decu.
 
A šta je sin vredniji od ćerke pa je štancovao u nadi da će dobiti muško?
Прије је било другачије вријеме, људи су били ослоњени једни на друге , а не на установе. Много је разлога што су људи имали више дјеце и прижељкивали бар једног сина. Један од разлога је и тај што су се ћерке удавале и одлазиле, а синови су остајали на имању и бринули се о остарелим родитељима.
 
Прије је било другачије вријеме, људи су били ослоњени једни на друге , а не на установе. Много је разлога што су људи имали више дјеце и прижељкивао бар једног сина. Један од разлога је итај што су се ћерке ч удавале и одлазиле, а синови су остајали на имању и бринули се о остарелим родитељима.
Pričao je o ovom vremenu
Vi to pravite razliku između ženske i muške dece?
Nešto nisam primetila da sinovi više brinu o roditeljima od ćerke ....
 
Pričao je o ovom vremenu
Vi to pravite razliku između ženske i muške dece?
Nešto nisam primetila da sinovi više brinu o roditeljima od ćerke ....
Не знам шта је он причао, знам шта сам ја рекао. Ти не видиш разлику између мушке и женске дјеце, па зар није очигледна они су мушки, а оне су женске. :D
Реци ми, знаш ли више случајева да родитељи кад остаре живе са ћеркама него са синовима?
 

Back
Top