Da li je abortus u skladu sa Božijim zakonom?

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.188
Hmmm,hajde jedno pitanje za razmisljanje:
Kada su doneli preljubnicu ispred Isusa,dali je On zabranio kamenovanje te zene kao sto je nalagao zakon ili je mozda intervenisao na jedan sasvim drugaciji nacin i u sasvim drugaciju sferu ???
Ako se dobro secam,On uopste nije rekao da se zakon ne treba ispostovati nit je uopste tretirao ubistvo a jos manje zapovest koja brani ubistvo ali hajde da ne prejudiciram,da cujem Vase razmisljanje...
Ово питање је пун погодак, не само у контексту ове теме, већ још неких. Не само да није рекао да се закон не треба испоштовати, већ напротив, али има квака.
Међутим, мене занима твоје виђење и анализа наведеног примјера.

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.188
Leonardo da Vinči je rekao da će "doći vreme kada će ljudi spoznati da životinje imaju dušu i ubistvo životinje će se tretirati isto kao i ubistvo čoveka".
То већ имамо и сад код појединих групација, тзв. љубитеља животиња, који изједначавају вриједност живота људских бића и рецимо паса или мачака, чак дајући предност овим последњим, не бих коментарисао колико је то нормалан поглед, свако нек донесе закључак за себе.

robivek

Domaćin
Poruka
3.013
Ово питање је пун погодак, не само у контексту ове теме, већ још неких. Не само да није рекао да се закон не треба испоштовати, већ напротив, али има квака.
Међутим, мене занима твоје виђење и анализа наведеног примјера.
To je pitanje zaista izuzetno bitno a narocito jer ga mnogi ili svesno ignorisu ili ,bar po meni,potpuno pogresno shvataju...ne bih da sada elaborisem jer cu se zabadava truditi a velika je mogucnost da mi obrisu komentar zbog spamovanja tako da ako si zaista zainteresovan otvori temu i postavi pitanje,mislim da cemo imati prilike da vidimo zaista interesantne odgovore.

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.236
Ja znam za veći broj parova koji ima po 3-4 ćerke jer su željeli i sina. I nijedan muškarac nije tražio od žene da abortira te ćerke.
To je bilo ranije dok nisu ni išle na ultrazvuk.
Jednostavno punio i punio dok nije dobio sina i to je to. A čuj 3-4, to je prosek, tebi k'o da 3-4 deteta manje više isto.
Između 3 i 4 je dete razlika, e vidiš, tako kao što si ti sad napisao nonšalantno 3-4 e tako su razmišljali isto Crnogorci muškarci.
3 ili 4 kćerke, njemu to isto, dok nema sina ne računa da ima decu.

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.188
A šta je sin vredniji od ćerke pa je štancovao u nadi da će dobiti muško?
Прије је било другачије вријеме, људи су били ослоњени једни на друге , а не на установе. Много је разлога што су људи имали више дјеце и прижељкивали бар једног сина. Један од разлога је и тај што су се ћерке удавале и одлазиле, а синови су остајали на имању и бринули се о остарелим родитељима.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
12.754
Прије је било другачије вријеме, људи су били ослоњени једни на друге , а не на установе. Много је разлога што су људи имали више дјеце и прижељкивао бар једног сина. Један од разлога је итај што су се ћерке ч удавале и одлазиле, а синови су остајали на имању и бринули се о остарелим родитељима.
Pričao je o ovom vremenu
Vi to pravite razliku između ženske i muške dece?
Nešto nisam primetila da sinovi više brinu o roditeljima od ćerke ....

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.188
Pričao je o ovom vremenu
Vi to pravite razliku između ženske i muške dece?
Nešto nisam primetila da sinovi više brinu o roditeljima od ćerke ....
Не знам шта је он причао, знам шта сам ја рекао. Ти не видиш разлику између мушке и женске дјеце, па зар није очигледна они су мушки, а оне су женске. :D
Реци ми, знаш ли више случајева да родитељи кад остаре живе са ћеркама него са синовима?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.