Quantcast

Da li je 63-65 °C za procesor puno?

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Imam Athlon 2500 koji radi u nagorim mogucim uslovima za hladjenje procesora. Neces verovati da je kod mene normalno 50 - 70 C a na opterecenjima 100 % izlazi i do 85 C. Nije mu dosada falilo nista, imam ga 2 godine. Napunio sam kuciste sa ukupno 9 ventilatora, menjao kuler i pastu ali nisam nista uradio posebno po pitanju obaranja temperature. Ponekad pomislim da samo merenje temperature nije previse tacno u biosu. Jedno je istina - podatak iz biosa se razlikuje od podataka iz sisoftsandra i slicnih programa.

Legat Damar

Obećava
Poruka
74
King 7:
Imam Athlon 2500 koji radi u nagorim mogucim uslovima za hladjenje procesora. Neces verovati da je kod mene normalno 50 - 70 C a na opterecenjima 100 % izlazi i do 85 C. Nije mu dosada falilo nista, imam ga 2 godine. Napunio sam kuciste sa ukupno 9 ventilatora, menjao kuler i pastu ali nisam nista uradio posebno po pitanju obaranja temperature. Ponekad pomislim da samo merenje temperature nije previse tacno u biosu. Jedno je istina - podatak iz biosa se razlikuje od podataka iz sisoftsandra i slicnih programa.
Moguće da ti senzor na ploči ne radi dobro. To se lako da proveriti-ostavi ga u hladnoj prostoriji satima i onda upali i odmah pogledaj u bios-u šta piše za temeperaturu.Ako piše nešto tipa 40 ili 50 stepeni,očigledno to nema veze sa istinom.. :-D A Sandra i ostali programi samo čitaju vrednosti iz bios-a,nema softver termometar.. :-)

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Menjao sam plocu, isto se dogadja. Ujutro, kada je najhladniji kompjuter, po paljenju bios jedno vreme ne pokazuje nista a onda se pojavi 40 C i bez ikakvog daljeg rada izadje na oko 50 C sto je minimum. Inace, na tih 85 C kada pipnem kuler on je topao bas, da ne kazem vruc. Jedno vreme sam brinuo ali sada vise ne.

Ć

Ćale

Gost
Zems:
Malo sam ga klokovao pa me zanima dali je ova temperatura opasna i koja
je gornja granica bezbedna. Upitanju je sempron 2500+ !
Sta znaci "malo sam ga overklokovao",koliko je to malo?
Kakav cooler koristis?
Kada i gde citas tu temperaturu?

Ako imas AMD box cooler i tempraturu ocitavas iz nekog programa posle igranja neke igrice onda je temperatura u granicama normale.
Ako je to temperatura koju citas iz biosa posle samog ukljucivanja racunara temperatura je previsoka.

Zems

Početnik
Poruka
25
father:
Sta znaci "malo sam ga overklokovao",koliko je to malo?
Kakav cooler koristis?
Kada i gde citas tu temperaturu?

Ako imas AMD box cooler i tempraturu ocitavas iz nekog programa posle igranja neke igrice onda je temperatura u granicama normale.
Ako je to temperatura koju citas iz biosa posle samog ukljucivanja racunara temperatura je previsoka.
Povećao sam magistralu tj sa 10.5x166 na 10.5x200( možda i nije malo, nisam baš neki stručnjak za klokovanja)
Što se tiče kulera jeste box a temperaturu sam čitao iz biosa( pre toga sam ga ostavio da radi 30min. da vidim koliko će se maximum podići T.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.