Da li imate problem sa serijama sa malo vecim brojem epizoda

Poruka
21.521
Evo konkretno moj slucaj, cesto gledam serije od 20-30 epizoda jer to mi je mera...
Npr. 70 i 80 epizoda mi je previse jer koliko god bilo zanimljivo i kvalitetno, ja ne mogu iste likove, istu pricu, vajb,itd...
Mislim mogu, zasto ne bih mogao, ali mi je mucenje..
Serije sa manjim brojem epizoda mi leze jer znam da nema razvlacenja i da cu uskoro sve znati..
Ali tu se javlja problem, jer zbog iskljucivosti te vrste ostajem uskracen za neke serije koje su verovatno kvalitetnije od mnogih sa manje nastavaka..

Imam u planu da pogledam Sopranose (vec odgledao prvu sezonu), House Of Cards, Boardwalk Empire i jos eventualno Better Call Saul i The X Files...
Ali se ipak do sada opredeljujem za neke krace ili za one koje su na pola emitovanja..
Da li i vi imate slican problem? Ja znam ljude koji poput mene dele istu ovu "muku"... Ako je i kod vas takav slucaj napisite slobodno...
A oni koji nemaju takav problem recite kako da ga prevazidjemo haahahah :D
 
A dokle ces me muciti za Bolji zivot... :(
Dosije x jesam uvatio po neku epizodu i znam o cemu se radi, ali nisam nikad seo i odgledao celu seriju...
Pa pazi, to ti je kao da imaš keca iz maternjeg
Dosije x sam gledala u šest krugova otprilike, to znači sve epizode po šest puta najmanje
Još se nije pojavila serija koja će mene da obori na dupe onoliko koliko ije dosije x prvi put kad sam gledala
 
Pa pazi, to ti je kao da imaš keca iz maternjeg
Dosije x sam gledala u šest krugova otprilike, to znači sve epizode po šest puta najmanje
Još se nije pojavila serija koja će mene da obori na dupe onoliko koliko ije dosije x prvi put kad sam gledala

Ne znam, ja tome ne pridajem neku vaznost... Uz Diplomce to je jedina Paviceva serija koju nisam gledao...
Mada pazi, isto kao i x files ja jesam Bolji zivot po neku epizodu video, kad se davalo jos davno... Ali ono da pratim kontinuirano i gledam ne.

Ali razumem sta pricas, meni je na primer tako zao kad neko nije gledao Dark jer je epohalna..
Pa i ovaj Sense8 koji sam upravo zavrsio je isto jedna prica vredna pamcenja..
Dosije X da ima 20 umesto 200 epizoda pogledao bih ga jos davno...
 
Ne znam, ja tome ne pridajem neku vaznost... Uz Diplomce to je jedina Paviceva serija koju nisam gledao...
Mada pazi, isto kao i x files ja jesam Bolji zivot po neku epizodu video, kad se davalo jos davno... Ali ono da pratim kontinuirano i gledam ne.

Ali razumem sta pricas, meni je na primer tako zao kad neko nije gledao Dark jer je epohalna..
Pa i ovaj Sense8 koji sam upravo zavrsio je isto jedna prica vredna pamcenja..
Dosije X da ima 20 umesto 200 epizoda pogledao bih ga jos davno...
Svaku od tih dvesta epizoda ja znam skoro napamet ahahah
Al pazi, tebi to može biti smor. Moj sin (ne ti ili Momčilo nego onaj treći iz rl) kad je gledao dosije x njemu je bila čudna moja fasciniranost tom serijom. Realno, specijalni efekti i ostalo iz te serije su danas smešni, al za ono vreme je bila senzacija
 
Svaku od tih dvesta epizoda ja znam skoro napamet ahahah
Al pazi, tebi to može biti smor. Moj sin (ne ti ili Momčilo nego onaj treći iz rl) kad je gledao dosije x njemu je bila čudna moja fasciniranost tom serijom. Realno, specijalni efekti i ostalo iz te serije su danas smešni, al za ono vreme je bila senzacija

A jel svaka epizoda za sebe, ono kao nov slucaj u svakoj, ili se nastavlja..?
 
Evo konkretno moj slucaj, cesto gledam serije od 20-30 epizoda jer to mi je mera...
Npr. 70 i 80 epizoda mi je previse jer koliko god bilo zanimljivo i kvalitetno, ja ne mogu iste likove, istu pricu, vajb,itd...
Mislim mogu, zasto ne bih mogao, ali mi je mucenje..
Serije sa manjim brojem epizoda mi leze jer znam da nema razvlacenja i da cu uskoro sve znati..
Ali tu se javlja problem, jer zbog iskljucivosti te vrste ostajem uskracen za neke serije koje su verovatno kvalitetnije od mnogih sa manje nastavaka..

Imam u planu da pogledam Sopranose (vec odgledao prvu sezonu), House Of Cards, Boardwalk Empire i jos eventualno Better Call Saul i The X Files...
Ali se ipak do sada opredeljujem za neke krace ili za one koje su na pola emitovanja..
Da li i vi imate slican problem? Ja znam ljude koji poput mene dele istu ovu "muku"... Ako je i kod vas takav slucaj napisite slobodno...
A oni koji nemaju takav problem recite kako da ga prevazidjemo haahahah :D
Kako da ne, sto je i logicno. Kada serija traje predugo stvara se prostor za razvlacenje radnje, nekako odu u ofsajd sa razvojem likova jer prosto ne znaju sta da rade sa nekima, pa sve to ume da smori gledaoca i da dovede do toga da se opsti utisak o seriji sroza. Ovaj format antologije je zbog toga veoma dobar i originalan, npr Fargo, American Crime Story... Ne bi bilo lose da jedna serija cesce menja pisce zato sto jedni te isti nakon kraceg vremena brzo iscrpe ideje.
 
Kako da ne, sto je i logicno. Kada serija traje predugo stvara se prostor za razvlacenje radnje, nekako odu u ofsajd sa razvojem likova jer prosto ne znaju sta da rade sa nekima, pa sve to ume da smori gledaoca i da dovede do toga da se opsti utisak o seriji sroza. Ovaj format antologije je zbog toga veoma dobar i originalan, npr Fargo, American Crime Story... Ne bi bilo lose da jedna serija cesce menja pisce zato sto jedni te isti nakon kraceg vremena brzo iscrpe ideje.

Pa Fargo u svakoj sezoni menja likove i pricu isto kao True Detective...
A sta mislis o konceptu da se u svakoj epizodi sve menja kao u Black Mirror.. Ono, jeste mozda ekstrem ali je ista ideja i poenta svake od epizoda...
A razbija monotoniju i donosi nesto novo.. Ja bih voleo da ima vise takvih serija..
 
A zamisli tek one indijske serije... ljudi se rađaju, žive i umiru a da ne saznaju ni kako je serija počela ni kako se završila.
Pa isto ove sad nase sto snimaju sa statistima u glavnim ulogama ,samo da se prekrsti covek i pomoli da prestanu,e 2020 godina oni otkrili da moze da se snima i krimi pucacina,sad cekam neku sa spec efektima matrixa i jurnjave ulicama uz letenje automobila
 
Evo konkretno moj slucaj, cesto gledam serije od 20-30 epizoda jer to mi je mera...
Npr. 70 i 80 epizoda mi je previse jer koliko god bilo zanimljivo i kvalitetno, ja ne mogu iste likove, istu pricu, vajb,itd...
Mislim mogu, zasto ne bih mogao, ali mi je mucenje..
Serije sa manjim brojem epizoda mi leze jer znam da nema razvlacenja i da cu uskoro sve znati..
Ali tu se javlja problem, jer zbog iskljucivosti te vrste ostajem uskracen za neke serije koje su verovatno kvalitetnije od mnogih sa manje nastavaka..

Imam u planu da pogledam Sopranose (vec odgledao prvu sezonu), House Of Cards, Boardwalk Empire i jos eventualno Better Call Saul i The X Files...
Ali se ipak do sada opredeljujem za neke krace ili za one koje su na pola emitovanja..
Da li i vi imate slican problem? Ja znam ljude koji poput mene dele istu ovu "muku"... Ako je i kod vas takav slucaj napisite slobodno...
A oni koji nemaju takav problem recite kako da ga prevazidjemo haahahah :D

The X files sam gledao kao mladji i friends i jos par tih sto se oduze sam gledao kao dosta mladji dok jos nije bilo po netu ali ne mogu kazem sam odgledao sve, mozda nekih 80-90%, sa sigurnoscu mogu tvrdim sam jedino odgledao samo mucke i sopranose.
 
Evo konkretno moj slucaj, cesto gledam serije od 20-30 epizoda jer to mi je mera...
Npr. 70 i 80 epizoda mi je previse jer koliko god bilo zanimljivo i kvalitetno, ja ne mogu iste likove, istu pricu, vajb,itd...
Mislim mogu, zasto ne bih mogao, ali mi je mucenje..
Serije sa manjim brojem epizoda mi leze jer znam da nema razvlacenja i da cu uskoro sve znati..
Ali tu se javlja problem, jer zbog iskljucivosti te vrste ostajem uskracen za neke serije koje su verovatno kvalitetnije od mnogih sa manje nastavaka..

Imam u planu da pogledam Sopranose (vec odgledao prvu sezonu), House Of Cards, Boardwalk Empire i jos eventualno Better Call Saul i The X Files...
Ali se ipak do sada opredeljujem za neke krace ili za one koje su na pola emitovanja..
Da li i vi imate slican problem? Ja znam ljude koji poput mene dele istu ovu "muku"... Ako je i kod vas takav slucaj napisite slobodno...
A oni koji nemaju takav problem recite kako da ga prevazidjemo haahahah :D

Ja sam problem (recimo) resio tako sto sam iskljuciv - gledam samo horor i SF serije, a i filmove. Nase ne gledam bukvalno nista novo (serije, filmove).
Napravio sam samo jedan izuzetak - The Big Bang theory, serija je komedija ali posto sam tu negde iz struke navukao sam se zesce i super je, toliko sam se slatko ismejao, a i sad pratim Young Sheldon (to je ista serija samo kada je jedan od glavnih junaka bio klinac).

Meni su recimo potpuno bezvezne neke policijske serije i sl, toliko je vec vidjeno... Komedije bih mozda i gledao, ali ni to me nesto ne privlaci osim pomenutog, tako da se drzim uglavnom svog recepta - mora da ima nesto natprirodno, bilo bukvalno ili bar u tehnickom smislu (SF).

Eto, tako redukujes broj serija. A i tu retko imas te dugotrajuce, izuzetak je recimo The Walking Dead koji su poceli toliko da dave da bih, da nisam fan zanra, odavno prestao da ih gledam.

Jos jedna stvar koju mozes da radis - ja to koristim kad god se ukaze prilika - je da stavis brzinu na 1.25 ili cak i na 1.5, cesto se uopste ne primeti da nesto gubis. Za neke davez scene mozes i da stavis 2. Tako moze da se ustedi neko vreme a da se odgleda film/serija.

Isto koristim na YT, recimo kad gledam klipove politicara ili sta god ubrzam do mere gde se ne gubi na sustini i ustedim neko vreme a pogledam klip.
 

Back
Top