Da li imate poverenja u alternativnu medicinu? (Anketa)

Da li verujete u alternativnu medicinu ?

• Verujem

glasova: 10 33,3%
  • Ne verujem

glasova: 6 20,0%
  • Alternativna i tradicionalna medicina treba da saradjuju

glasova: 14 46,7%

• Ukupno glasova
    30

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.596
Da li imate poverenje u alternativnu medicinu u alternativnu medicinu kao naši stari koji su imali i koja leci mnoge bolesti,leci uzrok, duhovni i fizicki problem i onda kada tradicionalna medicina digne ruke.

Od davnina Srbi veruju u alternativnu medicinu i pokušavaju da sačuvaju zdravlje uz pomoć prirodnih metoda i lekova. Zna se da postoje ljudi koji znaju da „nameštaju“ polomljene kosti, „pomeraju“ želudac i mogu da skidaju bradavice.Tu su i razne duhovne i fizicke metode iz drevnioh civilizacija koje su dobre za oporavak celog organizma,detoksikaciju u lečenje mnogih boljki

Koliko biljke , posebna ishrana, napici,voce i povrce, razne masaže i duhovne meditacije uticu na zdravlje ili doprinose izlecenju
i da li tradicionalna i alternativna medicina treba da se nadopunjuju i saradjuju jedna s drugom.

Sta vi mislite?

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.650
Da li imate poverenje u alternativnu medicinu u alternativnu medicinu kao naši stari koji su imali i koja leci mnoge bolesti,da leci uzrok, kompletan duhovni problem zbog kojeg je doslo do fizickog oboljenja. i onda kada tradicionalna medicina digne ruke.

Od davnina Srbi veruju u alternativnu medicinu i pokušavaju da sačuvaju zdravlje uz pomoć prirodnih metoda i lekova. Zna se da postoje ljudi koji znaju da „nameštaju“ polomljene kosti, „pomeraju“ želudac i mogu da skidaju bradavice.Tu su i razne duhovne i fizicke metode iz drevnioh civilizacija koje su dobre za oporavcak celog organizma,detoksikaciju u lečenje mnogih boljki

Koliko biljke , posebna ishrana, napici,voce i povrce, razne masaže i duhovne meditacije uticu na zdravlje ili doprinesu izlecenju
i da li tradicionalna i alternativna medicina treba da se nadopunjuju i saradjuju jedna s drugom.

Sta vi mislite?
Alternativna medicina nije nauka , zato što ne postoji naučna potvrda takvih metoda lečenja , nema kontrolisanih studija koje su pokazale efikasnost i bezbednost i tu je i početak i kraj.
Drugo , medicina ne isključuje primenu biljaka , ne umanjuje značaj psihe u oporavku , ne umanjuje značaj prirodnog imuniteta , već sve zajedno koristi u lečenju.

Pre svega radi se o terminološkim zabludama i/ili neznanju :

"Alternativna medicina - prirodna , zvanična medicina - veštačka" . Jedna lepo osmišljena floskula za zgrtanje novca :
čišćenje od imaginarnih parazita , nameštanje atlasa, kvantna medicina , ishrana bazirana po tipovima krvnih grupa , čudotvorne tinkture, gledanje u sunce ..nema kraja . Ne samo da nije delotvorno već može biti i opasno.
Većina lekova je sintetisana iz prirode .
Lečenje u medicini ne podrazumeva nužnu upotrebu lekova.
Definicija zdravlja uključuje i fizičko, mentalno i socijalno blagostanje.

Frapantno je koliko ljudi nisu svesni da uravnotežana ishrana , fizička aktivnost, psihička ravnoteža, dovoljno sna,... utiču direktno na naše zdravlje i koliko mogu pomoći u rešavanju mnogih zdravstvenih problema .

Sve u svemu postoje dve krajnosti : nekritična upotreba lekova , gde čovek sam sebi ordinira terapiju i kad ne treba , i okretanje alternativnim metodama .
Sve ono što je alternativno nije dokazano.

Indigo3

Veoma poznat
Poruka
10.048
Nijednu metodu alternativne medicine nisam isprobala, ali ako je po iskustvima nekoliko ljudi koje poznajem, pomažu.
Verujem im, ali kad predlažu da pođem sa njima, kao, da se uverim... to mi je malo sektaški, pa sam uvek na distanci, dakle neutralna. Nijedan ponuđeni odgovor mi ne odgovara!
:rida:

Ako ti je pomoglo, brate, budi srećan, zašto imaš potrebu da me ubeđuješ da i meni to isto treba???
:dash:

Kada se govori o alternativnoj medicini, mislim prvenstveno na akupunkturu, homeopatiju, kvantnu medicinu, ajurvedu, itd.

Schrodinger

Iskusan
Poruka
5.175
Alternativna medicina nije nauka , zato što ne postoji naučna potvrda takvih metoda lečenja , nema kontrolisanih studija koje su pokazale efikasnost i bezbednost i tu je i početak i kraj.
Naravno da jeste nauka i naravno da postoji naučna potvrda. Postoje i kontrolisane studije efikasnosti a sto se tiče bezbednosti valjda ima manje nusefekata od klasičnih lekova.
Ne zove se "alternativno" nego komplementarno, taj izraz je zastareo
Da, vjerujem u alternativnu medicinu. Ne bih da zvučim kao teoretičar zavjera ali moderna medicina i farmacija su najveći biznis. Njima nije u interesu da ozdravite nego da imaju potrošača njihovih proizvoda što duže.
Budi teoretičar slobodno, idi korak dalje i pretpostavi da su sve vrste medicine biznis, samim tim i alternativno-komplementarna? ;) Samo ono sto je besplatno nije biznis, recimo radiestezija... ali zato neće da prodaju radiestezijske detektore da bi prevencija ostala tajnovita?

Poslednja izmena:

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.874
Drugo , medicina ne isključuje primenu biljaka , ne umanjuje značaj psihe u oporavku , ne umanjuje značaj prirodnog imuniteta , već sve zajedno koristi u lečenju.

Pre svega radi se o terminološkim zabludama i/ili neznanju :

"Alternativna medicina - prirodna , zvanična medicina - veštačka" . Jedna lepo osmišljena floskula za zgrtanje novca :
čišćenje od imaginarnih parazita , nameštanje atlasa, kvantna medicina , ishrana bazirana po tipovima krvnih grupa , čudotvorne tinkture, gledanje u sunce ..nema kraja . Ne samo da nije delotvorno već može biti i opasno.
Većina lekova je sintetisana iz prirode .
Lečenje u medicini ne podrazumeva nužnu upotrebu lekova.
Definicija zdravlja uključuje i fizičko, mentalno i socijalno blagostanje.

Frapantno je koliko ljudi nisu svesni da uravnotežana ishrana , fizička aktivnost, psihička ravnoteža, dovoljno sna,... utiču direktno na naše zdravlje i koliko mogu pomoći u rešavanju mnogih zdravstvenih problema .

Sve u svemu postoje dve krajnosti : nekritična upotreba lekova , gde čovek sam sebi ordinira terapiju i kad ne treba , i okretanje alternativnim metodama .
Ови што се школују на факултетима за сво време студија науче да ти препишу лек. :)

maybell

Aktivan član
Poruka
1.028
Nijednu metodu alternativne medicine nisam isprobala, ali ako je po iskustvima nekoliko ljudi koje poznajem, pomažu.
Verujem im, ali kad predlažu da pođem sa njima, kao, da se uverim... to mi je malo sektaški, pa sam uvek na distanci, dakle neutralna. Nijedan ponuđeni odgovor mi ne odgovara!
:rida:

Ako ti je pomoglo, brate, budi srećan, zašto imaš potrebu da me ubeđuješ da i meni to isto treba???
:dash:

Kada se govori o alternativnoj medicini, mislim prvenstveno na akupunkturu, homeopatiju, kvantnu medicinu, ajurvedu, itd.
mrzim kad me bilo ko ubedjuje u nešto..
Inače, probala bih možda neki prirodni melem, a ne babe koje nameštaju pupak, noge, ruke isl.gluposti..
U suštini, idem kod doktora samo kad osetim da je hitno..

Indigo3

Veoma poznat
Poruka
10.048
mrzim kad me bilo ko ubedjuje u nešto..
Bukvalno se ni na šta ne žalim, i kao... ''Pa, možda ne znaš da nešto nije u redu.''
''Je l' izgledam loše?''
''Ma, ne, nego, da se prekontrolišeš...''.
Pa, ja ne znam... to bi mi bilo kao ono: ''Dokon pop i jariće krsti.''
Svaka čast tim stručnjacima, ali da se susrećem, upoznajem sa njima i da mi eventualno otkrivaju (moje) probleme o kojima ni u snu nisam razmišljala... Neka hvala!
Od konvencionalne medicine cenim Panadol, od tradicionalne sve... a to alternativno... pa... ok, lepo je znati da i ona postoji.

Indigo3

Veoma poznat
Poruka
10.048
Najbolja medicina je ona koja nas uči da o sebi vodimo računa, da ne dolazimo u situacije kad iko treba da nas leči.
Naravno, to nije matematika, nije ni pijaca, nije ni bockanje raznih tački na telu da bi se bol neutralisao na neko vreme, ne znači da toliko i toliko koječega dnevno nas obezbeđuje pa nećemo oboleti, ali psihička i fizička higijena su stub svega za mene.
Dakle, ja ostajem pri Batutu koji je promovisao higijenu i prevenciju.

jolemisa

Elita
Poruka
20.273
Danasnji zivot je veoma brz i strean i vecina ima neke posledice od toga.Jutros je bio onaj novinar travar u jutarnjem programu i pricao o lavandi koliko je dobra za stres i uspesno zaspivanje.Moze se nabrati,mali buketic lavande i ostaviti da se osusi,pa onda usitniti i cvetove i stabljike i staviti u neku krpenu kesicu ispod jastuka.Pomaze da smiri od stresa,da bi se lakse zaspalo,a tako i bolje odmorilo.Postoje i kapi napravljene od iste,treba na drugu stranu kanuti 2-3 kapi lavande i ona ce u toku noci pozitivno uticati na bolje spavanje,s tim i bez stresa.Kada dodje zbog stresnog zivota do vecih problema,onda mora kod specijaliste.

RIA77

Iskusan
Poruka
6.632
Волим је, али то је огроман бизнис. Треба расчивијати ко је ту прави уметник те медицине, а ко није.
Кинеска медицина је врх.

Hm... kod sitnih boljki, koliko toliko, ali kod recimo prave glavobolje od zestokog pijanstva, zubobolje i sl., nema do kemije.
То се решава веровао или не - пробиотицима, магнезијумом и рибљим уљем.
Isto tako mi npr. nikada ne bi palo na pamet lijeciti rak iskljucivo s RSO.
И то се решава. Зове се Бројсова метода. Знам човека који је већ петнаест година жив после коришћења Бројсове методе, дакле - ради.

RIA77

Iskusan
Poruka
6.632
Ne verujem ni u šta. Probam pa vidim da li radi. I zavisi od metode(tehnike) do metode. I da, zvanična i alternativa medicina treba da sarađuju.
Па већ сарађују.
Постојји рецимо екстракт зеленог чаја као суплемент.
Екстракт коштице грожђа.
Мумио као пун минерала се може купити у апотеци.
Тако да је алтернативна медицина све доступнија.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.460
Da li imate poverenje u alternativnu medicinu u alternativnu medicinu kao naši stari koji su imali i koja leci mnoge bolesti,leci uzrok, duhovni i fizicki problem i onda kada tradicionalna medicina digne ruke.

Od davnina Srbi veruju u alternativnu medicinu i pokušavaju da sačuvaju zdravlje uz pomoć prirodnih metoda i lekova. Zna se da postoje ljudi koji znaju da „nameštaju“ polomljene kosti, „pomeraju“ želudac i mogu da skidaju bradavice.Tu su i razne duhovne i fizicke metode iz drevnioh civilizacija koje su dobre za oporavak celog organizma,detoksikaciju u lečenje mnogih boljki

Koliko biljke , posebna ishrana, napici,voce i povrce, razne masaže i duhovne meditacije uticu na zdravlje ili doprinose izlecenju

Sta vi mislite?
imam..................ako ne dolazi sa interneta.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.