Da li imate osećaj da je prošlo vaše vreme?

Idu godine, prioriteti i interesovanja se menjaju, kako se nosite sa tim? Eto i fizički izgled, kako podnosite starenje?
Luka, Luka... Cemu ove teske teme? 😋

Ne treba sebi davati na znacaju, vreme svakako prolazi, proces starenja je neminovnost, da je smor- jeste ali tako je.
Sa druge strane nema svako priliku da ostari, pa mu dodje i kao privilegija.
 
Idu godine, prioriteti i interesovanja se menjaju, kako se nosite sa tim? Eto i fizički izgled, kako podnosite starenje?
Pa vidite ovako....

Život...

To vam je kao list na drvetu
U proleće niče
U leto veliko i zeleno
U jesen kako koja boja strefi
U zimu - ...

E medjutim IMA I NAS ZIMZELENIH AHAHAHAHAHAHAHAHAHA
:lol:
 
Idu godine, prioriteti i interesovanja se menjaju, kako se nosite sa tim? Eto i fizički izgled, kako podnosite starenje?

Имам осећај да моје време тек долази. Иначе, рекао бих да сам пар година старији од тебе.

Што се физичког изгледа тиче, јесте да се појави нека мала борица или нека седица у коси, чак и нека влас опадне са предње стране,

ипак,

теретана и исхрана, па сам од врата на доле сваки дан бољи и бољи, а глава...глава отпада.

А пословно, што си старији, све си јачи. Можда тек уласком у седму деценију може да крене опадање, а не мора.
 
Stos je da ne ukapiras na samom sebi (fizicki) da vreme prolazi, to tek dolazi kasnije kada ti padne fizicka snaga i kad se pojave znaci starenja, Ukapiras da je proslo tvoje vreme kada jednog dana odes u grad pa na mestu gde si do juce znao poprilicno ljudi vise nema nikoga poznatoga, sve neke nove klinke, postao si calac od 3+ banke za klinke od 19 koje zure na Filozofski, Filoloski ili PMF. Isti slucaj je sa krajem u kom si odrastao ili provodio mnogo vremena u mladosti, dodjes na cosak tvog detinjstva a ne prepoznajes vise nikoga, sve nepoznati ljudi za tebe... sem neke bakute, za koju se kroz maglu setis da si na nju trzao pre 25 godina kao na strava ribu iz kraja...

Ili kad pogledas svoju kontakt listu a u njoj vec imas ljude koji su umrli, drugare iz gimnazije ili sa faksa. OK, jesu ljudi otisli sa ovog sveta iz iznenadnih ili teskih bolesti ali vec brises imena...

No, mozda najveci shok i trenutak spoznaje je kada dobijes zelju da okrenes roditelje a onda se setis da vise nisu medju nama, tada te bas lupi taj nedostatak i shvatis prolaznost i sta znaci starenje.

Znaci starenje je, druze Luka, najvise povezano sa stavom u glavi i promenjenim osecajem povezanosti/nedostatkom dragih ljudi. Tek kasnije dodje problem sa fizickim propadanjem ili bolestima.
 

Back
Top