Da li ima Hriscanke ovde?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sto si ti nju gledao kao seksualni objekat, a ne neku 'smernu hriscanku', nije do njenog oblacenja nego do tebe.

Evo, od 7 jutros pa do malopre sam bio na nudistickoj plazi, mnogo lepih ljudi i nikoga nisam gledao kao seksualni objekat.

Perverzija je u oku posmatrača.
I ja upravo stigao sa nudisticke. Tj. nije zvanično nudistička, ali jedan deo smo osvojili za nas 😊
Nikakvih seksualnih tenzija nema tamo.

Ovo je potreba kad je nekom mali da mu bude veliki...
A najstrašnije je kad želi i druge da stavi u isti koš.. Da mu baca loptu a drugi mu je samo dodaju.
To rade oni koji su bezobzirni i apatični, Hitler npr...

Nema toga više, iako smo svi u istoj trci, da preživimo, preteramo vreme, i uživamo kako znamo, možemo i umemo...

Zasto bi banovali autora koji je kreirao ovako intrigantnu temu koja je u trendu? Zelite da nema teme zato sto vam je *iritirajuca* - meni to deluje patoloski (kao kad latentni homoseksualci hipertrofirano glume velike muskarcine i *hoce da ubiju pedere*). A tema ima 1200 pregleda i 160 komentara za samo 1 dan.

Da li ta konkretna deca koju on pominje nece postojati i morati da zive u sredini u kojoj zive tako sto cemo licemerno PRESTATI da ih spominjemo (da li cemo ih tako zaista zastititi od njihove muke)?

Da, tema je zaista veoma interesantna (u moru trivijalnih koje vladaju u posl. vreme ili predvidih i smarajucih) i izazvala je bar neku zivost na forumu koji je, nazalost, vec duze - polumrtav.
Ako se bojimo *bolesnih* tema treba da razmislimo da li se mozda bojimo da nismo i sami *bolesni*... tj. da nam teme poput ove ne ugroze nasu krhku ljusturu *normalnosti*? Zasto bi neko ko ima samopuzdanja u svoju mentalnu stabilnost zeleo cenzuru bilo kakvih tema?

Bolesan je samo majmun koji uvlači decu u priču.
Jel tu nešto nejasno?

Temu ne ključati
Većina se ne slaže sa autorom,možda ovo tematski nije najsretnije mjesto ali svakako za (samo)propitivanje nekih od posjetitelja ovog mjesta je poticajna. Dalo se pročitati zanimljivih i manje zanimljivih komentara.Nevjerojatna je lakoća kojom pojedinci osuđuju autora ne shvaćajući da rade isto što i on u dijelovima s kojim se oni ne slažu sa njim.Dakle isti samo gledaju iz drugog kuta.
Kratak osvrt autoru iz pjesme
Zvizda Danica
Da je Adam, Evu
manje drza za ruku
sigurno mu ne bi
dala gnjilu jabuku
lipa zena to je vrag
muskon srcu puno drag
a muškarac slipac i budala
uvik slidin isti trag

Bez obzira bile one ili ne hrišćanke ali
ima nešto sey-privlačnou u tim ženama koje znaju skromno al ponosno nositi jednostavnu obleku,ne koriste šminku a prirodnu kosu prave na par varijacija ( pletenice,pundža,rep,samo puštena kosa niz leđa etc.) : )

Napisano beze nema sa Hrišćanskom kulturom,običajima,učenjem.
Pravoslavlje daje slobodu mišljenja i življenja a ne brani ni extremno delovanje,življenje ali bez pritiska na druge.
Ovo mi liči na nevešt pokušaj uvodjenja vehabijskog sistema diktature u Hrišćanstvo što je em glupo em nemoguće.
Ovo piše Srbin,Pravoslavac,vernik.
Ne baš. Žena ne može da uđe u manastir ako nosi pantalone tako da nije baš tačno da je u Pravoslavlju sve dozvoljeno. Problem je što ljudi u Srbiji i ne znaju šta je pravoslavlje jer najmanje 3-4 generacije u svakoj porodici nisu religiozne.

Novokomponovani vernici. Meni su najjači oni koji 80 godina nisu slavili slavu i onda se njihovi praunuci sete da slave jer vide od komšije, a do juče nisu ni znali koja se slava nekad slavila u njihovoj kući.
Pa dobro, ne moraju svi da slede obicaje svojih predaka, meni je to ok. Ko hoce da slavi, neka ga a takodje i onog koji nece.
Ali sad praviti problem zbog pantalona mi je smesno, isk.

Ne baš. Žena ne može da uđe u manastir ako nosi pantalone tako da nije baš tačno da je u Pravoslavlju sve dozvoljeno. Problem je što ljudi u Srbiji i ne znaju šta je pravoslavlje jer najmanje 3-4 generacije u svakoj porodici nisu religiozne.
Ne možeš ni u sud sa papučama i u šorcu,to je nešto drugo.
To da u svakoj porodici 3 generacije nisu religiozne nije tačno ,bar u okruženju u kome ja živim nije tako.

Ne možeš ni u sud sa papučama i u šorcu,to je nešto drugo.
To da u svakoj porodici 3 generacije nisu religiozne nije tačno ,bar u okruženju u kome ja živim nije tako.
Ne znam u kojem je to okruženju ali ovde kod mene na jugu ne znam nikog ko je bio religiozan pre 50-60 godina. To se ismevalo. Pradeda je poslednji slavio slavu, a deda i baba su prestali. Znam za dosta slučajeva da su žene krišom krstile decu dok je muž na poslu. Moja baba je dobila batine od dede jer je ušla u crkvu.

Koga briga. Svako je slobodan da veruje u sta hoce i da se pridrzava svojih zakona u okviru svoje religijske institucije. Onda kada neko izadje iz te institucije i pocne da prica drugima da se oblace vako ili nako ili ce ih stici strasni sud, e onda je to problem.
Dakle postujem pravila oblacenja u crkvama, manastirima i da mi neko tamo kaze da nije u redu kako sam obucen, ispostovao bih i izvinuo se puna srca sa" nisam znao".
Ali da mi neki popop prilazi na ulici i strelja me pogledom, preti strasnim sudom, moze samo neprijatnost da dozivi.

Novokomponovani vernici. Meni su najjači oni koji 80 godina nisu slavili slavu i onda se njihovi praunuci sete da slave jer vide od komšije, a do juče nisu ni znali koja se slava nekad slavila u njihovoj kući.

Мени су ипак јачи они који кад се неко врати вери, тог истог прозивају што се вратио вери, а неки предак је престао са практиковањем исте.

Јбг...неки људи осете потребу да се врате вери. И то је ок. Може ту да буде и помодарства, али ко смо ми да судимо шта ко ради и из којих разлога слави славу у свом дому.

Ovo sto pisem - pisem kao Hriscanin a ne kao gradjanin antihriscanske Srbije. Zato molim da se odma razumemo da ne pisu ovde komentare oni koji zele da pisu kao gradjani. Ako i ima neko ko ce zeleti nesto da napise a nije Hriscanin molim prvo da se obrazuje Hriscanski pa onda da komentarise kriticki jer ponavljam ovde u ovoj temi pisem kao Hriscanin a ne kao gradjanin. Nadam se da forum ne zabranjuje da u ovom delu foruma pisu i Hriscani HRISCANSKI a ne samo gradjanski. Pretpostavljam da je ovo jos uvek slobodna zemlja gde je dozvoljeno da i Hriscani iznose svoja misljenja i stavove.

Ulazim u samoposlugu jednog avgustovskog dana prilicno toplog i sretnem jednu mladu zenu obucenu u siroku suknju dugacku prilicno ispod kolena. I ja u sebi rekoh o prelepo konacno posle toliko godina mog zivota sretoh pravu Hriscanku a da nije Monahinja. Medjutim okrete se ona kad sa druge strane prorez do gaca ali gace se nisu videle verovatno je nosila tange. I mojoj zalosti nije bilo kraja.

Rece nas Bog: "A ja vam kažem: Svaki, koji pogleda na ženu požudno, već je u srcu svojemu učinio s njom preljubu"

Ove reci su pravedne reci. Zato zene ako su Hriscanke nesmeju da nose odecu koja ce raspirivati pozudu kod muskaraca jer tako navode ozenjene muskarce na preljubu.

To znaci da zene koje nose sledece ne ponasaju se kao Hriscanke iako mozda za sebe kazu da su Hriscanke:

1. ako nose pantalone
2. ako nose helanke
3. ako nose suknje iznad kolena
4. ako nose kupace kostime
5. ako nose odecu gde se vide gola ramen
6. ako nose odecu gde se vidi go stomak
7. ako nose majice gde se vidi pocetak sisa
8. ako se sminkaju
9. ako farbaju kosu
10. ako nose mindjuse, lancice, narukvice
11. ako vezuju kosu u razne frizure i repove i pundje
12. ako se ne vidi gola koza ali nose usku odecu koja otkriva obline sisa, guzice i butina
Dakle ako se oblace ili ponasaju tako da izazovu kod muskarca pozudu one nisu obucene i ne ponasaju se kao Hriscanke.
e te tvoje hriscanke najbolje da se zamotaju ko muslimanke i reseno:)

Ovo sto pisem - pisem kao Hriscanin a ne kao gradjanin antihriscanske Srbije. Zato molim da se odma razumemo da ne pisu ovde komentare oni koji zele da pisu kao gradjani. Ako i ima neko ko ce zeleti nesto da napise a nije Hriscanin molim prvo da se obrazuje Hriscanski pa onda da komentarise kriticki jer ponavljam ovde u ovoj temi pisem kao Hriscanin a ne kao gradjanin. Nadam se da forum ne zabranjuje da u ovom delu foruma pisu i Hriscani HRISCANSKI a ne samo gradjanski. Pretpostavljam da je ovo jos uvek slobodna zemlja gde je dozvoljeno da i Hriscani iznose svoja misljenja i stavove.

Ulazim u samoposlugu jednog avgustovskog dana prilicno toplog i sretnem jednu mladu zenu obucenu u siroku suknju dugacku prilicno ispod kolena. I ja u sebi rekoh o prelepo konacno posle toliko godina mog zivota sretoh pravu Hriscanku a da nije Monahinja. Medjutim okrete se ona kad sa druge strane prorez do gaca ali gace se nisu videle verovatno je nosila tange. I mojoj zalosti nije bilo kraja.

Rece nas Bog: "A ja vam kažem: Svaki, koji pogleda na ženu požudno, već je u srcu svojemu učinio s njom preljubu"

Ove reci su pravedne reci. Zato zene ako su Hriscanke nesmeju da nose odecu koja ce raspirivati pozudu kod muskaraca jer tako navode ozenjene muskarce na preljubu.

To znaci da zene koje nose sledece ne ponasaju se kao Hriscanke iako mozda za sebe kazu da su Hriscanke:

1. ako nose pantalone
2. ako nose helanke
3. ako nose suknje iznad kolena
4. ako nose kupace kostime
5. ako nose odecu gde se vide gola ramen
6. ako nose odecu gde se vidi go stomak
7. ako nose majice gde se vidi pocetak sisa
8. ako se sminkaju
9. ako farbaju kosu
10. ako nose mindjuse, lancice, narukvice
11. ako vezuju kosu u razne frizure i repove i pundje
12. ako se ne vidi gola koza ali nose usku odecu koja otkriva obline sisa, guzice i butina
Dakle ako se oblace ili ponasaju tako da izazovu kod muskarca pozudu one nisu obucene i ne ponasaju se kao Hriscanke.

ja krompirski da ti kazem nesto
ne peci me na ulju jedi me samo na vodi
u prevodu :

jel samo tebi nije jasno da si zagledao drugu zenu i pozeleo da joj je suknja bez slica ?

Gresnice pokaj se sto pre, ti sto u prodavnicama pogledom pratis mlade zene

Uh nemoj mi bas hriscanke. Krenu brate sa skedzuolom. U subotu idemo na slavu, u nedelju na sahranu, to su miletici a oni su rodjaci blajsicima a blajsicka ona radmila je koleginica moje sestre koleginice. Greh bi bio da ne dodjemo. A iduce sedmice opet slava pa opet sahrana.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back