Da li iko moze da resi ovaj problem ????

orpas

Početnik
Poruka
29
Kako da znam koliko osvezavanje podrzava odredjena graficka karta ??? Gde se to vidi na specifikaciji graficke karte ??
Imam CRT dell koji ima maksimum osvezavanja 120Hz, zelim da nabavim konfiguraciju koja moze da podrzava maksimalno 120 Hz, kako odabratti konfiguraciju ?
Svaki savet je dobrodosao, Hvala !
 
A jel mogu ja nesto da pitam,sto bi osvezavanje stavljao na 120Hz,zbog vida,ociju. Koliko ja znam standard je 85Hz za CRT,filter protiv zracenja nije na odmet on spasava vid.

E sad tih 120Hz,zavisi i od graficke i od monitora,rezolucije ekrana i dubine boja (color depth). On podrzava 120 al na kojoj rezoluciji najmanjoj ili najvecoj i kojoj dubini boja? Koliko se secam kada sam kevi namestio 100Hz slika se smanjila,tj.rezolucija,a monitor je mogao i do 200Hz.
Ako imas graficku u kompu i zelis da proveris mogucnosti osvezavanja na odredjenim rezolucijama instaliraj everest i pogledaj sta podrzava

25zkoxy.jpg


Ja imam tft tako da je 60Hz ok
 
E hvala vam na vremenu i odgovorima......Ne reagujem odmah jer kod kuce jos ne mogu da gledam na monitor(i komp), tj boli me glava od njega.....ne mogu da gledam normalno ni 15 minuta.Monitor moze da ide do 120 Hz, mislio sam da je samo do njega, ali i sa njim me boli glava pa sam skontao da graficka karta ne moze da realizuje tih 120 Hz jer je stara.....Zeznuto je sto na monitor kartici pise kao da je postignuto 120Hz, ali izgleda da nije.....???
Nije meni cilj da radim pod 120 Hz, vec samo da imam tu mogucnost pa da vidim sta ce da mi odgovara.....a posto sam kupovao vec nekoliko stvari koje ne mogu da koristim( laptop, tft monitor, projektor), sada ne mogu tek tako da se upustim u kupovinu dok ne proverim sta i kako....
Moguce je da bi mi odgovarala bilo koja bolja kartica uy moj monitor, ali me nervira sto ni na jednoj specifikaciji za graf karte ne pise nesto sto moze da se poveze sa osvezavanjem......
I ne znam koliki znacaj ima procesor i maticna ploca na osvezavanje..??
Pozdrav i hvala jos jedamput !
 
Hm mislis na drajveru da podesim da nije vga ???

Nova stvar, kupio sam novu graficku kartu, 130 evra, koja podrzava do 100 Hz na mom monitoru koji moze 120 Hz( mada u upotstvu za upotrebu pise da moze i vise?? i opet imam problem !!!

Da li jos neka komponenta u racunaru odredjuje ili utice osvezavanje ili nesto sto bi moglo da deluje na mene u vezi glavobolje ??

Ovo pisem sa racunara koji mopgu povremeno da koristim, a star je vise od 8 godina, i na njemu je osvezavanje 85 Hz i meni je ok !
Potpuna mi je misterija da na mom racunaru sa novom grafickom kartom i osvezavanjem od 100 Hz ne mogu da gledam ?????
???
 
Pozdrav,evo da ne bih otvarao novu temu pitacu ovde.Pre par dana sam umesto a9550 kartice,stavio radeon 2600 pro,sve je bilo ok,instalacija prosla najnormalnije.Juce upalim racunar a ekran nekako cudno izgleda,kao da je povecana gama,kontrast nekako sivo deluje nije to toliko uocljivo ali se vidi.Ne znam stvarno u cemu je problem..
 
Monitor je crt dell D1025HE series 1000 HS, graficka ati radeon HD 4650...., moze da postigne 100 Hz, (mada bi po specifikaciji graficke TREBAO da ide 200Hz na 1024 x 768, monitor maksimalno ide do 120.)

Znaci kad postavim maksimalno osvezavanje na 100Hz na tom kompu sto imam kuci, meni to ne odgovara , ali mi ODGOVARA ovaj koji povremeno mogu da koristim sa grafickom kartom Nvidia geForce 2 MX/MX 400(neka stara) sa nekim driver-om iz 2004 i monitorom Samsung SuncMaster 753s i sve to na 85 Hz.....Kako je to moguce da mi onaj na 100 Hz ne odgovara , a ovaj na 85 Hz, odgovara????????????????Ne znam da li sam dobro objasnio ??

Kako maticna ploca i procesor uopste uticu na rad graficke karte ????

Hvala vam unapred !
 
Taj monitor koji imas ima max refresh rate od 150Hz i to u najmanjoj rezoluciji.To sto graficka moze da izbaci maksimalnih 200Hz u 1024*768 nema nikakve veze sa monitorom.Ja do sada nisam nikada ni video ni cuo za CRT monitor od 17" koji ce izbaciti 200Hz u toj rezoluciji,a pogotovo kad je u pitanju model iz 1997. godine, koji uzgred ima velicinu tacke 0.26 mm a Samsung koji navodis ima 0.23mm (manje je bolje) i Dell je TCO 95 a Samsung TCO 03.....

Da li si probao kakva ti je slika na 85Hz u toj rezoluciji posto je to maksimalno normalno osvezavanje za tu rezoluciju za taj monitor?I da....sigurno je star 11-12 godina....a samsung najvise 6.....pa razmisli i o tome :whistling:

http://support.dell.com/support/edocs/monitors/50292/specs.htm#General
 
Kao prvo hvala......a to za 200Hz sam samo pomenuo uzgred, to mi valjda nece trebati, nego samo sam hteo da kazem da monitor ne moze da izbaci 120Hz(kartica registruje to kao maximum) iako kartica moze i 200Hz na toj rezoluciji-pise na specifikaciji....pa me to buni i razmisljam kako se ta nemogucnost oslikava na moj problem.

Probacu na 85 Hz.I probacu taj kompjuter sa ovim monitorom, tj samsungom.
Ne znam sta je TCO, i sta znaci normalno osvezavanje ????
Pozdrav !
 
moguće da je u pitanju psihofizički problem :confused:

da pojasnim: stari monitor na primer
ima veću fosforescenciju(trajanje osvetjlenja tačke) a novi , na primer manju
i onda ti izgleda kao da treperi :think:

postoji i trivijalno rešenje:
ako se problem javlja u igricama sa nvidia grafikom
bilo je poznato da u početku igre nisu mogle pravilno da menjaju rezoluciju na win nt
zbog nekih dozvola u registry.
 
sta god da je ne ostecuj vid dzabe,imao sam i ja crt 15" osvezavanje 85HZ nisam primecivao nikakvo treperenje i zamor ociju,presao sam na tft 22" osvezavanje 60Hz (za njih je to normalno) ,i sada kada pogledam crt kod keve koji radi na 120hz primetim osvezavanje i ne mogu da gledam dugo u njega. To treperenje slike se tek primeti ako ne gledas direktno u njega vec iz ugla jednim krajem oka. Ona ne primecuje nista jer je navikla na njega

vreme je da crt monitori odu u zasluzenu penziju
 

Back
Top