Da li Hrvatima treba ukinuti status konstitutivnog naroda u BIH?

Da li Hrvatima treba ukinuti status konstitutivnog naroda u BIH?

  • Da

    glasova: 21 51,2%
  • Ne

    glasova: 20 48,8%

  • Ukupno glasova
    41
Ovo je solidno bilo zamisljeno 1918 ( Vidi se ako nadjete i stare atlase da je od Drine do Italije svi bili konstitutivni . )
To je ta kraljevina SHS + Kraljevina Srbija (sa Makedonijom ) i Crna Gora . Bosanci su smatrani Srbima bez obzira na veru , a tako su se i izjasnjavali .
https://mapsroom.com/wp-content/upl...oatsandserbsfrsvg-154749973184ngk-700x553.png
Dok nije zeznuo stvar 1921 , sa podelom na Banovine , a tek Knez Pavle i onaj jadni radikal-smrdonja tvorci obrisa NDh..
....................................................................................................................................................................................................
(U atlasu Nemacke se kasnije pojavljuje razgranicenje , odnosno ono sto mi danas prepoznajemo kao Republika Srpska )
 
Sad sam pogledao onaj PDF dodatak,pocinju sa 1450 godinom i kao tad je bilo preko 90% katolika, Pa odakle ?Neobjektivno,Smeta mi kad i nasi preteruju ali ovi ....-Danas ih ima malo iako Hrvatska gura velii novac dole ne vredi ima ih oko10~12% sa tendencijom daljeg smanjenja, Ne znam koja im je ideja bila sa Vasingtonskim pa sa Dejtonskim sporazumom ,verovatno da imaju celu Hrvatsku a u Bosni sta dobiju. Bice konstuitivni uvek jer sada sa 10% nisu nikakva pretnja i normalno Bosnjaci treba samo da sacekaju i da istrpe to malo Hrvata. Uporedio bih Hrvate u BIH sa Srbima na Kosovu ali ipak treba reci da im je bolje u BiH.
 
Sad sam pogledao onaj PDF dodatak,pocinju sa 1450 godinom i kao tad je bilo preko 90% katolika, Pa odakle ?Neobjektivno,Smeta mi kad i nasi preteruju ali ovi ....-Danas ih ima malo iako Hrvatska gura velii novac dole ne vredi ima ih oko10~12% sa tendencijom daljeg smanjenja, Ne znam koja im je ideja bila sa Vasingtonskim pa sa Dejtonskim sporazumom ,verovatno da imaju celu Hrvatsku a u Bosni sta dobiju. Bice konstuitivni uvek jer sada sa 10% nisu nikakva pretnja i normalno Bosnjaci treba samo da sacekaju i da istrpe to malo Hrvata. Uporedio bih Hrvate u BIH sa Srbima na Kosovu ali ipak treba reci da im je bolje u BiH.
Niko nikome nije pretnja... uz pretpostavku da će ove 'avnoj' granice ostati do sudnjeg dana!? :zcepanje:
 
Mislim da bi bilo sasvim logicno i pravedno da se Hrvati u BIH smatraju nacionalnom manjinom umesto konstutivnim narodom zbog sledecih razloga:
1. Realan broj Hrvata u danasnjoj BIH ne premasuje 10% ukupnog stanovnistva gde su od tih 10% ustvari 90% imaju nasilno pokatoliceno Srpsko poreklo.
2. Takodje treba imati na umu da je Srbima u Hrvatskoj ukinut ststus konstitutivnog naroda mada su pre genocida i etnickog ciscenja sacinjavali imali vise od 40% ukupnog stanovnistva u Hrvatskoj.
 
Sad sam pogledao onaj PDF dodatak,pocinju sa 1450 godinom i kao tad je bilo preko 90% katolika, Pa odakle ?Neobjektivno,Smeta mi kad i nasi preteruju ali ovi ....-Danas ih ima malo iako Hrvatska gura velii novac dole ne vredi ima ih oko10~12% sa tendencijom daljeg smanjenja, Ne znam koja im je ideja bila sa Vasingtonskim pa sa Dejtonskim sporazumom ,verovatno da imaju celu Hrvatsku a u Bosni sta dobiju. Bice konstuitivni uvek jer sada sa 10% nisu nikakva pretnja i normalno Bosnjaci treba samo da sacekaju i da istrpe to malo Hrvata. Uporedio bih Hrvate u BIH sa Srbima na Kosovu ali ipak treba reci da im je bolje u BiH.


Hrvati u Bosni imaju mnoooooogo veci uticaj nego Srbi na Kosovu. Hrvati u Bosni imaju 1/3 ministara u vladi BIH i 50% ministara u vladi FBIH. Imaju apsolutnu vlast u nekim kantonima itd. No Imaju strmoglav pad od kako je Hrvatska usla u EU. Katolicka crkva ih je popisala 365.000 na kraju 2018

Danas ih je sigurno manje. Blize 300.000 i verovatno ce se spustiti ispod 200.000. Ima li smisla da i dalje imaju toliki uticaj? Pitanje ce biti na mestu

Hrvati su dobili etnicki cistu HR. Dobili su celi Jadran. Tokom rada u HR bilo je oko 10.000 poginulih. 70% Hrvatske nije osetilo rata. Zagreb ostao netaknut. Tako da se ne moze reci da su prosli lose. Pored toga i nemaju problem sa teritorjom jer HR danas ima ispod 4 miliona st. Puno praznog i nenaseljenog prostora. Samim time neke pretenzije na BIH su samo megalomanija i bacanje ogranicenih resursa na neke nerealne projekte

To je isto kao da imas 10.000€ i zelis da sagradis trospratnicu.
 
Mislim da bi bilo sasvim logicno i pravedno da se Hrvati u BIH smatraju nacionalnom manjinom umesto konstutivnim narodom zbog sledecih razloga:
1. Realan broj Hrvata u danasnjoj BIH ne premasuje 10% ukupnog stanovnistva gde su od tih 10% ustvari 90% imaju nasilno pokatoliceno Srpsko poreklo.
2. Takodje treba imati na umu da je Srbima u Hrvatskoj ukinut ststus konstitutivnog naroda mada su pre genocida i etnickog ciscenja sacinjavali imali vise od 40% ukupnog stanovnistva u Hrvatskoj.

Prika, ne lupaj. Prije Turaka u Bosni pravoslavnih nije bilo ni za lijek, a dobro znamo da je dobar dio katolika posrbljen i poturčen.
Imaš zapise o prilasku katolika trebinjske biskupije u pravoslavlje, naprimjer.

Turci su Konstantinopol zgazili tako da su vas lipo tolerirali, a zna se tko je bia glavni neprijetelj, Vatikan, Venecija, Austrija i Madžari, sve redom katolici.

Zato je i bila odredba da katolici smiju porušene crkve samo obnavljat, a pravoslavni smiju nove gradit posebice nakon Pećke patrijaršije.

Idu mi na k neobrazovane nezanalice ka šta si ti.
 
Prika, ne lupaj. Prije Turaka u Bosni pravoslavnih nije bilo ni za lijek, a dobro znamo da je dobar dio katolika posrbljen i poturčen.
Imaš zapise o prilasku katolika trebinjske biskupije u pravoslavlje, naprimjer.

Turci su Konstantinopol zgazili tako da su vas lipo tolerirali, a zna se tko je bia glavni neprijetelj, Vatikan, Venecija, Austrija i Madžari, sve redom katolici.

Da, Turci su nam bili BFF

Dabogda vas vasi prijatelji ovako tolerirali

568785



naravno ne bacam nikakve kletve da me neko ne razume pogresno
 
Poslednja izmena:
Prika, ne lupaj. Prije Turaka u Bosni pravoslavnih nije bilo ni za lijek, a dobro znamo da je dobar dio katolika posrbljen i poturčen.
Imaš zapise o prilasku katolika trebinjske biskupije u pravoslavlje, naprimjer.


Turci su Konstantinopol zgazili tako da su vas lipo tolerirali, a zna se tko je bia glavni neprijetelj, Vatikan, Venecija, Austrija i Madžari, sve redom katolici.

Zato je i bila odredba da katolici smiju porušene crkve samo obnavljat, a pravoslavni smiju nove gradit posebice nakon Pećke patrijaršije.

Idu mi na k neobrazovane nezanalice ka šta si ti.
da ti nisi miriaso bunike na hrt-u?

koliko krstaških ratova vodi papa na bosnu?
kojim pismom pišu tamošnji hrišćani?
 
Poslednja izmena:
pa "civilizovani svet" se bogami hvata za mnoge komunisticke tekovine na Balkanu kao pijan plota..........

Они се хватају само за оно што ви, комунисти, између себе одлучите.

Са стране вам се иначе смешкају и питају: “What the actual **** is wrong with these people?!”
 
Koje su vire bili Bosanski kraljevi ? Di umire zadnja Bosanska kraljica ? Podsitit ću te
U Rimu.
hoces da kazes da su kraljevi prvi prodali veru za krunu?
stanovnistvo i svestenstvo bosanske crkve je primilo hriscanstvo od carigradske patrijasije. o tome svedoci cirilica kojom su pisali. pa su u vise krstaskih pohoda na bosnu silom naterani da priznaju papu. a ti bi to nasilje da legitimises.

toliko su bili odusevljeni papom da su masovno presli na islam kad je bosna pala pod turke.
 
hoces da kazes da su kraljevi prvi prodali veru za krunu?
stanovnistvo i svestenstvo bosanske crkve je primilo hriscanstvo od carigradske patrijasije. o tome svedoci cirilica kojom su pisali. pa su silom naterani da priznaju papu. a ti bi to nasilje legitimises.

toliko su bili odusevljeni papom da su masovno presli na islam kad je bosna pala pod turke.

Koristili su poveremeno i Hrvati ćirilicu ka i crkveno slavenski, nije ćirilica nikakva posebnost pravoslavaca
Nemaš niti jednog ozbiljnog stranog akademika koji tvrdi da pred osmanska Bosna nije bila većinski katolička

Pravoslavlja van Podrinja baš i nije bilo.

Također su prije Kraljeva Bosnom upravljali Banovi, a Ban je zapadnjačka dapače hrvatska titula. Nemaš Banova kod Srba, imaš samo kod Mađžara koji su istu titulu preuzeli od Hrvata nakon pripajanja hrvatskih zemalja

Prvi Bosanski Ban Borić je bia Slavonac.
 
Хрватима у Босни треба рећи да им потурице пишају у чај, а потурицама треба рећи да им Хрвати уваљују свињску маст у свако јело ! Наравно....ово је само метафора за неке много крупније ствари. После тога само треба гледати шта ће бити. Ко је слаби од њих двоје, помоћи јачем да победи.
 
Koga boli cosak sta je bilo pre 300-500 itd godina? Non stop mlatite jedno te isto
Pogledajjte kako je danas i sta ce biti sutra

Danas u BIH imas oko 300.000 Hrvata. Odbij one kojisu po vecim gradovima, Sarajevo, Tuzla, Zenica i koji ce se asimiliarati, odbij penzionere, oni koji su na putu kao EU itd i to ce brzo da slizne ispod 200.000

Hrvatskoj je najbolje da povuce sto vise tih Hrvata ka Slavoniji, Zagrebu, Rijeci itd... To su najbolji migranti za HR. A HR vec danas fali radne snage. Treba ih povuci kao one Janjevce ili Hrvate iz Vojvodine. Ako nece HR hoce DE
 

Back
Top