Da li Hrvatima treba ukinuti status konstitutivnog naroda u BIH?

Da li Hrvatima treba ukinuti status konstitutivnog naroda u BIH?

  • Da

    glasova: 21 51,2%
  • Ne

    glasova: 20 48,8%

  • Ukupno glasova
    41
Vidi karta je srpsko hrvtsko razgranicenje iz sporzuma Cvetkovic Macek
Da bi se postigao trajan mir ,razgranicenje mora da bude pravedno i da svi budu zadovoljni uvazavajuci i novonastale okolnosti
Grahovo,Drvar,Glamoc,Kljuc,Sanski Most,Petrovac,Krupa sve su to etnicki srpski prostori i nije pravedno da ta zemlja bude izvan Srbije ,to je srpska zemlja gde nije bilo Hrvata dok je u Posavini i Derventi zivjelo 1991 nesto Hrvata
Hrvatima treba dati dio Posavine gde su bili vecina ,zapadna granica bi mogla biti Una i da se obuhvati Knin i djelovi sjeverne Dalmacije koji su nastanjeni Srbima
Ovo su samo predlozi za razgranicenje ali treba sjesti i nacrtati nove pravedne granice koje ce donjeti trajan imir na Balkanu


Ti si mnogo naivan. Zato i nije cudno sto si izgenocidisan u Gra'ovu. Ocito trazis da se to opet desi. Hrvati su jaci od Srba i prvom prilikpm cete zgurati do Drine
 
Хрватима треба свуда укинути статус конститутивног народа, а нарочито у Хрватској, јер су народ који то увек и свуда злоупотребљава.
Ne preteruj! Postaju pristojni, imaju proevropske i proameričke gospodare! Nema više bravara koji im je titrao jajca! :zcepanje:
 
To je zato što ne mogu, a ne zato što ne bi hteli.


Ne bih rekao. Bosnjaci su u ogromnoj vecini pasivni i nemaju taj nacionalni naboj. Zato su pobacani kao stoka u jame. Samo u Kljucu su Srbi 1992 isli od kuce do kuce i pohapsili 5000 bosnjackih muskaraca iz Kljuca i nabili ih u Manjace,Omarske, Keraterme a da niko od njih nije rekao A. Samo su pognuli glave i rekli : "kako vi naredite cika Simo"

Tako je u Krajini pofatano 150.000. Ko kokosi. Isto po Vlasenici, Bratuncu itd.

U biti Bosnjaci nisu pokretaci bilo cega vec im se stvari samo "dese".

Vec sam pisao da su Srbi organizovali nezavisnost Bosne. Od Bogicevica, Divjaka, Vikica, itd


Samo kod Bosnjaka se sve glavne ulice zovu po Titu. Kip Tita stoji u kampusu univerziteta u Sarajevu, imaju kafane Tito, Ex Yu itd...



U Lancu ishrane : Hrvati => Albanci => Crnogorci => Srbi => Bosnjaci
Srbi, Albanci, Crnogorci polome Srbe svako malo. Srbi polome Bosnjake svako malo. Ne desava se obratno

Bosnjaci su narod koji je utucen i ubijen u pojam.

Pisao sam o tome. Srbi ce pobiti to Bosnjaka sto je ostalo a Hrvati ce pobiti i proterati Srbe s leve obale Drine.
 
Nema u BIH nisko konstitutivan , ima konstituent (dio ili komponenta cjeline) ..

'Dakle, Ustav BiH ima svoju službenu verziju isključivo na engleskom jeziku jer ne postoji službeni prijevod. Ako pogledamo čuvenu alineju 10 Preambule Ustava BiH, u kojoj se navodno pominje taj termin »konstitutivni« vidjećemo sljedeće:
Dayton59.png

Vidljivo je kako službena verzija Ustava BiH, na engleskom jeziku, sa internet stranice OHR-a ne sadrži termin »konstitutivni« (eng. constitutive) već termin »konstituENtni« (eng. constituent) što ima potpuno različito jezičko, a posebno pravno značenje. Riječ »constituent« je latinskog porijekla i znači: sastojak ili dio cjeline. Sad se postavlja veoma jasno pitanje: kako to da političke elite 22 godine koriste pogrešan termin »konstitutivni« i čak ga u svojoj upotrebi nadograđuju sa idejom »jednakopravnosti konstitutivnih naroda« koja zapravo u civiliziranom svijetu ne postoji? Odgovor je više-manje jednostavan, zato što smo u upotrebi mogli naći više neslužbenih prijevoda Ustava BiH, koji su vidno prevedeni na način da budu u službi onih političkih elita koji iz termina »konstitutivni« nastoje izvući neku političku korist. To je jako pogrešno. Službena verzija Ustava BiH, ona na englesko jeziku sadrži termin »konstituENtni narodi« što bi u pravnom smislu značilo da su oni dijelom cjeline 5 (pet) ustavotvornih elemenata: Bošnjaci, Hrvati, Srbi, Ostali i građani BiH. Još preciznije, svih pet ustavotvornih elemenata moraju imati jednaka prava i tome se krije ideja pomirbe ili balansiranja između etničkog i građanskog koncepta, a ne pogrešna interpretacija u kojoj se kroz nepostojeći termin »konstitutivni« nastoje obezbijediti veća prava za dio ustovotvornih elemenata iz pola alineje 10 Preambule Ustava BiH. To naprosto nije tačno, jer je službena verzija Ustava BiH, ona na englesko jeziku, veoma precizna u tom dijelu i radi se isključivo o 5 (pet) ustavotvornih elemenata sa jednakim pravima u cijeloj Bosni i Hercegovini.'
https://www.slobodna-bosna.ba/vijes...i_izmisljen_i_ustavno_nepostojeci_termin.html


Posto vidim da bosanski muslimani manipulisu sa ovim moram da se osvrnem......
Konstitutivnost ova 3 naroda se ne izvlaci iz reci koju si obojala....a jos manje se "pogresno izvlaci"
Sama cinjenica da se 3 naroda pominju automatski ih cini konstitutivnim.....ja ne znam da li su ove vashe interpretacije posledica ciste zlonamernosti ili jednostavne gluposti.
 
Posto vidim da bosanski muslimani manipulisu sa ovim moram da se osvrnem......
Konstitutivnost ova 3 naroda se ne izvlaci iz reci koju si obojala....a jos manje se "pogresno izvlaci"
Sama cinjenica da se 3 naroda pominju automatski ih cini konstitutivnim.....ja ne znam da li su ove vashe interpretacije posledica ciste zlonamernosti ili jednostavne gluposti.

Ne , manipulišete vi, da bi od BiH napravili zbir tri nacije i poništi građansku komponentu ..
»constituent« znači sastojak ili dio cjeline, tri nacije su dio cjeline, u toj cjelini osim navedenih nacija imaju Ostali i građani ..
Neko se nacionalno izjašnjava drugačije od Bošnjak,Hrvat,Srbin pa je nacionalno u grupi Ostali ,
a neko neće da se nacionalno izjašnjava pa je samo u kategoriji građanin ..

Nisu Srbin i Hrvat u Predsjedništvu BiH produžene ruke Srbije i Hrvatske, nego su predstavnici konstituenata/komponenti u BiH,
Srbin nije predstavnik samo Srba, nego je srpske nacionalnosti a predstavnik svih građana,
isto važi za Hrvata i Bošnjaka, određene nacionalnosti a predstavljaju sve građane u BiH ..

Takođe, nemojte se zanostiti , manji bh entitet nije isključivo srpski entitet, nego je entitet svih građana koji žive u njemu ..
ja sam konstituent na svakom pedlju moje domovine BiH ..
 
.......
Takođe, nemojte se zanostiti , manji bh entitet nije isključivo srpski entitet, nego je entitet svih građana koji žive u njemu ..
ja sam konstituent na svakom pedlju moje domovine BiH ..
Tako nešto je pisalo i u Ustavu SFRJ pa su Hrvati u svom 'prvom' Ustavu prvo to korigovali tako da Srbi i ostali postaju MANJINA! Imaju li tzv. 'bošnjaci' isto pravo na to?
 
Ne , manipulišete vi, da bi od BiH napravili zbir tri nacije i poništi građansku komponentu ..
»constituent« znači sastojak ili dio cjeline, tri nacije su dio cjeline, u toj cjelini osim navedenih nacija imaju Ostali i građani ..
Neko se nacionalno izjašnjava drugačije od Bošnjak,Hrvat,Srbin pa je nacionalno u grupi Ostali ,
a neko neće da se nacionalno izjašnjava pa je samo u kategoriji građanin ..

Nisu Srbin i Hrvat u Predsjedništvu BiH produžene ruke Srbije i Hrvatske, nego su predstavnici konstituenata/komponenti u BiH,
Srbin nije predstavnik samo Srba, nego je srpske nacionalnosti a predstavnik svih građana,
isto važi za Hrvata i Bošnjaka, određene nacionalnosti a predstavljaju sve građane u BiH ..


Ne znam kako da ti objasnim plasticno nelogicnost tvog zakljucka.....
569267


Ti si iz ove recenice zakljucila da oni nisu konstitutivni vec su nekakvi "konsitutenti". A vidis....... sama recenica koja pominje 3 naroda automatski ih cini konstitutivnim. To se zakljucuje iz njihovog pominjanja ne mora da ti se napise.......

Uzmimo recenicu:
"Milos se usrao u gace"
I onda ti tvrdis:
Milos nije seronja. Pise da se usrao ali ne pise da je seronja.
 
Ne znam kako da ti objasnim plasticno nelogicnost tvog zakljucka.....
Pogledajte prilog 569267

Ti si iz ove recenice zakljucila da oni nisu konstitutivni vec su nekakvi "konsitutenti". A vidis....... sama recenica koja pominje 3 naroda automatski ih cini konstitutivnim. To se zakljucuje iz njihovog pominjanja ne mora da ti se napise.......

Uzmimo recenicu:
"Milos se usrao u gace"
I onda ti tvrdis:
Milos nije seronja. Pise da se usrao ali ne pise da je seronja.

Mi imamo presudu Evropskog suda za ljudska prava u Strasburu za "Ostale" , da su diskriminisani ..
'Dervo Sejdić i Jakob Finci, državljani Bosne i Hercegovine, 3. jula, odnosno 18. augusta 2006. godine, u skladu s članom 34. Konvencije za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda, podnijeli su predstavke zbog nemogućnosti da se kao Rom, odnosno Jevrej, kandiduju za članove Doma naroda Parlamentarne skupštine i Predsjedništva BiH,[1] '
https://bs.wikipedia.org/wiki/Sejdić_i_Finci_protiv_Bosne_i_Hercegovine

Ima još diskrimancija raznih , Laktašenku i Kradezejcu ne smeta što onaj drugi diskriminiše građane njegove nacionalnosti ..

Dovoljna je manipulacija , nejma potrebe da je začinjavaš fekalijama , konstitutivan nigdje ne postoji, to je vaša izmišljotina da dezavuirate građansko u BiH , a treba da postoji ravnoteža između nacionalnog i građanskog ..
 
Poslednja izmena:
Da, uopšte ga nemaju, zato su zajedno sa ustašama klali Srbe. Uzgred, ne možeš ti da ispostavljaš nikakve zahteve ako te od jedne strane ima manje nekih tri puta, a od druge deset.

To prica o ustasama je over preterana. Bosanskih muslimaje je tada bilo oko 600.000. Potpuno nebitan faktor. Pobili i rasterali ih ko stoku

No bezveze je mlatiti o tome. Pobit cete i to malo sto je ostalo i to je to.
 
To prica o ustasama je over preterana. Bosanskih muslimaje je tada bilo oko 600.000. Potpuno nebitan faktor. Pobili i rasterali ih ko stoku

No bezveze je mlatiti o tome. Pobit cete i to malo sto je ostalo i to je to.

Naravno, niste poklali pola miliona, nego nekih tričavih par stotina tisućaka, prava sitnica :kafa:
 
Mi imamo presudu Evropskog suda za ljudska prava u Strasburu za "Ostale" , da su diskriminisani ..
'Dervo Sejdić i Jakob Finci, državljani Bosne i Hercegovine, 3. jula, odnosno 18. augusta 2006. godine, u skladu s članom 34. Konvencije za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda, podnijeli su predstavke zbog nemogućnosti da se kao Rom, odnosno Jevrej, kandiduju za članove Doma naroda Parlamentarne skupštine i Predsjedništva BiH,[1] '
https://bs.wikipedia.org/wiki/Sejdić_i_Finci_protiv_Bosne_i_Hercegovine

Ima još diskrimancija raznih , Laktašenku i Kradezejcu ne smeta što onaj drugi diskriminiše građane njegove nacionalnosti ..

Dovoljna je manipulacija , nejma potrebe da je začinjavaš fekalijama , konstitutivan nigdje ne postoji, to je vaša izmišljotina da dezavuirate građansko u BiH , a treba da postoji ravnoteža između nacionalnog i građanskog ..

pa upravo ti ta presuda POTVRDJUJE da ova tri naroda JESU KONSTITUTIVNI :lol:
 

Back
Top