Da li hrišćanstvo dozvoljava masturbaciju?

Askari

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.604
Mir Bozji,

Posto sam musliman zelio bih pitati u vezi masturbacije. Davno prije 20 godina sam dosao u kontakt sa misionarima Jehovinim Svjedocima i od njih sam dobio neka stiva za citanje. U tim stivima sam procitao kako se zabranjuje masturbacija.
Kakva je sustina uzdrzavanja od masturbacije i postoji li krscanska jedinstvenost u vezi stava o zabrani masturbacije i u cemu je sustina, jer neki ljekari to smatraju dozvoljenim cinom i zdravim za seksualnu kondiciju.
 
Mir Bozji,

Posto sam musliman zelio bih pitati u vezi masturbacije. Davno prije 20 godina sam dosao u kontakt sa misionarima Jehovinim Svjedocima i od njih sam dobio neka stiva za citanje. U tim stivima sam procitao kako se zabranjuje masturbacija.
Kakva je sustina uzdrzavanja od masturbacije i postoji li krscanska jedinstvenost u vezi stava o zabrani masturbacije i u cemu je sustina, jer neki ljekari to smatraju dozvoljenim cinom i zdravim za seksualnu kondiciju.
Prvo ne dozvoljava jer hrišćanstvo smatra masturbaciju preljubom u mislima i u duši. I smatra se ozbiljnim grehom.
Drugo civilizovani svet ne vidi ništa loše u masturbaciji u masturbaciji loše mogu da vide samo zatucane i primitivne osobe.
 
Mir Bozji,

Posto sam musliman zelio bih pitati u vezi masturbacije. Davno prije 20 godina sam dosao u kontakt sa misionarima Jehovinim Svjedocima i od njih sam dobio neka stiva za citanje. U tim stivima sam procitao kako se zabranjuje masturbacija.
Kakva je sustina uzdrzavanja od masturbacije i postoji li krscanska jedinstvenost u vezi stava o zabrani masturbacije i u cemu je sustina, jer neki ljekari to smatraju dozvoljenim cinom i zdravim za seksualnu kondiciju.
Vama da preporuče masturbaciju, a nama ovde da je zabrane. Da se malo
izjednačimo po broju stanovnika, a za kasnije ćemo videti.
 
Davno prije 20 godina sam dosao u kontakt sa misionarima Jehovinim Svjedocima

i kako to uspjevaju Monasi?
Колико ја знам, можда грешим, али ЈС немају монашки ред.

Шта мислиш да одеш до најближег манастира па да питаш монахе директно, тешко да их има овде на форуму?

Какав је ово постао распад и бесмисао...
 
Mir Bozji,

Posto sam musliman zelio bih pitati u vezi masturbacije. Davno prije 20 godina sam dosao u kontakt sa misionarima Jehovinim Svjedocima i od njih sam dobio neka stiva za citanje. U tim stivima sam procitao kako se zabranjuje masturbacija.
Kakva je sustina uzdrzavanja od masturbacije i postoji li krscanska jedinstvenost u vezi stava o zabrani masturbacije i u cemu je sustina, jer neki ljekari to smatraju dozvoljenim cinom i zdravim za seksualnu kondiciju.
Dobro je ne mastrurbirati.
Prosto ne razmisljas niti se bavis tim stvarima.
Tako ces sebe bolje sacuvati za brak u kome ces puno vise uzivati, a tvoj brak ce biti bolji i skladniji.
 
Prvo ne dozvoljava jer hrišćanstvo smatra masturbaciju preljubom u mislima i u duši. I smatra se ozbiljnim grehom.
Нити се сматра прељубом нити икаквим грехом. Оба ова појма су јасно дефинисана у Библији и ниједан не подразумева мастурбацију. Грехом се сматрају неморалне мисли које наведу на сам чин мастурбације. У преводу - дркао, не дркао, већ си згрешио.
 
Нити се сматра прељубом нити икаквим грехом. Оба ова појма су јасно дефинисана у Библији и ниједан не подразумева мастурбацију. Грехом се сматрају неморалне мисли које наведу на сам чин мастурбације. У преводу - дркао, не дркао, већ си згрешио.
A kad sam već zgriješio, onda bolje da zagrijem dlan. z:mrgreen:
 

Back
Top