Da li hrišćani svih konfesija moraju da pročitaju Bibliju i zašto?

i ja tebi.........pre pocetka diskusije moramo se odluciti verujemo li bezpogovorno bibliji ili ne.
Ako bezrezervno verujemo u Bozju Rec, nema potrebe za proucavanjem, istrazivanjem..........jer je to ondak samo gubljenje vremena o necemu sto, i da milion nejasnih stvari otkrijes u bibliji, tvoj stav ostaje kao i na pocetku proucavanja.................CEMU ONDAK PROUCAVANJE ? Dovoljna je vera i mani se gubljenja vremena u filozofiranju.
Moja polazna tacka je Bozja rec Biblija.
Biblija nam je data da je citamo i izucavamo.
Znaci ima potrebe.
Kako bi je inace razumeli.
Zbog Biblije ti razumes na primer na cijoj strani su globalisti.
i ja to takodje razumem.
dakle slazemo se u tome :)

vera se temelji na izucavanju Bozje reci

a ko ne zna Bibliju ne moze razumeti ovo sve sto se desava u svetu
ko stoji iza toga itd
a mi mozemo jer je znamo
 
Moja polazna tacka je Bozja rec Biblija.
Biblija nam je data da je citamo i izucavamo.
Znaci ima potrebe.
Kako bi je inace razumeli.
Zbog Biblije ti razumes na primer na cijoj strani su globalisti.
i ja to takodje razumem.
dakle slazemo se u tome :)

vera se temelji na izucavanju Bozje reci

a ko ne zna Bibliju ne moze razumeti ovo sve sto se desava u svetu
ko stoji iza toga itd
a mi mozemo jer je znamo
u pravu si, da nisam tolko proucavao bibliju, ne bih imao pojma o politici.
 
Dozvolite mi da Vam skrenem paznju na ono sto verujem da i sami znate - a to je da samo znanje Svetog Pisma uopste nije neki preduslov a jos manje garancija da je taj koji je zna zaista veran Bogu !!!
On moze baratati Biblijskim sadrzinama,citirati nam tekstove ali da to radi cisto intelektualno bez da te sadrzine artikulise svojom zivotnom verskom praksom.
...da ne idemo dalje,i djavo je jedan od onih koji znaju Pismo i zna sta gde pise ali to ocito koristi kako bi ljude zavaravao i uklonio im istinu ispred ociju da bi im nastetio...
...i ne samo ljudima nego je to cak i Isusu pokusao uraditi,evo tog izvestaja:

Mat.4,5.6:
"...Tada odvede ga đavo u sveti grad i postavi ga navrh crkve;
Pa mu reče: ako si sin Božij, skoči dolje, jer u pismu stoji da će anđelima svojijem zapovjediti za tebe, i uzeće te na ruke, da gdje ne zapneš za kamen nogom svojom..."
 

Back
Top