Da li hrišćani i muslimani veruju u istog boga?

Da li hrišćani i muslimani veruju u istog boga?

  • Da.

    glasova: 22 47,8%
  • Ne.

    glasova: 24 52,2%

  • Ukupno glasova
    46
Da bih ti rekao to morao bih da ti napišem na arapakom jeziku. Ne znam arapski, nažalost. To bi ti morao objasniti neko ko zna jezik.
Nema potrebae na Arapskom , svako slovo ima odgovarajuci fonem i na srpskom (bosanskom ) jeziku .U svakom slucaju razumecemo ,samo ti napisi od kojih se pojedinacno slova satoji taj naziv.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kur’an kaže: „Reci: „O sledbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne reči i nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!“ Pa ako oni ne pristanu, vi recite: „Budite svedoci da smo mi muslimani!“ (Kur’an 3:64)

Kur’an kaže: „To je Isus, sin Marijin – to je prava istina o njemu – onaj u koga oni sumnjaju. Nezamislivo je da Allah ima dete, hvaljen neka je On! Kad nešto odluči, On za to kaže samo: „Budi!” – i ono bude. Allah je, uistinu, i moj i vaš Gospodar, zato se klanjajte samo Njemu! To je Pravi put.“ (Kur’an 19:34-36)

dakle potpuno je jasno da se ne radi suštinski o istom Bogu hrišćanstva i islama
 
Kur’an kaže: „Reci: „O sledbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne reči i nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!“ Pa ako oni ne pristanu, vi recite: „Budite svedoci da smo mi muslimani!“ (Kur’an 3:64)

Kur’an kaže: „To je Isus, sin Marijin – to je prava istina o njemu – onaj u koga oni sumnjaju. Nezamislivo je da Allah ima dete, hvaljen neka je On! Kad nešto odluči, On za to kaže samo: „Budi!” – i ono bude. Allah je, uistinu, i moj i vaš Gospodar, zato se klanjajte samo Njemu! To je Pravi put.“ (Kur’an 19:34-36)

dakle potpuno je jasno da se ne radi suštinski o istom Bogu hrišćanstva i islama
Jedan je Bog Storitelj univerzuma JHVH Jehova Bog.
Bog svih ljudi naroda...
 
Isus Hrostos nije nikakav Isa, nego Ješua. I vrlo verovatno nikad nije ni postojao onakakv kakav je opisan u knjizi.
Muhamed jeste istorijska ličnost, mada nije nikakav prorok, nego osmislio novu religiju radi sopstvenih interesa.
Kako objašnjavaš deo Kurana koji kaže "Innaka mayyit" ("Ti si mrtav o Muhamede").

Da li ti to zvuči kao da je sam sebi pisao romansiranu biografiju

Ili njegovo uputstvo da Proroci ne ostavljaju nikakvo nasledstvo osim Znanja, prema tome nema potrebe da njegovoj ćerki daju plac
 
Ne objašnjavam.
Da, zato ne treba da veruješ da je Rasul govorio iz hira.

Umesto toga, to je otkrivenje koje mu se otkriva.

Kao što nas kuran inhvormiše:

وَمَا يَنطِقُ عَنِ ٱلْهَوَىٰٓ
Wa maa yyantiqu ‘anilhawaaa
3. Nor does he speak from [his own] inclination.
إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْىٌۭ يُوحَىٰ
In huwa illaa Wahyuny yoohaa
4. It is not but a revelation revealed
 
Da, zato ne treba da veruješ da je Rasul govorio iz hira.

Umesto toga, to je otkrivenje koje mu se otkriva.

Kao što nas kuran inhvormiše:

وَمَا يَنطِقُ عَنِ ٱلْهَوَىٰٓ
Wa maa yyantiqu ‘anilhawaaa
3. Nor does he speak from [his own] inclination.
إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْىٌۭ يُوحَىٰ
In huwa illaa Wahyuny yoohaa
4. It is not but a revelation revealed
Ja sam govorio ono što kaže istorija.
Ne bajke.
 
Za početak, jako je nekulturno što govorite to "muhamedanstvo". Isto kao kad bi rekli "isusanstvo". Nekulturno, zar ne?
Islam i hrišćanstvo.
Isus Hris, odnosno Isa alejhselam, nije razapet na krstu. On nikada za sebe nije kazao da je bog. Sto je donekle si logično, kako čovek može biti bog?
Jednog dana, sve će vam biti jasno. Samo pokažite malo više prema islamu, jedinoj pravoj veri.
Muhamedu Bog Isus ce da ti sudi ,da li si ti svestan toga ?
 

Back
Top