Da li hrišćani i muslimani veruju u istog boga?

Da li hrišćani i muslimani veruju u istog boga?

  • Da.

    glasova: 22 47,8%
  • Ne.

    glasova: 24 52,2%

  • Ukupno glasova
    46
Muhamed je takav krs od coveka, prosto se ne mogu nacuditi kako mu je bilo ko verovao... Pazite ovaj odlomak.. Sada citam po drugi put kuran. Kakav tip da je coveku toliko bilo dosadno i ogavno da prima goste i deli duhovne savete, razumljivo imao je tuce zena pa mu se nije gubilo vreme posto je bio seksualni manijak, da je pred njegovim pratiocima imao direktan kontakt sa Allahom koji je kroz Muhamedova usta rekao da istog smaraju i da ne trebaju dolaziti ali da se on stidi da im kaze i nikada im ne bi rekao ali Allah je istina pa im on kaze... i te fore ... A tek Likovi koji to uzmu za ozbiljno... A mozete pogledati i teks iznad pod brojem 52, onako, bas... Prosperitetno...
15915593899744870590243536972700.jpg
15915593899744870590243536972700.jpg
 
У хришћанству Бог је личност, у исламу Алах није личност, већ на самом почетку је јасно да није у питању исти Бог, знамо како се Бог преко пророка јављао у старом завјету, у исламу је опет мало другачије, Мухамеда је мало придавио "Архангел Гаврил", па је овај пристао да буде пророк, елем значи није било слободне воље, у хришћанству сви смо позвани на максималне напоре, у Исламу се такође траже добра дјела, али је муслиман као лист на вјетру којег Алах баца тамо-амо, тако да је одговорност на Алаху, на крају у вјечном животу гдје хришћани теже духовном уздизању како би што боље спознали Бога, у исламу се своди на уживању у храни и сексу, јер ће заслужни имати не знам ни ја колико различитих јела на "менију" као и "жене"(мада не праве жене) за испуњавање њихових секауалних прохтјева. Занимљива је та сличност између Ислама и ЈС по питању загробног живота.
По начину јављања, дјеловања и на крају садржаја обећања за вјечни живот сасвим је јасно да се ради о два сасвим различита ентита.
 
У хришћанству Бог је личност, у исламу Алах није личност, већ на самом почетку је јасно да није у питању исти Бог, знамо како се Бог преко пророка јављао у старом завјету, у исламу је опет мало другачије, Мухамеда је мало придавио "Архангел Гаврил", па је овај пристао да буде пророк, елем значи није било слободне воље, у хришћанству сви смо позвани на максималне напоре, у Исламу се такође траже добра дјела, али је муслиман као лист на вјетру којег Алах баца тамо-амо, тако да је одговорност на Алаху, на крају у вјечном животу гдје хришћани теже духовном уздизању како би што боље спознали Бога, у исламу се своди на уживању у храни и сексу, јер ће заслужни имати не знам ни ја колико различитих јела на "менију" као и "жене"(мада не праве жене) за испуњавање њихових секауалних прохтјева. Занимљива је та сличност између Ислама и ЈС по питању загробног живота.
По начину јављања, дјеловања и на крају садржаја обећања за вјечни живот сасвим је јасно да се ради о два сасвим различита ентита.
Sta ti je to zagrobni zivot?
Mi verujemo kako je u Bibliji.
A Bog je jedan svima isti.
 
Sta ti je to zagrobni zivot?
Mi verujemo kako je u Bibliji.
A Bog je jedan svima isti.
То је оно са ваших гоблена, кад се свјет распада, а ликови се безумно смију, кoмпликовано је то, немој лупати главу, држи се ти куле.
 
Naravno da i hrišćani i judaisti i muslimani veruju u istog Boga. To je Bog koji je tvorac svega vidljivog i nevidljivog, ili vrlo konkretno Bog koji se obraćao Avramu i Mojsiju.

Ako bismo uzimali stroge definicije najučenijih teologa, zaista vidimo da ima dosta razlika. Ali rna taj način možemo utvrditi da i na ovoj temi niko od nas ne veruje u istog Boga, jer ćemo čak i u domenu iste religije doći do tačke ličnog poimanja koja je različita.
 
A pogotovo narod koji nije teološki obrazovan. Prosečna pravoslavna baba koja se moli Bogu ima jednako pojma o teologiji koliko i prosečna muslimanska baba. A ni hrišćani nisu usaglašena religija, kao ni muslimani. Prvo što je "pravoslavni Bog" Trojica u kojoj sveti duh ne ishodi od sina, dok je "katolički Bog" Trojica u kojoj sveti duh ishodi i od sina, pa je ipak shvatanje da oboje ne veruju u istog Boga previše radikalno. A i sam islam daleko od toga da je homogen, nije nepoznato da mnoge sunitske uleme govore da islam nije imao većeg neprijatelja od šiizma, a mi njihove razlike i ne znamo.
 
Naravno da i hrišćani i judaisti i muslimani veruju u istog Boga. To je Bog koji je tvorac svega vidljivog i nevidljivog, ili vrlo konkretno Bog koji se obraćao Avramu i Mojsiju.

Ako bismo uzimali stroge definicije najučenijih teologa, zaista vidimo da ima dosta razlika. Ali rna taj način možemo utvrditi da i na ovoj temi niko od nas ne veruje u istog Boga, jer ćemo čak i u domenu iste religije doći do tačke ličnog poimanja koja je različita.
Naravno da ne veruju u istog boga kao ni same hrišćanske denominacije, a možda sve religije veruju u istog boga samo ga na različite načine prezentuju. Čak i u judaizmu i hrišćanstvu ima više bogova mada odbacuju kategorično. Ko je čitao stari zavet mogao je da i vidi razne bogove.
 
A pogotovo narod koji nije teološki obrazovan. Prosečna pravoslavna baba koja se moli Bogu ima jednako pojma o teologiji koliko i prosečna muslimanska baba. A ni hrišćani nisu usaglašena religija, kao ni muslimani. Prvo što je "pravoslavni Bog" Trojica u kojoj sveti duh ne ishodi od sina, dok je "katolički Bog" Trojica u kojoj sveti duh ishodi i od sina, pa je ipak shvatanje da oboje ne veruju u istog Boga previše radikalno.
Проблем исхођења Светог Духа је давно иза нас. Римокатолици су изнедрили нека нова застрањивања, а од старих имамо проблем супремације Римског епископа над свима.
Просечна муслиманска баба добро зна шта прича, на пример, међу православнима је милостиња онако, хоћеш дати, можда, нећеш, требало би, не мораш и тако то. Код муслимана давање милостиње је обавезно и једно од најважнијих постулата исламске вере.
Некада су јевреји имали обавезу давања једне десетине свега, као прилог за сиромашне, и то је остало код муслимана.
Пост је другачији, где се храна једе после заласка сунца, што такође сви муслимани знају.
Људи исламске вероисповести су конзервирали неке хришћанске праксе које су постојале раније, које су сами хришћани заборавили или напустили, и томе додали неке своје идеје и веру.
Шта рећи везано за тему, када је класична муслиманска умрлица без икакве слике, јер су оне забрањене у исламу, док код православних верника постоје иконе.
Разлике су и те како приметне, само их треба потражити.
Кад сте последњи пут видели жене да се моле у џамији ?
У манастирима се моле више пута на дан, то се зову молитве "часова". Упрошћавањем се то свело на Литургије једном или више пута недељно, и вечерњу службу у неким црквама.
Знате и сами како муслимани имају прописане молитве више пута на дан. Дакле задржали су неку стару праксу молитве која је давно постојала код хришћана.
Сећате се како на Бајрам муслимани изнесу и послуже све оне који желе да дођу и поједу нешто ? Било је тога и у Београду пре коју годину.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne veruju u istog boga kao ni same hrišćanske denominacije, a možda sve religije veruju u istog boga samo ga na različite načine prezentuju. Čak i u judaizmu i hrišćanstvu ima više bogova mada odbacuju kategorično. Ko je čitao stari zavet mogao je da i vidi razne bogove.

To se onda drugačije formuliše, jer po tome ispada da i tri brata koja različito opišu svog oca, nemaju istog oca.
 
Naravno da i hrišćani i judaisti i muslimani veruju u istog Boga. To je Bog koji je tvorac svega vidljivog i nevidljivog, ili vrlo konkretno Bog koji se obraćao Avramu i Mojsiju.

Ako bismo uzimali stroge definicije najučenijih teologa, zaista vidimo da ima dosta razlika. Ali rna taj način možemo utvrditi da i na ovoj temi niko od nas ne veruje u istog Boga, jer ćemo čak i u domenu iste religije doći do tačke ličnog poimanja koja je različita.
Da jedan je tvorac svega JHVH jehova Bog.
 
Da ljudi ce se radovati novom svetu i spasenju.
A sta ti predlazes da ljudi placu ako prezive i dobiju spasenje???
hajde cekam odgovor
ja se drzim Biblije ali to vama ne odgovara jer vas razotkriva da je nemate pojma
Опет ништа ниси сконтала, ријеч је била о томе да ви вјечноат видите на сличан начин као и муслимани, значи чисто материјално, уживање у дивној природи, храни, пићу држању за руке, итд. Убиће вас декаденција, кад ти кажем.
 
У ствари, наслов теме је погрешан, можда би требао да гласи "Јеховини свједоци и муслимани вјерују у истог Бога", пошто ни једни ни други не признају Божанство Господа Исуса Христа, ново небо и земља од ЈС има велику сличност са џенетом код муслимана, за разлику од Царства небеског код православних хришћана.
 
У ствари, наслов теме је погрешан, можда би требао да гласи "Јеховини свједоци и муслимани вјерују у истог Бога", пошто ни једни ни други не признају Божанство Господа Исуса Христа, ново небо и земља од ЈС има велику сличност са џенетом код муслимана, за разлику од Царства небеског код православних хришћана.
Hajde ne pisi neistine.
Tu se mi JS kao hriscani razlikujemo jer verujemo da je Isus Hrist Bozji sin - dakle time je Bozanske prirode
kako je u Bibliji nego vi
njega uzdizete iznad onoga sto jeste sto je vasa greska
sto vam car Konstantin odredio u sta da verujete a ne Bog
 
Hajde ne pisi neistine.
Tu se mi kao hriscani razlikujemo jer verujemo da je Isus Hrist Bozj isin - dakle time je Bozanske prirode nego vi
njega uzdizete iznad onoga sto jeste sto je vasa greska
Не, не, и не, иако се ви на све могуће начине покушавате представити као хришћани, очигледно је да то нисте, ви сте неко лијево крило ислама, по начину како исповиједате вјеру, комотно бисте се могли назвати и Мухамедови свједоци, нико не би примјетио разлику.
 
sto vam car Konstantin odredio u sta da verujete a ne Bog
Ниси ми одговорила на питање, којој цркви су припадали епископи који су одлучили које ће књиге ући у Библију, те је тако оставили наредним генерацијама, па чак ево и теби и мени :lol: ?
 
ne mozes nista protiv istine :)
У праву си, колико се год трудила, не можеш негирати истину, што би рекли узалуд вам труд свирачи, иако нећеш да кажеш, и ти као и сви остали знају да је Библија у овом облику настала Божијом вољом и трудом православних епископа, а не неких новопечених удружења плетиља. :lol:
 
Опет ништа ниси сконтала, ријеч је била о томе да ви вјечноат видите на сличан начин као и муслимани, значи чисто материјално, уживање у дивној природи, храни, пићу држању за руке, итд. Убиће вас декаденција, кад ти кажем.
A otkud ti znaš da se u njihovim krugovima ne priča da za dobru pionirku rezervisano u dženetu 12 mišićavih kalendarskih vatrogasaca? A za širu javnost violina harmonika...
 
Islamski poziv hrišćanima (sledbenicima Biblije).

Reci: "O sledbenici Knjige (Biblije-hrišćani) , dođite da se okupimo oko jedne reči i nama i vama zajedničke: da se nikome osim bogu ne molimo, da nikoga bogu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored boga, bogovima ne držimo!" Pa ako oni ne pristanu, vi recite: "Budite svedoci da smo mi muslimani (vernici u jednog boga i bogu pokorni)!"

Kur;an.
(Sura Ali 'Imran - Imranova porodica, ajet 64.)
 

Back
Top