Quantcast

Da li hrišćani i muslimani veruju u istog boga?

Da li hrišćani i muslimani veruju u istog boga?

• Da.

glasova: 10 47,6%
  • Ne.

glasova: 11 52,4%

• Ukupno glasova
    21

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.807
Cuj, da te ispostujem kao coveka i brata, rekao bih da procitas stari pa novi zavet, a onda da uzmes pravoslavni katihizis i procitas i to. Samo pitanje koje si postavio govori da manjka osnovno poznavanje hriscanstva. Odgovor koji trazis moze se odgovoriti jednim predavanjem od pola sata a to ovde ide duze...
Pročitao sam Stari Zavet i četiri uvodna jevandjelja Novog Zaveta. Ostalo u Novom Zavetu ne priznajem jer su polemike, vidjenja i tumačenja nekih pojedinaca.
Ukratko mi odgovori da li je Isus otelotvorenje Boga iz Starog Zaveta, da li mu je Sin ili nema veze sa njim (koga neki zovu Alah a neki Jehva)?

TigarRr

Primećen član
Poruka
544
Nisi me razumeo. David čiju zvezdu i dan danas jevreji nose je pisao da će doći sin Božiji tj sam bog (u hriscanstvu) da li taj mesija ratnik je bog, covek ili ko već? Uopšte te ne pitam za misiju mesije
Mesija znaci spasitelj, izbavitelj..i to je to. Mada su neki proroci dovodili mesiju u prisniju vezu sa samim tvorcrm.. Ali u sustini cekali su spasitelja, u kontekstu kojeg sam vec naveo..

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.807
Nepristrasno? Takvi kao ti su najpristrasniji kada je u pitanju napad na hriscanstvo. A za to imas druge teme. Ne ovde.
Prvo i osnovno, ovo je forum Religija na koju hrišćanstvo, a pogotovo ne ogranak Pravoslavlje, nema tapiju. A drugo,ova specifična tema se odnosi i na islam a za obe religije je zajednički Stari Zavet.
A Stari Zavet sam čitao te stoga i komentarišem.

TigarRr

Primećen član
Poruka
544
Prvo i osnovno, ovo je forum Religija na koju hrišćanstvo, a pogotovo ne ogranak Pravoslavlje, nema tapiju. A drugo,ova specifična tema se odnosi i na islam a za obe religije je zajednički Stari Zavet.
A Stari Zavet sam čitao te stoga i komentarišem.
.... Sta reci, sada si pametnom sve rekao. Ti znas sta su pravoslavne tapije... U zdravlje!

Сале

Buduća legenda
Poruka
47.008
Mesija znaci spasitelj, izbavitelj..i to je to. Mada su neki proroci dovodili mesiju u prisniju vezu sa samim tvorcrm.. Ali u sustini cekali su spasitelja, u kontekstu kojeg sam vec naveo..
Vidi ovo

Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovek budući, gradiš se Bog

Jevreji nisu čekali boga, već nekog kao što si već opisao.
Ni muslimani ni jevreji ni hrišćani ne veruju u istog boga. Vernici (tadašnji) koji su priznali hrista za boga dobro su znali šta piše u SZ.
Znali su da david spominje i svetog duha i sina.
Iako postuju davida (jevreji) ne veruju u istog boga kao hrišćani.
Oni veruju u krvozednog nacionalnog boga koji po monoteizmu ne postoji.

TigarRr

Primećen član
Poruka
544
Vidi ovo

Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovek budući, gradiš se Bog

Jevreji nisu čekali boga, već nekog kao što si već opisao.
Ni muslimani ni jevreji ni hrišćani ne veruju u istog boga. Vernici (tadašnji) koji su priznali hrista za boga dobro su znali šta piše u SZ.
Znali su da david spominje i svetog duha i sina.
Iako postuju davida (jevreji) ne veruju u istog boga kao hrišćani.
Oni veruju u krvozednog nacionalnog boga koji po monoteizmu ne postoji.
Sada da, sada veruju u tog nacionalnog Boga, sa tim sto je u ovom vremenu to jos opasnije. Postoji dobar razlog zasto je Bog bio, aj da kazem, hladniji i ostriji u starom zavetu, ali kada se postigla punoca vremena vise nije bilo potrebe za takvim zakonima. Muhamedanstvo pak odlazi korak dalje i nacionalno zamenjuje verom u muhameda i tog njegovog boga. Lakse se siri, prilagodjeno je strasnim i materijalistickim nacinom zivota, sto je pun pogodak za vecinu takvih..

Сале

Buduća legenda
Poruka
47.008
Sigurno nije tri u jedan kako SPC to predstavlja. Zašto onda to isto ne kažu i katolici i ostali hrišćani?
Neco jutjuberu lepo sam te pitao a ti kad hoces umes lepo i da odgovoriš. Po tebi šta je otac šta sin šta sveti duh?
Nećemo da ulazimo šta je biblija dal sveta knjiga, roman, bajka... nego komentsrisemo šta piše u njoj. Izvoli ako hoćeš da odgovoriš

Сале

Buduća legenda
Poruka
47.008
Sada da, sada veruju u tog nacionalnog Boga, sa tim sto je u ovom vremenu to jos opasnije. Postoji dobar razlog zasto je Bog bio, aj da kazem, hladniji i ostriji u starom zavetu, ali kada se postigla punoca vremena vise nije bilo potrebe za takvim zakonima. Muhamedanstvo pak odlazi korak dalje i nacionalno zamenjuje verom u muhameda i tog njegovog boga. Lakse se siri, prilagodjeno je strasnim i materijalistickim nacinom zivota, sto je pun pogodak za vecinu takvih..
Bolje su pagani razumeli troicnost boga nego jevreji.
Iako su ga razdvajali na tri boga, pa i hindusi. Jevreji su prisvojili od samog početka boga ali nisu shvatali suštinu. Zato u starom zavetu ima dosta istorije jevreja što nas apsolutno ne dotiče. Pročitaj malo šta Isus kaže o spisima zakonima itd iz SZ. On kaže da je došao da ispuni sz ono što su proroci zapisali. Npr uzmi subotu kao zakon nije fermao ni malo jer to nije zakon od boga, pa tzv 10 bozijih zapovesti koje niko ziv nije video samo navodno mojsije. Njegove zapovesti su voli boga i voli bliznjeg svog i jos mnogo toga.

TigarRr

Primećen član
Poruka
544
Bolje su pagani razumeli troicnost boga nego jevreji.
Iako su ga razdvajali na tri boga, pa i hindusi. Jevreji su prisvojili od samog početka boga ali nisu shvatali suštinu. Zato u starom zavetu ima dosta istorije jevreja što nas apsolutno ne dotiče. Pročitaj malo šta Isus kaže o spisima zakonima itd iz SZ. On kaže da je došao da ispuni sz ono što su proroci zapisali. Npr uzmi subotu kao zakon nije fermao ni malo jer to nije zakon od boga, pa tzv 10 bozijih zapovesti koje niko ziv nije video samo navodno mojsije. Njegove zapovesti su voli boga i voli bliznjeg svog i jos mnogo toga.
Zakon ljubavi. Ne pravila vec ljubavi, a prava ljubav ne ogranicava slobodu. Ali u prastara vremena pravila su morala postojati inace ne bi jevreji postojali kao narod...

TigarRr

Primećen član
Poruka
544
Kakvo neuspesno imuvavanje.... Gledaj Bog je jedan, jedno bice ali u tri licnosti. I na pitanje sta je covek, mozes dobiti tri odgovora. Dakle sta sam ja? : ljudsko bice-covek. Ko sam ja? Ja sam licnost, Janko Jankovic jedna pozrtvovana, brizljiva, radoznala.. Licnost. Od cega sam ja, meso, organi, krv, tkiva... Dakle samo covek u sebi sadrzi tri nacina na koje ga mozes gledati, a ne Bog koji je jasno stavio do znanja da je trojican.

Сале

Buduća legenda
Poruka
47.008
Zakon ljubavi. Ne pravila vec ljubavi, a prava ljubav ne ogranicava slobodu. Ali u prastara vremena pravila su morala postojati inace ne bi jevreji postojali kao narod...
To nas ne zanima barem mene, nema bozijeg naroda, to su jevreji nametnuli. Svi smo Božiji i onaj nevernik. I ove sekte što se trte da su boziji samo oni je bledo kopiranje jevreja. Oni misle ako ih ima sa vise nacija misle da su poslusali hrista sto je rekao :nema grka, nema jevreja, nema musko, nema zensko" to obicni zavedeni ne mogu ni da shvate.

TigarRr

Primećen član
Poruka
544
To nas ne zanima barem mene, nema bozijeg naroda, to su jevreji nametnuli. Svi smo Božiji i onaj nevernik. I ove sekte što se trte da su boziji samo oni je bledo kopiranje jevreja. Oni misle ako ih ima sa vise nacija misle da su poslusali hrista sto je rekao :nema grka, nema jevreja, nema musko, nema zensko" to obicni zavedeni ne mogu ni da shvate.
Apsolutno se slazem...

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
11.993
Kakvo neuspesno imuvavanje.... Gledaj Bog je jedan, jedno bice ali u tri licnosti. I na pitanje sta je covek, mozes dobiti tri odgovora. Dakle sta sam ja? : ljudsko bice-covek. Ko sam ja? Ja sam licnost, Janko Jankovic jedna pozrtvovana, brizljiva, radoznala.. Licnost. Od cega sam ja, meso, organi, krv, tkiva... Dakle samo covek u sebi sadrzi tri nacina na koje ga mozes gledati, a ne Bog koji je jasno stavio do znanja da je trojican.
Tri u jedan, ali je jedan. On je jedan, ali je itri. Šizofrenija.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.