Da li gledate B92

Da li gledate b92

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
chatnick:
jedno jutro, u emisiji budjenje ili kako vec, bio gost americki ambasador u scg, i voditeljka najavljuje gosta i kaze " molimo vas dragi slusaoci da pitanja ne postavljate na engleskom jeziku, nego na... nasem!

zastala je, razmislila i rekla na nasem...

Jer to normalno ajde da cujem? Zasto nije rekla lepo srpski jezik, drugo svidja mi se princip rada medijske kuce b92, medjutim moraju da shvate da se oni nalaze u srbiji, i trebalo bi da pocnu da rade u korist ove drzave i njenih gradjana, izgleda da su urednici tih programa slucajno pali s marsa, pa ne znaju gde se nalaze...
U nemackoj mozete samo i ponavljam samo cuti nemacki, nemacko, nemica, oni nikad ne upotrebljavaju rec nas, ili nase(d:unsere)...

jeste da nismo nemacka ali opet, znate kako bi lepo zvucilo da je rekla, molim vas obratite mu se na srpskom jeziku...


Данас у Србији није препоручљиво користити термине као што су Србин, српски, Српство итд. јер они угрожавају Буњевце, Влахе, Роме и др. и представљају, заправо, прикривени говор мржње.

Уместо ових речи, много је боље користити оне из новоговора као што су грађанин, матерњи језик, европске интеграције и сл.

Нема везе што у Немачкој можете да кажете да сте Немац, што се Бритиш Ервејс зове управо тако а не рецимо Ваздухопловна компанија Велике Британије, што се Хрватска железница зове баш тако а не Железница Хрватске, то све није важно, битно је да ми прво очистимо своје двориште од тих ратнохушкачких термина.

А сада шалу на страну. Због оваквих полтрона који би продали и рођену мајку за сто евра, ми смо на путу да у потпуности изгубимо национални идентитет. Питам се само која би то будала поставила питање на енглеском? Колико знам, ти антисрби се врло слабо служе енглеским. Више га натуцају у стилу „Ми Тарзан, ју Џејн”, а Срби никада не би пали толико ниско да неком амбасадору-незналици, који вероватно не зна ни где је Србија на географској карти, постављају питања на енглеском. Па ваљда је основна дужност тог амбасадора да претходно научи језик земље у коју долази.

Али, то вам је Бе92. Полтрони и улизице, а заправо велике кукавице. Зато и не гледам тај канал, и не само њега већ телевизију уопште.
 
Да, али никако не долази у обзир Српски аеро транспорт, јер би то био говор мржње.

Не може ни Српске железнице, већ су прво биле Југословенске, а сада Железнице Србије.

Не може ни Српска народна банка, као што је некада било, већ Народна банка Србије, да не би угрозило права Црногораца и Бошњака.

Дакле, ништа што има везе са Србима и Српством не треба јавно истицати.

Чуди ме како још толеришу назив Србија. Можда би било боље да се промени у Грађанија јер, ипак, ово је земља грађана, зар не?
 
Pobunjenik:
Да, али никако не долази у обзир Српски аеро транспорт, јер би то био говор мржње.

Не може ни Српске железнице, већ су прво биле Југословенске, а сада Железнице Србије.

Не може ни Српска народна банка, као што је некада било, већ Народна банка Србије, да не би угрозило права Црногораца и Бошњака.

Дакле, ништа што има везе са Србима и Српством не треба јавно истицати.

Чуди ме како још толеришу назив Србија. Можда би било боље да се промени у Грађанија јер, ипак, ово је земља грађана, зар не?

:D
danas 20. 12.

:)
josh 5 dana...
jedva chekam...
 
Ne znam pomenu li neko do sada...
Juce sam cuo da je po anketi sprovedenoj medju preko 100 novinara sa nasih prostora, B92,pojedini novinari B92,radio,kao i emisije na radiju i televiziji madju najboljim i najkvalitetnijim u Srbiji! :D

B92 RULZ!
 

Back
Top