Da li gestikulirate rukama dok pričate?

Dešava mi se da gestikuliram rukama kada nekome nešto objašnjavam. :D

U seriji "Kruna" sam videla da su princezi Dajani vezivali ruke oko struka konopcem ne bi li se odvikla od takvog gestikuliranja, jer se smatralno vulgarnim, pa se nešto mislim da isprobam tu metodu na sebi. :lol:

Да, гестикулирање се сматрало вулгарним и некултурним међ' господом високе западњачке цивилизације.
Оном истом што су правили зоо вртове са људима и хватали робове по својим колонијама.

Но, некултурно или не, то је ствар темперамента. Што јужније, то више гестикулирања и присније комуникације - 'лични простор' се смањује. То је одраз јужњачке 'вреле крви'.

И, мени је то сасвим ок. Не сматрам то ни некултурним ни вулгарним, таман посла да личимо на горепоменуту 'господу'.
 
Да, гестикулирање се сматрало вулгарним и некултурним међ' господом високе западњачке цивилизације.
Оном истом што су правили зоо вртове са људима и хватали робове по својим колонијама.

Но, некултурно или не, то је ствар темперамента. Што јужније, то више гестикулирања и присније комуникације - 'лични простор' се смањује. То је одраз јужњачке 'вреле крви'.

И, мени је то сасвим ок. Не сматрам то ни некултурним ни вулгарним, таман посла да личимо на горепоменуту 'господу'.
Другарици и мени је трећа другарица ужасно замерила једном приликом неконтролисани смех на улици. То је оно када се у тој мери ретко деси, не можеш да се зауставиш а што лечи. Људи који су прилазили поред нас су исто почињали да се држе за стомак, и таман се мало смириш, видиш њих па те опет ухвати. И уопште нисам имала утисак да нас доживљавају као уличне луде, него је било заразно, орила се раскрсница :lol:
Нама двема је то један од бољих заједничких осећаја, а овој трећој је остало као непријатност. Али временом, поготово у последње време је дошло да изражаја колико смо различите, суштински различите.
 
Другарици и мени је трећа другарица ужасно замерила једном приликом неконтролисани смех на улици. То је оно када се у тој мери ретко деси, не можеш да се зауставиш а што лечи. Људи који су прилазили поред нас су исто почињали да се држе за стомак, и таман се мало смириш, видиш њих па те опет ухвати. И уопште нисам имала утисак да нас доживљавају као уличне луде, него је било заразно, орила се раскрсница :lol:
Нама двема је то један од бољих заједничких осећаја, а овој трећој је остало као непријатност. Али временом, поготово у последње време је дошло да изражаја колико смо различите, суштински различите.

Ајд да сте биле на некој сахрани (далеко било!) па и да разумем...
Жао ми је тих 'укочених', мада је њима, вероватно, више жао нас 'откачених'. :lol:
 
Ајд да сте биле на некој сахрани (далеко било!) па и да разумем...
Жао ми је тих 'укочених', мада је њима, вероватно, више жао нас 'откачених'. :lol:
te ukocene prezirem, sve su dame u pokusaju, jer se naravno zene vise tako ponasaju i gledaju sa visine nas koji se glupiramo..
 
Svako je za sebe ozbiljan samo mene nek ne tjera da to budem.
Углавном сам озбиљна, углавном ми је оно што је свима смешно и забавно некако тупаво, углавном су ми комедије и емисије које друге насмеју, па... глупе. Не зато што сам ја паметна, него јер то не одговара мом темпераменту. Али мене насмеје можда нешто што друге не. Више волим тако неке спонтане испаде и коментаре. А највише децу и њихове бисере :heart:
 
И што сам старија све чешће се опустим онако занесено... Па певушим на улици, шљапкам по барицама и допустим тако неке баш будаласте за одраслу особу ствари.
Уме да заболи што се данас лепо расположење, уљудност, раздраганост, потреба да се подели осмех... тумаче као да ниси сав свој. А ја волим то домаће, сељачко васпитање. Када се у малом месту јавиш свакоме кога сретнеш, рецимо.
 
Ne gestikuliram.
Smeta mi ako se bas previse priblize ili me udaraju po ramenu,inace ne pridajem paznju.

Ni ja ne pridajem paznju.
Jedino mi smeta prenaglaseno kao Bobic Mojsilovic...i ne mogu da dokucim sta mi toliko odvraca paznju, bukvalno zenu ne cujem kada govori, da li je glasna ili samo neki glas tesko izgovara, da li se naginje, da li mlatara...evo, stvarno ne znam ali fali neka ritmika i primetila sam da slabije cujem i razaznam one koji vicu i mlataraju u odnosu na tise ljude...paradoksalno zvuci ali njih razumem bolje, valjda mogu da se koncentrisem:lol:
 
Ni ja ne pridajem paznju.
Jedino mi smeta prenaglaseno kao Bobic Mojsilovic...i ne mogu da dokucim sta mi toliko odvraca paznju, bukvalno zenu ne cujem kada govori, da li je glasna ili samo neki glas tesko izgovara, da li se naginje, da li mlatara...evo, stvarno ne znam ali fali neka ritmika i primetila sam da slabije cujem i razaznam one koji vicu i mlataraju u odnosu na tise ljude...paradoksalno zvuci ali njih razumem bolje, valjda mogu da se koncentrisem:lol:
Ja sve čekam kad će Bobić da poleti. U njoj ima nešto što mi je iritantno baš.
 
daaa i to sam zaboravila :lol:tu se podrazumeva da se maše rukama :mrgreen:


Aaaa možda sam pizza majstor? :rotf:

pizza cooking GIF by Gnomo
 
totalno mlatim rukama, uvrcem kosu, mrstim se, kezim se u znak podrske narocito nesnadjenom sagovorniku, klimam glavom u znak odobravanja
kolutam ocima u znak neodobravanja
doduse, kad je neko bas bas neinspirativan uglavnom se pravim mrtva dok mi u glavi ide refren - natrag, natrag...cekajte znak...jednom rijecju
dobro, vise njih, ko otvorena knjiga sam
osim kad odlucim da ne budem
onda namjestim facu ko kianu kad izrazava emocije sa sve empaticnim smijeskom i cekam svoju repliku
 
Она мени увек делује припито :lol:
Волим њене слике. Има и здрав резон према животу, старењу, реалним потребама човека... Али ми је млитав писац. Више волим да је слушам.
taman da napisem - bice alkohol...a mozda zena ne pije uopce vec je eto takva od sebe
 
Ima osoba koje mašu ruklama, dizu ih u vis, dodiruju sagovornika,cesto i ustaju i slicno dok razgovaraju.

Da li spadate u tu grupu, smeta li vam to i kakve su po vama osobe koje gestikuzliraju dok pricaju..?
da...
ne smeta mi, mada verovatno poprilično smešno deluje dijalog sa sličnom osobom :lol:
čak i kad pričam telefonom pokušavam da dočaram i rukama ono što govorim u slušalicu :lol:
 
da...
ne smeta mi, mada verovatno poprilično smešno deluje dijalog sa sličnom osobom :lol:
čak i kad pričam telefonom pokušavam da dočaram i rukama ono što govorim u slušalicu :lol:

sto svako mlao bacate pet jedno drugom ili odigrate papir/kamen/makaze :D


da, mlatim rukama kad me neko iznervira pa bih ga isutirao iz vidokruga
ovako pravim promaju da mi se ne priblizava...
 

Back
Top